sport 133 Bruse Boys schiet uit slof Nieywdorp pakt periode na snonsteroverwinnisig op De Noormannen: 9-0 'Brouw1 sprokkelt weer punt p- maandag 15 oktober 2012 door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de tweede klasse van het zaterdagvoetbal boekte zo wel Bruse Boys als Duiveland een knappe overwinning. Bruse Boys won op eigen veld met 6-o van Klundert en Duiveland won in Zaamslag met 1-2. Bruse Boys heeft, met nog één wedstrijd te spelen, drie punten voorsprong op Duiveland en SSV'65 in de strijd om de eerste-periodetitel. Bruse Boys-Klundert 6-0: In de eerste veertig minuten gebeurde er maar weinig in Bruinisse, maar daarna barstte het geweld los. In de 41e minuut zorgde Domenique van den Berge op aangeven van Mare Bij de Vaate voor de 1-0. Drie minuten later trok Tommy Pronk de aandacht bij de eerste paal en daardoor kon de inkomende Van den Berge uit een voorzet van Bij de Vaate wederom scoren: 2-0. „Een wereldgoal", aldus Bruse Boys-trainer Wim Nieuwland. Vlak na rust tekende Thomas Groe- neveld voor de 3-0. Via Pronk, die goed voor zijn man kwam, liep 'Bru' uit naar 4-0. Klundert-speler Ferry Littooij werd na zijn tweede gele kaart uit het veld gestuurd. Uit een corner van Pronk kopte Robin Meertens de 5-0 binnen. De laatste treffer viel uit een straf schop. Groeneveld werd gevloerd en benutte zelf de penalty. Zaamslag-Duiveland 1-2: Een ver diende zege voor de Oosterlan- ders. In de derde minuut opende Tijs Rentier uit een vrije trap de score. Zaamslag kwam na zestien minuten op 1-1. Uit een hoek schop van Ivo Verstraeten kopte Tommy Tissink raak. Daarna was het vooral Duiveland dat voor rust de nodige kansen kreeg. Wesley Goud, Masoud Osmanie en Den- nie le Comte verzuimden echter om te scoren. In de tweede helft leidde een steek bal van Marcel de Bruine op Osma nie wel tot een treffer en zo nam Duiveland in de 67e minuut op nieuw de leiding. Zaamslag moest daarna risico's nemen, maar Duive land verzuimde daarvan te profite ren. Kansen voor Goud en Osma nie leverden niet de definitieve be slissing op. Zaamslag was via Jordy Bakker, met een kopbal op de lat, en een schot watïn een mêlee van spelers van de Duiveland-doellijn werd gehaald, nog dicht bij de ge lijkmaker. Heinkenszand-Zwaluwe 0-3 (0-2). Martijn Simonse 0-1 (ed), Pim Schonk 0-2, Maurice Sprangers 0-3. Oostkapelle-SSV'65 1-2 (0-1). Richard Schouten 0-1 en 1-2, Harold Vermeu len 1-1. Serooskerke-Arnemuiden 1-2 (0-1). Thijs Roovers 0-1 en 0-2, Jeroen Geer- se 1-2. WC'68-VCK 2-1 (1-1). Perry Potappel 1-0, Erik Goudt 1-1, Martijn Lindhout 2-1, door Robin Hamelink MIDDELBURG - Nieuwdorp heeft de eerste prijs binnen in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal. De ploeg van trainer Jacques Blijle- vens maakte gehakt van De Noor mannen (9-0) en werd daardoor onbereikbaar voor de concurrentie in de strijd om de eerste-periodeti tel. DFS kwam niet in actie; de wedstrijd tegen Domburg werd door de overvloedige regenval afge last. Met nog één wedstrijd in de perio de voor de boeg is de voorsprong van Nieuwdorp vijf punten op de eerste achtervolgers De Meeuwen (4-2-zege op AZW) en Nieuw land (6-o-winst) op Apollo'69. Spui boekte de eerste zege. Kapelle-MZVC 2-2 (2-1). Patrick Joos- sens 0-1 en 2-2, Salim Sandee 1-1 en Hans Tolhoek 2-1. De Meeuwen-AZW 4-2 (1-0). Kevin Janse 1-0 en 2-0, Ricardo Bambagt (ei gen doelpunt) 2-1, Wouter Vos 3-1, Liam O'Shea 3-2 en Martijn Houter man 4-2. Nieuwdorp-De Noormannen 9-0 (1-0). Ferhan Topal 1-0, Niels Mulder 2-0, 3-0 en 4-0, Turan Dogan 5-0, Ste fan van de Klooster 6-0, 7-0 en 8-0 en Janïck van As 9-0. Nieuwland-Apollo'69 6-0 (3-0). Ri chard Jacobs 1-0 en 3-0, Joey van Bel- zen 2-0, 5-0 en 6-0 en Wilco dé Keu- ning 4-0. Spui-'s Heer Arendskerke 3-2 (1-0). Remco Hamelink 1-0 en 2-0, Frank Da- vidse 2-1, Michiel Bouwman 2-2 en Ad Verlinde 3-2. door Klaas Verspoor Het verschil in doelsaldo tussen SKNWK (36-7) en Halsteren (25-8) is twaalf goals. 'Wij hadden in het eerste kwartier meer moeten scoren. De 1 -2 viel op een rotmoment en na rust waren wij de controle kwijt' Peter van Poortvliet, trainer van Smerdiek Martijn Backx wordt bejubeld nadat hij acht minuten voor tijd SKNWK naast Smerdiek heeft gebracht. MIDDELBURG - Brouwershaven staat in de vierde ldasse B van het zaterdagvoetbal niet langer op de laatste plaats. Door een 2-2-gelijk- spel tegen Stavenisse verlaat het ten koste van Alliance de twaalfde plaats. Brouw is ook Chrislandia, dat thuis met 2-5 verloor van ZSC'62, op de ranglijst gepasseerd. Brouwershaven-Stavenisse 2-2: Stavenisse was de sterkere ploeg, maar Brouw bleek gevaarlijk via de counter. Na een half uur maak te Jan-Mark Schot, na een combi natie met Patrick Berrevoets, de 1-0. Stavenisse trof daarna de paal, maar kwam via Lorenzo van Haaf- ten toch langszij. Vlak voor rust zeilde een voorzet van Robin Ver kerk over Stavenisse-doelman Aalt de Rijke in het doel: 2-1. Na rust ging Stavenisse op jacht naar de punten. Een kwartier voor tijd zorgde Quincy Moerland met een schot uit de tweede lijn voor 2-2. Moerland was daarna dicht bij de 2-3, maar Brouw-doelman Meivin van Ast hield hem van scoren af Chrislandia-ZSC'62 2-5: ZSC'62 startte dramatisch want na 21 se conden opende Martijn de Jong namens Chrislandia de .score. ZSC'62 zette daarna aan en vond een aantal keer de vijftienjarige doelman Mitchell de Bruin op zijn weg. In de 44e minuut moest de keeper toch zijn meerdere erken nen in een kopbal van Nicky van der Velden: 1-1. Kort na rust zette Jos Erades ZSC'62 op 1-2, maar uit een vrije trap van Martin Dinge- mans kwam Chrislandia op 2-2. Drie minuten later wees Van der Velden met zijn tweede treffer zijn ploeg opnieuw de weg. Door twee goals van Robin Provoost, op aan geven van eerst Erades en daarna Mike de Voogd, liep de ploeg uit Scharendijke daarna nog uit naar de ruime cijfers. Kogelvangers-SPS 3-2 (2-0). Willem Vermeijden 1-0, Erik van de Giessen 2-0, Bob Ruissen 3-0, Stefan Bogers foto Dirk-Jan Gjeltema 3-1, Ramon Voshol (strafschop) 3-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51