Robbert Uyi jaagt SKNWK naar punt 321 sport Goes is hekkensluiter na nederlaag In Venray Van Grunsven schiet MZC11 naar leiding maandag 15 oktober 2012 door Rogier Veenstra VENRAY - Herwil dit seizoen nog niet echt lukken voor de Goesena- ren in de Hoofdklasse B_van het zondagvoetbal. Waar de voorgaan de wedstrijden vooral verloren gin gen door het missen van kansen, was her zondag een kwestie van kwaliteitsverschil. Venray was met 3-1 te sterk. Goes-trainer Gérard de Nooijer en zijn spelers konden zich zondag opmaken voor een lange dag. Om 10.30 uur vertrok de spelersbus na melijk richting Venray om vervol gens-pas bijna tien uur later weer in Goes terug te keren. De rit naar de grootste voetbalvereniging van Limburg is namelijk de verste uit wedstrijd voor de debutant in de hoofdklasse, heen en terug een kleine 3S0 kilometer. Er stond op sportpark De Wieën voor beide clubs genoeg op het' spel. De thuisploeg wilde graag de koppositie behouden en daarmee de eerste periode in de wacht sle pen. Goes hoopte op een stuntje om afstand te nemen van de geva renzone. Dat zag er na 25 tellen goed uit. Vanaf de aftrap belandde de bal namelijk bij Dangelo Mar- tien, die na een rush aan de linker kant met een voorzet de bal voor het doel slingerde. De Craene rea geerde goed en tekende liggend voor de verrassende en vooral snel le voorsprong: 0-1. Helaas bleek het voor Goes het eni ge hoogtepunt in de wedstrijd te zijn, want Venray liet de gehele wedstrijd zien de terechte koplo per te zijn. Op de vraag of Venray zo goed was of Goes zo slecht, gaf De Nooijer een gepast antwoord. „We speelden tegen een heel goe de tegenstander en bij ons waren er te veel spelers die onder hun ni veau hebben gespeeld", aldus een realistische trainer. Venray was na melijk meer dan een maatje te groot en na twintig minuten rede lijke weerstand van Goes werden de Limburgers sterker en bogen nog voor rust de vroege achter stand om en gingen met een 2-1-voorsprong rusten. Het advies in de rust van De Nooijer om compacter te voetbal len werd door zijn ploeg niet goed uitgevoerd, waardoor Venray de mogelijkheid had om tot een grote uitslag te komen. De koploper ging echter slordig om met de kan sen en Goes moest nog slechts één doelpunt incasseren. Ondanks het kwaliteitsverschil baalde De Nooijer van de tegendoelpunten. „Venray was zonder twijfel de be tere vandaag, maar aan alle doel punten gingen individuele fouten vooraf. Die worden op dit niveau keihard afgestraft." Door de 3-1-nederlaag en overwin ningen van Schijndel en Dongen is Goes nu hekkensluiter in de hoofdklasse B. Venray daarentegen blijft koploper en won de eerste periode. Het woord paniek neemt De Nooijer niet snel in de mond, maar hij is wel benieuwd hoe zijn ploeg omgaat met de plaats op de ranglijst. „We hebben natuurlijk een aantal jaren op rij om de prij zen gespeeld. Dan is de sfeer bin nen een groep automatisch goed. Daar is nu nog steeds sprake van, maar ik ben wel benieuwd hoe de jongens met een mindere periode zoals deze omgaan", reageerde de trainer kort voordat hij de bus in stapte om zich op te maken voor een reis die zonder punten waar schijnlijk een stuk langer zal duren dan met een overwinning op zak. Karakteristiek Venray-Goes 3-1 (2-1). 1. Wouter de Craene 0-1, 33. Paul Jans 1-1, 42. Paul Jans 2-1, 50. Tom Timmer mans 3-1. Scheidsrechter: G. Post- ma (Groningen). Gele kaart: Rick de Punder (Goes), Rik Linders, An- gelo van Mill (Venray). Aantal toe schouwers: 600. Goes: Matthew Lentink; Rick de Punder, Sherief Tawfik, Stephan van de Boor; Rob Schalkoort (52. Lorenzo de Groot), Gert-Jan van Leiden (71. Shannon Braafhart jr), Wouter de Craene (57. Josimar Pat- tinama), Thijs van den Dries; Ray Kroon, Yves Nyemb, Dangelo Mar- tien. MIDDELBURG - MZC'11 versloeg Beek Vooruit met 3-0 en is daar door medekoploper naast Internos in de derde klasse B van het zater dagvoetbal. Kanttekening bij de koppositie is dat De Fendert twee punten minder heeft en twee duels minder heeft: gespeeld. MZC'11-Beek Vooruit 3-0: De thuisploeg was beter, maar had zo wel in de eerste als tweede helft moeite met het verzilveren van de kansen. Na zes minuten opende Martijn van Grunsven de score voor de thuisploeg. In het tweede bedrijf kwamen de bezoekers goed uit de kleedkamer en kregen klei ne mogelijkheden. MZC'11 ging door met het missen van kansen en het bleef spannend tot de tach tigste minuut. Toen .kreeg Van Grunsven de bal en rondde nu wel doeltreffend af. Het verzet bij de ploeg uit Prinsenbeek was ge- SKNWK lijdt het eerste punten verlies in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal. De Nieu- werkerkers spelen op eigen veld 2-2 tegen Smerdiek. Daarvoor moet de ploeg van trainer Tho mas de Ridder wel een 2-0-ach- terstand wegwerken. door Klaas Verspoor NIEUWERKERK - De 25-jarige Rob bert Uyl stond zaterdagmiddag symbool voor zijn SKNWK. De middenvelder werkte zich net als heel SKNWK vooral na rust een slag in de rondte. Door een goal en een assist van Uyl kwam zijn elftal" na een 2-0-achterstand als nog uit op een 2-2-gelijkspel. Het was in Nieuwerkerk een wed strijd met twee gezichten. Voor rust was Smerdiek heer en mees ter en in de tweede helft was SKNWK veruit de bovenliggende partij. De opluchting was groot bij SKNWK, toen in de slotfase de verdiende 2-2 op het bord kwam. Uyl stond na afloop gebogen op het veld, uitgeput na de slijtage slag. „Ik ben echt kapot. We heb ben er allemaal hard voor geknokt, maar uiteindelijk zat er niet meer in dan dit. Als je terugkomt van een 2-0-achterstand mag je niet klagen", sprak Uyl. SKNWK-trainer Thomas de Rid der had wel alle reden tot klagen. Zijn SKNWK speelde vooral in de eerste helft niet met de bravoure van de koploper die tot zaterdag 'achttien uit zes' had gehaald. „De eerste tien minuten hadden we last van onzekerheid en span broken en Van Grunsven kon met zijn derde treffer van de middag de eindstand op 3-0 bepalen. „Mooi dat we gedeeld eerste staan, maar we hadden er zaterdag veel meer moeten scoren. Het was jam mer dat Pierre van Hooijdonk van wege vakantie niet meedeed bij de bezoekers, maar drie verdiende punten voor ons", aldus elftallei der Huib Smits van MZC'11. Bntemos-Noad'67 4-1 (0-1). Dennis Kot 0-1, Tom Laurijssen 1-1, Björn van der Weele 2-1, Patrick van Drongelen 3-1, Patrick van Drongelen 4-1. Riliandia-DHV 3-1 (3-1). Ali Gunes 1-0, Dennis Kortsmit 1-1, Arjan Koop- mans 2-1 en Mike*Breevoord 3-1 WHS-Krabbendijke 3-0 (3-0). Arvin de Witte 1-0, Hans van der Ouden 2-0, Armando van de Reepe 3-0. Yerseke-Tholense Boys 2-2 (0-1). Niels Hopmans 0-1, Arjen de Koeijer 1-1 en 2-1, Joey Deurloo 2-2. ning", sprak De Ridder. Aanvoer der Carlo van der Maas gooide er nog een schepje bovenop: „Voor rust speelden we dramatisch slecht." Smerdiek, met laatste man Mohamed Allali als stuwende kracht, kreeg in de beginfase de no dige kansen. Juliën Vermeulen (schot naast) en Andreas Vroegop (redding doelman Mike Bakker met de voet) faalden in de afwer king. Hoewel SKNWK gewaar schuwd was voor het gevaar 'Vroegop', stond de rappe 26-jarige' Smerdiek-speler toch aan de basis van de 0-1. Hij liep weg bij Alex Andeweg en zette Vermeulen aan het werk. Vrij voor Bakker maakte die in de 32e minuut het karwei wel af. De Ridder: „Bij de eerste goal liepen er drie man vooruit, maar bleef Martijn Rentier han gen. En dan ga je de bietenbrug op." Vijf minuten later liet Vroeg- Karakteristiek SKNWK-Smerdiek 2-2 (1-2). 32.. Juliën Vermeulen 0-1, 37. Andreas Vroegop 0-2, 43. Robbert Uyl 1-2, 82. Martijn Backx 2-2. Scheidsrech ter: F. Saritas (Terneuzen). Gele kaart: Martijn Backx en Emiel Kuij- ten (SKNWK), Eduward de Rijke (Smerdiek). Aantal toeschouwers: 90. SKNWK: Mike Bakker, Martijn Rentier (65. Emiel Kuijten), Alex Andeweg, Carlo van der Maas, Leon Pollemans, Robbert Uyl, Wil- co de Valk, Robert Padmos (68. Kees-Jan van Nieuwenhuize), Rem- co Veenboer, Martijn Backx en Remco van den Berge. op nogmaals zijn klasse zien. SKNWK-captainVan der Maas liet de bal van zijn voet springen, Vroegop controleerde de bal en haalde de trekker over. Bakker hoorde de inzet langs hem in de kruising verdwijnen. Uit het niets kwam SKNWK in de 43e minuut terug in de wedstrijd. Robert Padmos brak op rechts door en vond in het strafschopge bied de opgekomen Uyl. „Ik had al le tijd om de bal aan te nemen en de hoek uit te zoeken", keek Uyl te rug op het cruciale moment. In het eerste kwartier na rust leverde een spervuur van kansen - voor onder anderen Padmos (2x), Wil- co de Valk (2x), Veenboer en Backx - aan SKNWK-zijde geen treffer op, maar in de 82e minuut kwam via Martijn Backx, die raak kopte uit een slim genomen vrije trap van Uyl, de verdiende gelijk maker alsnog. „Het was een soort stiftje", gaf Uyl aan. De ontlading aan Nieuwerkerkse zijde was veelzeggend. Een enor me opluchting maakte zich mees ter van heel SKNWK. „Nu moeten we het op het kunstgras in Halste ren maar afmaken", keek De Rid der vooruit op de ontknoping in de eerste periode. SKNWK heeft daarin een voorsprong van drie punten en een positief doelsaldo ten opzichte van Halsteren van plus twaalf. Collega Peter van Poortvliet beperkte zich tot dit duel: „Wij hadden in het eerste kwartier meer moeten scoren. De 1-2 viel op een rotmoment en na rust waren wij de controle kwijt. Maar uit bij SKNWK 2-2 spelen is niet verkeerd. Het is hun eerste puntenverlies." Robin Meertens maakte zaterdag zijn eerste goal van het seizoen voor Bruse Boys archieffoto Dirk-Jan Gjeltema 481390

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50