Elf Zeeuwse veldlooptitels voor Dynamica Zoetzuur punt voor Verbrugge 39 Peter de Bree wordt vijfde op NK libre Van Assche wint in Duitsland FM Sranang speelt gelijk maandag 15 oktober 2012 Atleten van Dynamica domineerden de eerste veldloop in Vlissingen. foto Lex de Meester door Sjaak Sinke VLISSINGEN - De start van het veld loopseizoen kende in Vlissingen een uiterst vochtig begin. Dynami ca veroverde in totaal elf titels in en om het openluchttheater in het Nollebos van Vlissingen. Bij de senioren opende Juriaan Vo gel het bal in 12.03 over de 3 kilo meter gevolgd door junior Dion Pluijlaar in 12.21, die daarna nog als vierde moest lopen in het Pluijlaar- team samen met opa Hans, vader Joost en zus Cirelle. Jackey Luitwieler volgde op de der de plaats. Na vijf rondjes van 600 meter was het de beurt aan Marij ke de Visser die het mannenteam aanvulde. Zij deed dat meer dan uitstekend want ze noteerde met 11.36 de derde tijd van de middag. De derde loper Jan Willem Roelse had vier seconden meer nodig maar de snelste tijd werd gelopen door Willem de Korte die met 11.04 een eindtijd van 46 minuten en 22 seconden op de klokken bracht voor Dynamica. Het man nen masters-team van Delta Sport met Leon de Munnik, Robbert Kraaijenbrink, Ludo Reijntje en Piet van Mourik had ruim vier mi nuten meer nodig, maar werd wel Zeeuws kampioen in hun klasse. De RKHAV-masters hadden een half minuutje langer nodig. Benny Thuy noteerde de op één na snel ste tijd in 11.34 minuten. Na Dyna mica 2 finishte het derde team van Dynamica op de vierde plaats waarin Rob Schaap een hoofdrol speelde door de start te missen. Daardoor moest Jon van Caspel als eerste de wei in. Schaap startte daarna als tweede in 12.43 en moest toen als 'straf ook nog de laatste tour doen waarvoor hij slechts negen seconden meer no dig had. Het jongens A team van Dynamica met Dion Pluijlaar, Wouter Leeftink, Robin Janse en Gino Harinck finishte met 51.02 op de derde plaats overall in 51.02 minuten. De ouders/begeleiders van de pu pillen en jongste junioren hadden het niet breed omdat ze in de stro mende regen hun kroost stonden aan te moedigen. Dynamica won de strijd bij de junioren CD waar Dennis Janse, Sergio Harinck, Rens de Ridder en Joram Verhage op de 4x1800 meter een tijd neer zetten van 30.46, ruim twee minu ten voor RKHAV dat drie meisjes en één jongen in de gelederen had. De H4A-crosscompetitie nieu we stijl gaat op 3 november van start in Hulst. MARIENBERG - Het eerste Neder landse kampioenschap libre in de ereklasse is voor Middelburger Peter de Bree met een vijfde plaats geëindigd. Dave Christiani won het kam pioenschap. Op de klassering viel niets aan te merken, op de wijze waarop wel vond De Bree zelf na afloop. „Ik begon heel goed met een zege in drie beurten op titel verdediger Raymund Swertz. Maar de twee volgende partijen waren een drama. Dat was beneden mijn kunnen." De Bree: „Ik ben met mijn plaats best tevreden maar van mijn moyenne baal ik verschrikkelijk." BERGEIJK - Het driebandenteam van Garage Verbrugge Hyundai speelde in poule twee van de eer ste divisie met 4-4-gelijk tegen Burgmans Biljarts. Toen de Sluiskilse formatie rich ting Oost-Brabant vertrok leefde het gevoel dat een punt een goed resultaat zou zijn tegen de sterke ploeg uit Bergeijk. Op de terugweg overheerste een gevoel van teleur stelling over het ene punt dat mee huiswaarts werd genomen. Im mers voor de pauze zorgden Berry Dallinga en Thérèse Klompenhou wer voor een 0-4-voorsprong en leek een zege heel dichtbij. Dallin ga speelde een uitstekende partij tegen Rudger Elshof en noteerde 1.153. Klompenhouwer won dus ook maar was niet tevreden met de kwaliteit, 0725 was te weinig voor de titelkandidaat op het WK dames in Tokio volgende maand. Na de pauze ging bij de bezoekers alles mis wat mis kon gaan. Bart Ceulemans en Ludo Dielis verlo ren slecht spelend al mocht laatst genoemde aanhalen dat zijn tegen strever Rik van Beers niet te stop pen was. De Brabander werd man of de match met 1.551 gemiddeld. STRAUBENHARDT - Turner Antho ny van Assche heeft zaterdag met zijn club KTG Heidelberg de twee de overwinning op rij geboekt in de 2. Bundesliga Nord. Strauben- hardt II werd op een 18-44-neder- laag getrakteerd. De uit Sas van Gent afkomstige Van Assche pakte tijdens de derde wedstrijd van het seizoen tien pun ten. Vijf daarvan verdiende hij aan de rekstok, waarop het verschil tus sen hem en zijn directe tegenstan der het grootst was. Van Assche kreeg 13,05 punten van de jury en zijn Franse opponent 10,95. Op de andere toestellen waren de ver schillen kleiner of was zijn tegen stander sterker. KTG Heidelberg staat nu derde. ZWIJNDRECHT - In de strijd om de bovenste plaatsen leden de zaal voetballers van FM Sranang 1 op nieuw puntverlies: 4-4. Halverwe- ge de wedstrijd leidde FM Sranang nog met 0-3, maar na de rust werd de druk van de thuisclub zo groot dat de voorsprong in de slotmi nuut nog weggegeven werd. Van 2-4 werd het toen 4-4. Voor Sra nang scoorden Jonathan Constan- cia (zx), Ugur Kahveci en Virgil de Meza. De zaalvoetballers van FC Dauwen- daele 1 moesten in hun vierde wed strijd van dit seizoen hun meerde re erkennen in koploper Heerle. In Wouw werd het 9-3. Namens de Middelburgers scoorden Alfaro Pentury (2x) en Zico Tomasoa.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39