Het wordt dit jaar 341 sport Broers Mesu nog niet in Top Divisie actief Pedrosa verkleint verschil met Lorenzo Djokovic houdt Murray van drie-op-een-rij af maandag 15 oktober 2012 AMSTERDAM - De marathonschaat sers Erwin en Niels Mesu, die dit seizoen allebei in de Top "Divisie mogen starten, ontbraken zaterdag in Amsterdam nog op het hoogste niveau. De twee Middelburgers moesten van hun ploegen nog een week geduld hebben. Erwin Mesu (23) reed op de Jaap Edenbaan, in de eerste wedstrijd van de KPN Marathon Cup, mee bij de B-rijders. Na honderd ron des finishte hij als zesde. Radson-Jinstal, zijn nieuwe ploeg, heeft de beschikking over vijf schaatsers. Slechts vier van hen konden opgesteld worden. De leiding besloot de Middelburger nog even een reserverol toe te dich ten. Zijn drie jongere broer, Niels, o- verkwam hetzelfde bij Team De Haan WesterhofF, waar hij deze winter voor uit zal komen. In plaats van bij de B-rijders mee te rijden in Amsterdam, koos hij er voor om in Heerenveen nogmaals te proberen de limiet te halen voor de Holland Cup op de 5000 meter. Met een persoonlijk record van 6.53,58 minuten is hem dat ook gelukt. De eerste wedstrijd in de Holland Cup is over twee weken in Deven ter. Dan wordt er gestreden om een plek bij het NK afstanden. De derde Zeeuw in de Nederland se marathontop is Yersekenaar Antvvan Tolhoek. De rijder van Wadro BV kwam als 32e over de fi nish. Hij kwam zowel in de vierde ronde als halverwege de wedstrijd ten val. Annemarie Pasveer uit Arne- muiden rijdt dit jaar de vrouwen competitie in Noordoost-Neder land. Bij haar eerste marathon in Heerenveen werd ze vijfde. MOTEGI - Dani Pedrosa houdt de spanning erin in de MotoGP. De Spaanse wegracer zegevierde zon dag in de Grand Prix van Japan en liep opnieuw punten in op Jorge Lorenzo in de strijd om de wereld titel. Het was de vierde zege in vijf races voor Pedrosa. Pedrosa ging halverwege de race op het circuit van Motegi op zijn Honda Lorenzo voorbij en reed vervolgens onbedreigd naar de winst. Lorenzo (Yamaha) kwam op ruim vier seconden als tweede over de finish. Alvaro Bautista (Honda) maakte er met zijn derde plaats een Spaans podium van. In de WK-stand is de voorsprong SHANGHAf - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zondag het Masterstoernooi van Shanghai ge wonnen. Djokovic versloeg in een bijzonder spannende finale de Brit Andy Murray in drie'sets: 5-7 7-6 M 6-3. Murray had in de tweede set diver se kansen de partij uit te maken, maar Djokovic knokte zich in een lange tiebreak (13-11) terug. De wedstrijd nam liefst 3 uur en 21 mi nuten in beslag. Met de winst nam Djokovic revan che voor de nederlaag tegen de Schot in de fmale van de US Open en in de halve finale van het olym- Duitse Formule i-coureur van Red Buil neemt koppositie over in WK-stanc van Lorenzo teruggebracht naar 28 punten. Er zijn dit seizoen nog drie wedstrijden te gaan. Titelverdediger Casey Stoner vierde zijn rentree na een enkel breuk met de vijfde plaats. De Au straliër van Honda is door het mis sen van de vorige drie races al wel uitgeschakeld voor een nieuwe ti tel. In de Moto3 was er verrassende winst voor de pas achttienjarige Brit Danny Kent. Hij hield de Span jaard Maverick Vinales en Ales- sandro Tonucci achter zich. De Spanjaard Marc Marquez won de race in de Motoa. Het was al zijn achtste zege van dit seizoen. Novak Djokovic pisch tennistoernooi. Daar zag het lang niet naar uit. Murray pakte de eerste set waarin de belangrijkste van liefst zeven breaks viel in de 11e game, die tot een 6-5-voor- sprong leidde. Dat deed hij ook nog na een 40-0-achterstand. Djo kovic sloeg uit frustratie zijn racket kapot. De tweede set was nog spannen der met een tiebreak die meer dan twintig minuten duurde. Murray miste liefst vijf kansen de partij te beslissen waarna Djokovic in de derde set met twee breaks de par tij alsnog in zijn voordeel besliste. Het was de eerste nederlaag van Murray in Shanghai waar hij de af gelopen twee jaar tot toernooi winst kwam. „Het was een bijzonder spannen de wedstrijd, erg lang ook. Maar ik raak eraan gewend", vertelde de winnaar na afloop. „Zo gaat het al tijd als ik tegen Andy speel. Het zijn altijd lange rallys. En ook van daag kon het alle kanten opgaan. Ik kan niet zeggen dat ik de partij gedomineerd heb, Andy heeft kan sen gehad maar ik heb me terugge- knokt. Daar ben ik trots op." Sebastian Vettei grijpt zondag de macht in de Formule 1. De Duitser komt na een vlekkeloze overwinning in de Grand Prix van Zuid-Korea aan kop in de strijd om de wereldtitel. Hij heeft nu, met nog vier races te gaan, zes punten voorsprong op de Spanjaard Fernando Alonso. Sebastian Vettei, die in 2010 en 2011 al 's we relds beste Formule i-coureur was, kan eind- november z'n trilogie voltooien. Als het de Duitser lukt zijn koppositie in de laatste vier races te behouden, treedt hij in de voetsporen van twee absolute grootheden in de Formule 1, Juan Manuel Fangio en Michael Schu macher. De Argentijn won in de jaren vijftig als eerste drie wereld titels op rij en de Duitser kopieer de dat kunststukje bijna vijftig jaar later. Met ouderwetse dominantie stuurde Vettei zondag zijn bolide naar de 25e GP-zege in zijn car rière. De coureur van Red Buil passeerde teamgenoot Mark Web ber direct na de start en bleek ver volgens te snel voor iedereen. Fer nando Alonso kon weinig anders doen dan de schade zo veel moge lijk beperken. Hij eindigde als der de. De Spaanse kopman van Ferrari giöjpvijf races geleden nog riant aan de leiding in het WK, maar door twee uitvalbeurten en de we deropstanding van Vettei - hij won de laatste drie GP's - is hij nu naar de tweede plaats verdron gen. Hij staat zes punten achter. „Het podium was vandaag het maximaal haalbare", zei Alonso. „Red Bull is erg moeilijk te ver slaan, ik mag dus tevreden zijn met de derde plaats. Ik blijf opti mistisch. Er komen nog vier races waarin we kansen krijgen. Het zal ongelooflijk spannend worden." De weinig opwindende race ver liep verder zonder noemenswaar dige incidenten. Zelfs de banden wissels zorgden voorin niet voor verschuivingen. Vettei, Webber en Alonso hielden steeds keurig hun positie na een bezoek aan de pitstraat. Vettei moest vooral de concentratie bewaren in zijn lan ge solo naar de finish. In zijn ge val betekende dat goed op de voor banden letten.. Toen die een keer zo hard sleten dat de rook eraf kwam, was Vettei weer bij de les. „Flet was een fantastische race", jubelde de Duitser. „Ik dank deze zege vooral aan mijn team, dat de afgelopen week keihard heeft ge werkt om een geweldige bolide te prepareren. De start was heel be langrijk omdat ikraan de kant van de baan stond waar de meeste vie zigheid lag. Ik werd echter prima gelanceerd." Jenson Button haakte definitief af in de titelstrijd. De Britse coureur van McLaren kreeg in het begin van de race een tik van de Japan ner Kamui Kobayashi (Sauber) en viel uit met een kapot voorwiel. „Wat een idioot", schreeuwde But ton door de teamradio. Ook de kansen van teamgenoot Lewis Hamilton op de wereldtitel lijken verkeken. De Engelsman reed de laatste ronden met merk- In de zestiende Grand Prix van 2012 is Sebastian Vettei Fernando Alonso gepasseerd in de strijd om de wereldtitel inde Formule 1Er zijn nog vier races te gaan. Het seizoen eindigt in november. Fernando Alonso "V té mÊmm waardige ballast aan zijn auto. Ëen groot stuk losgereden kunst gras wapperde aan de zijkant van zijn McLaren. „Het blokkeerde mijn diffuser, dus ik kon niet meer voluit gaan", zei hij, nadat hij slechts als tiende over de fi nish kwam op het circuit van Yeongam. „Het was nog moeilijk' genoeg om die plek vast te hou den." De snelheid van de Red Bulls van de laatste maan den kan worden toege schreven aan de nijvere arbeid van ontwerper Adrian Newey, die zondag door zijn dankbare team bazen dan ook in het zonnetje werd gezet met een plek naast Vet tei op het podium. Newey zou in de belangstelling staan bij Mercedes, waar ze voor volgend jaar misschien een po tentiële wereldkampioen in huis hebben gehaald in Lewis Ha milton, maar allerminst een auto hebben die daarvoor nodig is. En volgend jaar waarschijnlijk nog niet Hoeveel geld ze in Duitsland ook (kunnen) bieden, Newey liet al eerder (Ferrari-)aanbiedingen lopen omdat hij zijn geluksgevoel en niet zijn portemonnee laat beslissen. Of zijn vrouw, die het wonen in Italië niet zag zitten. Neweys titel, die van de con structeurs, is al bijna binnen. Red Buil heeft 367 punten, nummer twee Ferrari 290. Alleen Alonso kan een derde 'dubbel' op rij voor Red Buil nog tegengaan. Want op de derde plek staat Kimi Raik-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 52