Positieve trend WK kustvlssen in Veere Directeur: veiligheid bij Yara m@et beter Lever je oude orchidee in voor een nieuwe met 25% korting!* lyipfcii^isi Rifi I T Con Amore trekt volle tafel en zaal Brouw in concert met dag gekort GERARD N Intratuin Koudekerke GaLgeweg 5, 0118 551623 intratuin www.intratuin.nl LlSeeft aan groen maandag 15 oktober 2012 «IWWIM B 1 J s' Advies, leuke*^ aanbiedingen en een extra breed assortiment M orchideeën, y olgens Mare Volleman van de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland is niet al ten de stijging van het aantal starters in Schouwen-Duiveland 18%), maar ook eelandbreed 1,6 bijzonder. Landelijk neemt het aantal starters namelijk af. Paul Malschaert is één van de ruim tweehonderd ondernemers die dit jaar zijn gestart in de gemeente Schouwen-Duiveland. foto Dirk-Jan Cjeltema bouw. „Om het zwevend effect nog wat te versterken, werk ik bij dit exemplaar met spijlen in plaats van een dichte zijkant." Het is nog een beetje behelpen in de garage. „Ik werk met de machines die ik al had voor de hobby. Pas als het be ter gaat, kan ik investeren in bij voorbeeld een schaafbank. Maar dan moet ik ook een aparte werk plaats gaan huren", zegt hij. Zover is het nog niet. Eerst maar eens nieuwe opdrachten binnenha len. Malschaert kan in betrekkelij ke rust zijn nieuwe onderneming opbouwen, want zijn partner zorgt voor een vast inkomen. Ze werkt in de iet, een sector waar ook Paul Malschaert zelf werk zaam was. „Bij een sollicitatie naar een nieuwe baan in de iet, volgde ik een assessment. 'In principe ben je geschikt, maar dit is niet jouw passie' zeiden ze." Het was het duwtje in de rug voor Malschaert om weer terug te keren naar het ambacht waar hij in de ja ren tachtig voor is opgeleid en wat hij de laatste jaren als hobby in zijn vrije tijd deed. Malschaert heeft goede verwach tingen, maar heeft niet de illusie fortuin te vergaren met zijn nieu we bedrijf „Het meubelvak doe je uit liefde. Ondanks de relatief ho ge prijzen die je voor het eindpro duct moet vragen, word je er niet rijk van." www.houtwerkpaul.nl door Annemarie Zevenbergen VEERE - Het was een fraai schouw spel zondag in Veere. Een bonte stoet trok door het stadje. De rij werd gevormd door de deelne mers aan het WK Kustvissen, dat deze week wordt gehouden langs de Veerse kust. Het internationale gezelschap, uit zestien landen, werd begeleid door leden van de Zeeuwse Stich ting Ons Boerengoed. Zo werd het landenbord van Zuid-Afrika gedra gen door een dame gestoken in een Walcherse dracht en Brazilië door een boer in zondags kos tuum. Een stukje verbroedering tot ver over de grenzen Het neusje van de zalm van de vis- wereld werd in de Grote kerk on der anderen verwelkomd door Veere's burgemeester Rob van der Zwaag. Hij kreeg de handen op el kaar voor zijn toespraak in het Frans en Engels. Vervolgens werden alle teams voorgesteld. Per land werd het volkslied gespeeld. De vissers uit Griekenland, Italië en Frankrijk zongen hun nationale hymne uit volle borst mee. De Nederlandse equipes deden dat wat voorzichti ger. Het vijfkoppige damesteam be staat uit drie Zeeuwse topvissers: Christel Verhage uit Westkapelle, Linda van de Velde uit Scherpeni- se en Sylvia Wesdorp uit Stavenis- se. Van der Zwaag waarschuwde de buitenlandse deelnemers nog: 'Be ware, Christel is among you'. De wedstrijden beginnen dinsdag. NOORDGOUWE - Een goed gevulde lunchtafel en aansluitend volle bak tijdens de matinee. Secretaris Rob de Vlieger van muziekvereni ging Con Amore uit Noordgouwe is meer dan tevreden over de uit voering die in samenwerking met Drumband Apollo werd gehou den. „Voor het eerst hebben we het gecombineerd met een gratis lunch voor de ouderen van Noord- gouwe en Schuddebeurs. Dat was een groot succes, we zaten met on geveer twintig mensen aan tafel." Ook de matinee zelf is goed be zocht. „We moesten zelfs stoelen bijplaatsen." Con Amore over weegt om het concept te herhalen en eventueel breder te trekken. BROUWERSHAVEN - Hèt evenement 'Brouwershaven in concert' is noodgedwongen teruggebracht tot één dag. Vanwege een reorganisa tie en bezuinigingen bij de Konink lijke landmacht zijn alle optredens van Koninklijke Militaire Kapel Jo- han Willem Friso verzet naar een nog nader te bepalen datum in 2013. Daarmee komt ook het optre den van vrijdag 9 november te ver vallen. Het Tambour Festival dat zaterdagavond 10 november stond gepland, gaat wel door. Behalve de drumband van de organiserende muziekvereniging Apollo treden ook drumbands uit Halsteren, Oud-Vossemeer en Bergen op Zoom op in het Tonnenmagazijn. verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl HEINKENSZAND Hoogte rioolheffing baseren op verbruik Inwoners van de gemeente Borsele kunnen veel meer dan voorheen zelf invloed hebben op de hoogte van de rioolheffing. De gemeente voert waarschijnlijk vanaf volgend jaar een systeem in waar het tarief is gebaseerd op het waterverbruik. De meerderheid van de raad pleit voor het 'Thools model'. Daarbij is het waterverbruik en het daaraan gekoppelde tarief ingedeeld in vier categoriën. Het voordeel van dat e model is volgens het college een grote sturing op het waterver bruik. Ook is de heffing eerlijker. DOMBURG iPads voor publiek in Veerse raadzaal De bezoekers aan raadsvergaderin gen in het gemeentehuis in Dom burg hebben nu ook een iPad tot hun beschikking. Daarop kunnen ze de agenda en de bijbehorende stukken voor de vergadering meele zen. De raadsleden zijn al enige tijd voorzien van iPads waarop on dermeer alle vergaderstukken staan. Met de iPads op de publieke tribune kunnen ook de bezoekers van de raad alles goed volgen. De tabiets zijn bevestigd aan flexibele verplaatstbare paaltjes. door Wout Bareman SLUISKIL - De veiligheid bij kunst- mestproducent Yara Sluiskil moet sterk verbeteren. De nieuwe alge meen directeur Jon Sletten heeft er voor volgend jaar een speer punt van gemaakt. In de bedrijfs- krant van Yara constateert hij: „Qua veiligheid staan we niet in de eredivisie. We komen niet ver der dan de zogenaamde zaterdag competitie." Yara bungelt op de ranglijst van be drijven waar ongevallen met letsel en verzuim plaatsvonden onderin, bij de laatste vier. Sletten: „Daar hoort Yara Sluiskil niet thuis. Die positie past niet bij ons bedrijf en onze status." Sletten heeft sinds zijn komst met veel mensen over veiligheid gespro ken. Het viel hem op dat ze de fout niet bij zichzelf zochten. „We zoeken altijd naar externe oorza ken of noemen het 'pech'. Dat kan en zal ik niet accepteren. Het woord pech is hier niet op z'n plaats. Ik denk zelfs dat we 'geluk' hebben gehad." Bij Yara Sluiskil de den zich de afgelopen tien maan den zeventien ongevallen voor. Bij de grote onderhoudsstop, die in middels is afgelopen, was sprake van enkele 'kleine ongelukjes', zo als Sletten dat omschrijft. *kijk voor de actievoorwaarden en inspirerende activiteiten tijdens de orchidee weken op www.intratuin.nl/koudekerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47