handballers Delta Sport 37 BC Vlissingen verliest in topper van Virtus Zandee paar maatjes te kiein voor Snellen maandag 15 oktober 2012 'Door zoveel onheil is het passen en me ten. De groep valt niks te verwijten.' Ron de Waal, trainer Olympus door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing vlissingen - De basketballers van BC Vlissingen verloren hun eerste wedstrijd van dit seizoen. Door de 73-56-nederlaag bij Virtus zakt de Vlissingse ploeg naar de gedeelde derde plaats in de eerste divisie. Ook het tweede mannenteam ver loor. In de overgangsklasse was Agathos met 59-44 te sterk. Bij de vrouwen verloor hoofdklasser BC Vlissingen met 54-42 van Virtus. In de overgangsklasse bleef BV Souburg ongeslagen, terwijl Vol harding opnieuw tegen een grote nederlaag aan liep. Mannen. Virtus-BC Vlissingen 73-56: BC Vlissingen kon in deze topper niet beschikken over de twee vaste spelverdelers Stefan Schrier en Sjors van de Poel. Voor een volle tribune kwam Virtus veel beter uit de startblokken: 20-10. In het twee de kwart kreeg de Vlissingse verdediging meer grip op de tegen stander, waardoor het verschil werd teruggebracht tot 29-23 bij rust. Na de pauze probeerde BC Vlissin gen de bakens te verzetten met een zoneverdediging, maar dat pak te averechts uit Virtus liep snel uit naar 42-27. BC Vlissingen bleef daarna achter de feiten aanlopen en verloor met ruim verschil: 73-56. Scores: Dennis de Paauw,11, Dorde Ka radzic 10, Michel Bosters 9, Dominique van Hove 6, Benjamin Steenbeek 6, Ray- lin Jimenez 5, Abdul Zombra 5 en Emi- lio Jangbahadoer 4. Agathos-BC Vlissingen 2 59-44: In Geertruidenberg ging het de eer ste twee kwarten gelijk op, waar door er bij rust 29-27 op het bord stond. BC Vlissingen 2 leed in het derde kwart veel balverlies, waar door Agathos een 51-36-voor- sprong nam. In het vierde kwart veranderde BC Vlissingen 2 van verdedigings- vorm, maar de ploeg scoorde te weinig om nog dichterbij te ko men: 59-44. Scores: Abdelouahid el Kharbouchi 9, Sjoerd van Pelt 7, Rajan Dielbandhoes- ing 6, Abdul Zombra 6, Angelo Roe- lands 5, Benjamin Risakotta 5, Sheffield Peterson 4 en Ronny de Troije 2. Vrouwen. Virtus-BC Vlissingen 54-42: BC Vlissingen miste in Werkendam een aantal basisspeelsters, waar door het aanvallend niet lekker draaide. Dankzij goed verdedigen bleef de schade bij rust beperkt tot 27-25. In het derde kwart scoorde BC Vlissingen slechts vier punten, waardoor Virtus uitliep naar 42-29. In het laatste kwart kon BC Vlissin gen geen vuist meer maken, waar door Virtus met 54-42 won. Scores: Melanie Dolfing 11, Yolanda Joosse 9, Nanon Doeland 8, Johanna Kuijs Murcia 5, Mims Kole 4, Stella Ho- zee 4 en Charmey Koemans 1 BV Souburg-OBC 45-43: BV Sou burg keek na het eerste kwart te gen 9-12-achterstand aan, omdat er teveel kansen werden gemist. In het tweede kwart boog BV Sou burg naar 22-20 halverwege. Direct na de hervatting liep BV Souburg uit naar 32-22. OBC verkleinde daarna het verschil, maar slaagde er net niet meer in om langszij te komen: 45-43 Scores: Ilse Rijnberg 10, Melanie Lin- denberg 9, Nicoline Craste 8, Annegret Scheers 6, Linda de Meij 4, Jessica Ver- hage 4 en Immie Pattikawa 4. WBB Giants-Volharding 90-37: Volharding speelde in Bergen op Zoom een redelijke eerste helft, maar keek toch snel tegen een ach terstand aan. In de tweede helft kwamen de Goese vrouwen er niet meer aan te pas, waardoor het verschil erg hard opliep. Uiteindelijk stopte de teller bij 90-37. Scores: Anne de Bakker 13, Bianca Stok 12, Chantal Trompert 6, Noor van Tiel 4 en Elvira Philipsen 2. MIDDELBURG Hoondert pakt nu al Nederlandse titel Adwin Hoondert en Ruud Koole hebben zaterdag het kampioen schap rally in Groep N veilig ge steld. Tijdens de Veka Altena rally rondom Werkendam werd duide lijk dat het Zeeuwse team niet meer ingehaald kan worden. De Altena rally kenmerkte zich door de vele uitvallers vanwege de spekgladde wegen. De komende rally wordt door Hoondert Rally Team de strijd aangegaan met Ton- nie van Deijne om ook nog het NK algemeen binnen te halen. MIDDELBURG Huijsman pakt zilver op ju-jitsutoernooi Joey Huijsman van Happyfitness Vlissingen is afgelopen zaterdag tweede geworden op het Groene Harttoernooi ju-jitsu in Boskoop. Huijsman kwam uit in de catego rie jongens -15 jaar, -45 kg. De eerste drie partijen werden ge wonnen door Huijsman. Daarna volgde de finale, waarin alles voor spoedig leek te gaan. Hij stond met 8-5 voor met nog maar 37 seconden op de klok. Daarna blesseerde Huijsman zich en kon de wedstrijd niet meer afmaken. Erg zuur, want anders was hij waarschijnlijk kam pioen geworden. Toch was Huijs man tevreden met het begin van het wedstrijdseizoen. MIDDELBURG Paardekooper in top honderd Daniël Paardekooper uit Oostkapel- le is als 62e gefinisht de Roe d'Azur marathon. De renner van ATB Team X-Treme moest samen met zestienhonderd andere deelne mers, onder wie olympisch kam pioen Jaroslav Kulhavy, in de 83 ki lometer lange wedstrijd 2700 hoog temeters overwinnen. In de vorige editie in 2010 haalde hij een 75e plaats. In deze editie verliep de ra ce volgens plan, hoewel hij op de eerste twee colls een grote groep moest laten gaan. Daarna kwam hij steeds beter in de wedstrijd. Halver wege de koers sloop hij de top hon derd binnen en raapte een voor een de bikers op. kapelle - Het bekerduel tussen de vierdedivisionisten van Zandee Kloetinge en eredivisieploeg Snel len Recycling eindigde naar ver wachting in een straight overwin ning voor de topploeg: 0-8. Desondanks was het een mooie er varing voor de thuisploeg om eens tegen deze topper te mogen spe len. Piet Verschure leek bijna de eer te redden door een setje te winnen toen hij met 7-5 leidde te gen een niet goed spelende Peter Ceulemans, maar dat liet de Belg niet over zijn kant gaan. Met een serie van 9 en nog 1 was het ge daan. Opvallend waren verder de serie van 5 van Paul Bodbijl tegen Harrie van der Ven in de eerste set, de 0-15-nederlaag van Jan Brandenburg ook in de eerste set tegen Roland Forthomme na diens serie van 13 en het moyenne van de beer van Luik van 2.250. Een speelster van Olympus benut een strafworp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37