Roovers helpt Amemuiden sport 133 Zeeland Sport verliest op vreemde bodem Goes is nu hekkensluiter maandag 15 oktober 2012 i Zeelandia Middelburg is even de Zeelandia Middelburg staat nog weg kwjjt na zware bleSSUre Alberto steeds op de eerste plek in de derde - kjasse Conde Morgado Een scrimmage voor het doel van MOC'17 tijdens de wedstrijd tegen Zeelandia Middelburg (groene shirts). foto Lex de Meester door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal won Ar- nemuiden door twee doelpunten van Thijs Roovers met 2-1 bij Serooskerke. Diezelfde uitslag kwam ook bij het duel Oostkapel- le - SSV'65 in de boeken. VCK ver loor ook met 2-1, maar dan tiit bij WC'68. FC Dauwendaele-Dinte- loord werd afgelast. Oöstkapelle-SSV'65 1-2: Oostka- pelle stapte met een kater van het veld, want er had veel meer ingeze ten voor de thuisploeg. „Een beet je zuur", verwoordde trainer Har- ro Hazelaar het Oostkapelle-ge- voel. Al in de zesde minuut kwam SSV'65 op voorsprong. Richard Schouten dook na een vrije trap op voor de Oostkapelle-doelman en scoorde met het hoofd. Oostka- pelle kreeg daarna de nodige kan sen. Pas in de 62e minuut volgde de gelijkmaker toen Harold Ver meulen de bal na een scrimmage voor zijn voeten kreeg. Via Frank Dekker, Giacomo Wattel en Joel Pattenier kreeg de thuisploeg kan sen op de 2-1, maar het was SSV'65 dat via Schouten zo'n tien minuten voor tijd de wedstrijd naar zich toe trok. Serooskerke-Arnemuiden 1-2: Een terechte overwinning voor Ar- nemuiden. Serooskerke legde vol gens trainer John Bentschapknook een wel heel erg zwakke eerste helft op de mat. Hij zag dat Thijs Roovers Arnemuiden voor rust op 0-1 zette. Roovers verdubbelde bin nen het uur de marge naar twee goals in het voordeel van de bezoe kers. Via Jeroen Geerse kwam Serooskerke daarna nog wel terug in de wedstrijd, maar verder kwam het niet. WC'68 - VCK 2-1: Een zwaarbe vochten zege voor WC'68, want eigenlijk hadden de bezoekers wel een punt verdiend. Na een kwar tier spelen opende Perry Potappel met een afstandschot de score voor de thuisploeg. In de 43e mi nuut duwde Roy van Oeveren Ben Polvliet omver. Het leverde VCK een strafschop op en Erik Goudt zorgde vanaf de stip voor de 1-1-ruststand. De tweede helft le verde hetzelfde spelbeeld op, maar in de slotfase bezorgde Martijn Lindhout met een treffer uit een rechtstreekse vrije trap VCK de derde nederlaag van het seizoen. Bruse Boys - Klundert 6-0 (2-0). Dome- nique van den Berge 1-0 en 2-0, Tho mas Groeneveld 3-0 en 6-0, Tommy Pronk 4-0, Robin Meertens 5-0. Rode kaart: (2x) geel: Ferry Littooy (Klun dert). Zaamslag - Duiveland 1-2 (1-1). Tijs Rentier 0-1, Tommy Tissink 1-1, Masoud Osmanie 1-2. Heinkenszand - Zwaluwe 0-3 (0-2). Martijn Simonse (eigen doel punt) 0-1, Pim Schonk 0-2, Maurice Sprangers 0-3. MIDDELBURG - In de vierde klasse A herstelde koploper Steen zich met een 6-o-zege bij Ria W op overtuigende wijze van de thuisne derlaag van vorige week tegen Luc- tor'88. De ploeg uit Heinkenszand won zelf met 2-0 van IJzendijke en nam de tweede plaats op de rang lijst over van Sluiskil. In de vierde klas B liep Zeeland Sport bij FC Bergen (4-0) tégen de eerste ver- liespartij op vreemde bodem aan. FC Bergen-Zeeland Sport 4-0: Het dreigde een moeilijke wed strijd te worden voor de Vlissin- gers nadat Ricky Bergmans al in de ie minuut de score opende na mens de thuisploeg: 1-0. De ploeg knokte zich echter terug in de wed strijd en kreeg enkele kansen op de gelijkmaker. Na ruim een half uur werd het 2-0 te brengen. In de tweede helft besliste Ricky Bergmans de wedstrijd definitief door Rogier Veenstra VENRAY - Het wil dit seizoen nog niet echt lukken voor de Goesena- ren in de hoofdklasse B van het zondagvoetbal. Waar de voorgaan de wedstrijden vooral verloren gin gen door het missen van kansen, was het zondag een kwestie van kwaliteitsverschil. In en tegen Ven- ray was de thuisploeg met 3-1 te sterk. Goes-trainer Gérard de Nooijer en zijn spelers konden zich zondag opmaken voor een lange dag. Om 10.30 uur vertrok de spelersbus na melijk richting Venray om vervol gens pas bijna tien uur later weer in Goes terug te keren. Er stond op sportpark. De Wieën voor beide clubs genoeg op het spel. De thuisploeg wilde graag de koppositie behouden en daarmee de eerste periode in de wacht sle pen. Goes hoopte op een stuntje om afstand te nemen van de geva renzone. Dat zag er na 25 tellen goed uit. Vanaf de aftrap belandde de bal bij Dangelo Martien, die na een rush aan de linkerkant de bal voor het doel slingerde. De Craene reageerde goed en tekende al lig gend voor de verrassende en voor al snelle voorsprong: 0-1. Helaas bleek het voor Goes het eni ge hoogtepunt in de wedstrijd te zijn, want Venray liet de gehele wedstrijd zien de terechte koplo per te zijn. Op de vraag of Venray zo goed was of Goes zo slecht, gaf De Nooijer na afloop een gepast antwoord. „We speelden tegen een heel goe de tegenstander en bij ons waren er te veel spelers die onder hun ni veau hebben gespeeld", aldus een realistische trainer. Venray was na melijk meer dan een maatje te groot en na twintig minuten rede lijke weerstand van Goes werden de Limburgers sterker en bogen nog voor rust de vroege achter stand om en gingen met een 2-1-voorsprong rusten. Het advies in de rust van De Nooijer om compacter te voetbal len werd door zijn ploeg niet goed uitgevoerd, waardoor Venray de mogelijkheid had om tot een grote uitslag te komen. De koploper ging echter slordig om met de kan sen en Goes moest nog slechts één doelpunt incasseren. Ondanks het kwaliteitsverschil baalde De Nooijer van de doelpunten die zijn ploeg tegen kreeg. „Venray was zonder twijfel de betere van daag, maar aan alle doelpunten gingen individuele fouten vooraf. Die worden op dit niveau keihard afgestraft." Door de 3-1-nederlaag en overwin ningen van Schijndel en Dongen is Goes nu hekkensluiter. Venray daarentegen blijft koploper en won tevens de eerste periode. Het woord paniek zal De Nooijer niet zo snel in de mond nemen, maar hij is wel benieuwd hoe zijn ploeg omgaat met de stand op de ranglijst. „We hebben natuurlijk een aantal jaren op rij om de prij zen gespeeld. Dan is de sfeer bin nen een groep automatisch goed. Daar is nu nog steeds sprake van, maar ik ben wel benieuwd hoe de jongens met een mindere periode zoals deze omgaan", reageerde de trainer kort voordat hij de bus in stapte om zich op te maken voor een reis die zonder punten waar schijnlijk een stuk langer zal duren dan met een overwinning op zak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33