Vettel of Alonso sport 135 Broos wint op hoog niveau In 2010 greep Vettel pas in siotweekeinde de macht ra ra ra ra ra ra konen. Deze oud-wereldkam pioen (2007) kwam in zijn Lotus echter nog niet verder dan drie tweede en drie derde plaatsen dit jaar. Aaneengeregen overwinnin gen zitten er voor hem niet in. Bo vendien staat hij 48 punten ach ter Vettel. Nee, het wordt Vettel óf Alonso. Prettig voor Vettel is dat hij nog jong is. De Duitser is pas 25 jaar. Hij kan nog lang mee. Fangio was 45 toen hij zijn derde wereldtitel op rij binnenhaalde. Schumacher voltooide zijn trilo gie op zijn 33e. De Argentijn liet zich in totaal vijf keer tot kam pioen kronen, de Duitser liefst ze ven maal. Het is niet ondenkbaar dat er voor Vettel na een eventue le derde titel nog meer eindzeges in zitten. In de kampioensstrijd van 2010 wa ren Sebastian Vettel en Fernando Alonso ook aan elkaar gewaagd. Toen ging de Duitser de Spanjaard pas in het slotweekend voorbij. Hij won toen de Grand Prix van Abu Dhabi en liet 25 punten bijschrij ven, terwijl zijn grootste concur rent maar nipt binnen de top tien eindigde en het met zes puntjes moest doen. De eindstand was: Vet tel 256, Alonso 252. De Spanjaard dacht dat seizoen zijn derde WK-titel binnen te ha len. Hij was al als nummer één geëindigd in de jaargangen 2005 en 2006. Na de veertiende race van maandag 15 oktober 2012 Er schuilt een echte 'tototop per in de laatste man van Koewacht, Reinbert Broos. Het vertrouwen in zijn eigen team zorgde er echter voor dat hij niet aan de topscore komt van Comé Langendoen. Met zeven juiste voor spellingen komt hij uit op een, een mooie tweede plaats in de PZC-to- to. Dit hadden er acht kunnen zijn als hij zich iets beter had geörienteerd op de teams in de eerste klasse van het zondagvoetbal. Bij de wedstrijd van VC Vlissingen had hij geen idee wie de tegenstander was. Hier door vulde hij maar een gelijkspel in. De opponent De Valk bleek ech ter een sterk team te zijn en won. Een ander kostbaar punt verspeel de hij door het vertrouwen in zijn eigen team. Hij vulde een '1' in, maar Koewacht speelde gelijk te gen het hoger geklasseerde Corn boys. De 33-jarige voetballer heeft zijn punten in de toto van deze week vergaard bij de hoger spelende teams. Zowel de resultaten van Hoek als Kloetinge voorspelde hij feilloos. Ook de wedstrijden in de eerste klasse op zaterdag had hij goed. Bij LRC-Temeuzense Boys en bij Drechtstreek-GPC Vlissin gen dacht hij dat de punten bij de thuisploeg zouden blijven. Hij ging de mist in bij de wedstrijd in de vierde klasse tussen SKNWK en Smerdiek. Hier zat hij echter nog wel dicht bij de winst Na een msmm&sm&!s8s!&mimie80!&8sss8sm3mtmm. mooie terugkomst van 0-2 naar 2-2 kreeg de thuisploeg nog goede kan sen op de winnende treffer. Helaas voor Broos bleef de gelijke stand op het scorebord. Het is voor Broos dus duidelijk dat hij goed zicht heeft op de hoogst spelende teams. Mocht Koewacht weten te promo veren weten ze dus in ieder geval dat de laatste man het hogere ni veau makkelijk aan moet kunnen. Hoek-Zwaluwen V Nivo Sparta-Kloetinge LRC-Terneuzense Boys Drechtstreek-GPC Vlissingen Serooskerke-Arnemuiden Vlissingen-Walcheren SKNWK-Smerdiek 0 X Venray SV-Goes ras Vlissingen-De Valk - X 0 Moerse Boys-RCS X 0 Koewacht-Corn Boys 0 X' x juiste uitslag O goede voorspelling O foute voorspelling Corné Langendoen (AZW) 8 Reinbert Broos (Koewacht) 7 Alexander Bom (MZVC) 5 Meivin van Ast (Brouwershaven) 4 Jorn Elenbaas (SPS) 4 Jimmy Fens (Kruiningen) 4 Marc Raas (Luctor'28) 2 m^assmz^ms^m^ssms^sssBssee^iseseess Felix Binicewicz foto's ANP 2010 ging hij - net als in het begin van dat seizoen - aan kop. In zowel de achttiende als de negentiende wedstrijd groeide zijn voorsprong op de Duitser. Met nog één GP te gaan was het verschil vijftien pun ten. Maar Vettel ging 'm toch nog voor bij. En dat terwijl hij nog nooit in zijn carrière de dans om de wereld titel had geleid. De Duitser was toen uiterst emo tioneel, al in zijn bolide toen hij de finish passeerde en daarna ook op het podium. Hij was natuurlijk ook zielsblij. „Het zal wel dag zijn voor dat ik ga slapen", zei hij. „Ik blijf een naar gevoel houden bij zijn naturalisa tie. Ik hoor dat hij het leuk heeft hier en zo en dat hij een Nederlandse vriendin heeft, maar ik kan me niet aan de itidruk onttrekken dat hij Nederlander is geworden om een transfer naar Engeland te verge makkelijken. Met vaderlandsliefde heeft dat weinig te maken." Tierre van Hooijdonk in NUsport over de uitverkiezing van de geboren Braziliaan Douglas in de Oranje-selectie. „Als ik tivee weken in Brazilië ben krijg ik een beet je heimwee." Oranje-verdediger Douglas in het Algemeen Dagblad. „Zolang ik maar geen hond hoef te eten, vind ik het prima." Wielrenner Johnny Hoogerland in NRC Han delsblad. Hij doet met zijn ploeg mee aan de Ronde van Peking. „Ik heb niets van NOCNSF gehoord ofschoon we el ke keer de deur wijd openzetten. Een paar keer heb ben we om een gesprek gevraagd. Ik heb nog nooit contact gehad met Maurits Hendriks." Bobsleeër Edwin van Calker in Trouw. „Ik zie geen enkele reden om te glimlachen. Ik ben constant aan het analyseren. Ik let op elk detail. Het is voor An dy ook de beste manier om mij te gebruiken als coach. Wat heeft hij eraan als ik meejuich? Ik moet koeltjes registrerendat is mijn baan." Ivan Lendl, coach van tennisser Andy Mur ray, in de Volkskrant Een olympische medaille is een droom en ik vind datje altijd een droomdoel moet formuleren. België is vijfde gewor den op de Spelen van Londen. Het land heeft in het hockey nog nooit op het podium gestaan. Zonder droom geen progressie, je moet dus altijd durven dromen." Mare Lammers, bondscoach van de Belgische mannenhockeyploeg, in de Volkskrant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53