Zeelandia Middelburg van slag 321 sport Negenklapper en periode voor voetballers Nieuwdorp RCS mist heel elftal en gaat onderuit tegen Moerse Boys DZK gaat samen met De Schelde aan de leiding maandag 15 oktober 2012 door Jos van Belzen MIDDELBURG - In de tweede klas E is Terneuzen dankzij een 2-o-over- winning bij hekkensluiter Sarto opgeklommen naar de tweede plaats op de ranglijst. De ploeg van trainer Alexander van Keulen heeft met een wedstrijd minder ge speeld drie punten achterstand op koploper Roosendaal die ietwat ge flatteerd met 5-2 won van Aarden burg. Ook RCS heeft na de o-i-ne- derlaag bij Moerse Boys nu drie punten achterstand op de Roosen dalers. Axel pakte zijn eerste zege van dit seizoen bij Uno Animo (o-i), dat door dit resultaat wegzak te richting middenmoot. Moerse Boys-RCS ï-o: Ondanks de ï-o-nederlaag was Romeo van Aerde na afloop niet ontevreden over zijn ploeg. „Bij ons ontbraken elf spelers, maar desondanks stond het organisatorisch goed. We creëerden weliswaar zelf niet veel kansen, maar gaven achterin ook weinig weg. De vervangers deden het prima, maar toch is het met zo veel ontbrekende spelers een klein verlies bij deze ploeg zeker geen schande." Het aanwezige publiek bleef in deze wedstrijd lang versto ken van doelpunten, maar in de 70e minuut was het dan toch raak. Eerst werd de bal uit een vrije trap tegen de paal gekopt, waarna het in de rebound alsnog raak was: 1-0. Vijf minuten later werd Joey Katzenbauer na een mooie actie in het zestienmetergebied onder uit geschoffeld, maar de scheids- VLISSINGEN - De waterpoloërs van DZK hebben zondag ook hun der de wedstrijd gewonnen en gaan sa men met De Schelde op kop in de eerste klasse district. SWNZ werd met 7-9 verslagen. door Robin Hamelink MIDDELBURG - In de derde klasse A heeft Spui met 3-2 gewonnen van 's Heer Arendskerke. Koploper Nieuwdorp vernederde De Noor mannen door met 9-0 te winnen. Door de zege won Nieuwdorp te vens de eerste periode. Nieuwland versloeg simpel met 6-0 Apollo'69 en De Meeuwen boekte een 4-2-overwinning op AZW. Kapel- Ie en MZVC speelden 2-2-gelijk. Nieuwdorp-De Noormannen 9-0: In een slechte eerste helft slaagde alleen Ferhan Topal erin om een doelpunt te maken. Na rust werd er in een tijdsbestek van negen minuten vier keer gescoord door Nieuwdorp. Drie treffers van Niels Mulder en een van Turan Dogan zorgden voor 5-0. Het ver zet van Noormannen was gebro ken en het bleef eenrichtingsver keer. Stefan van de Klooster pegel- de twee ballen van afstand in het vijandelijke doel en maakte ook rechter zag er geen strafschop in. Wel leverden de protesten van de Souburgers trainer Romeo van Ae rde een rode kaart op. Het laatste kwartier gingen de be zoekers met verzorgd voetbal op zoek naar de gelijkmaker. „We moesten wel, want we hebben wei nig lengte voorin waardoor lange ballen geen optie zijn", aldus van Aerde. Hij zag in het laatste kwar tier vanachter de omheining van het veld hoe ook André Siereveld en een speler van de thuisploeg de rode kaart kregen voorgehouden. Sarto-Terneuzen 0-2: Een beter combinerend Terneuzen leek op tisch een overwicht te hebben, maar de beste kansen waren in de eerste helft voor de thuisploeg. Doelman Dennis Wondergem sleepte zijn ploeg er in deze fase echter doorheen met enkele goede reddingen. Halverwege de tweede helft kwam Terneuzen wat geluk kig op voorsprong. Doelman Max Deykers leek de bal vrij eenvoudig te pakken, maar liet deze los. Do minique Verlinde, die. al nergens meer op rekende, was toch nog zo alert om de bal binnen te tikken: 0-1. Een fel Sarto ging hierna op zoek naar de gelijkmaker en claim de ook nog een keer een straf schop, die echter evenmin werd toegekend. Acht minuten voor het einde maakte Niels Burm een ein de aan alle illusies: 0-2. Uno Animo-Axel 0-1: „Een op luchting", zo typeerde trainer Mi chel Leonhart de eerste seizoensze ge van zijn ploeg. „Al hadden we DZK speelde een matige wedstrijd maar kwam wel op voorsprong: 1-4. Daarna was het te wisselvallig waardoor SWNZ goed kon volgen en er een 3-6-stand op het bord stond halverwege. Daarna was er nog de 8-0. Het slotakkoord kwam op naam van Janick van As. Nieuwdorp pakt hierdoor de eer ste periodetitel. Nieuwland-Apollo'69 6-0: Het krachtsverschil was groot. Na drie minuten prikte Richard Jacobs de openingstreffer in het doel. Niet veel later tilde Joey van Belzen de stand naar 2-0. Doelman Rien van Meulenberg van Nieuwland stopte in de eerste helft een strafschop van Bastiaan de Kraker en in de tweede helft een penalty van Tom van Oord. Ja cobs zorgde voor een 3-0-rust- stand. Wilco de Keuning tekende voor de 4-0. Joey van Belzen be paalde met zijn tweede en derde treffer van middag de eindstand op 6-0. De Meeuwen-AZW 4-2: In een gelijkopgaande wedstrijd opende Kevin Janse vlak voor rust de score voor De Meeuwen. Met een fraai schot zorgde Janse ook voor 2-0. Ricardo Bambagt zorgde met een deze wedstrijd ook gewoon kun nen verliezen. Het dubbeltje viel echter al weken steeds de verkeer de kant op en viel dus nu een keer goed." Kort voor de thee had Mer- vin Niemantsverdriet pech met een inzet die tegen de paal eindig de. De tweede helft liet een ander Axel zien, vooral ook nadat Meivin Rijckaert al in de 50e minuut na zijn tweede gele kaart vroegtijdig kon gaan douchen. Enkele minu ten later bracht Kjell Vanderhae- gen uit een vrije trap van Maik de Wolf zijn ploeg op voorsprong: 0-1. De thuisploeg drong hierna nog wel aan. Roosendaal-Aardenburg 5-2: De bezoekers verlieten het veld na af loop van de wedstrijd tegen de koploper met opgeheven hoofd. Na de snelle openingstreffer in de 6e minuut liep de thuisploeg ver der uit naar 2-0. Nog voor de rust deed Bart van de Hemel wat terug namens de Zeeuwen: 2-1 halverwe ge. In de tweede helft liet Niek van Sprundel eerst nog een goede kans op de gelijkmaker onbenut, maar even later was deze alsnog een feit via een rake kopbal na een vrije trap van Steven de Croock: 2-2. Twee minuten later keek Aar denburg echter alweer tegen aan achterstand aan, toen Stijn van Ier- sel met een wereldgoal de thuis ploeg op 3-2 bracht. Niek van Sprundel verzuimde even later in kansrijke positie om zijn dagtotaal op twee treffers te brengen, waar na Roosendaal in de slotfase ver der uitliep naar 5-2. een gelijkopgaande derde periode. In de laatste periode besliste DZK snel de wedstrijd. Scores DZK: Mar- tijn Mechielsen 3, Jasper Rouwendal 2 en Yannick Mol, Lennart Swennen, Levi Kort en Sjakko Bekkers allen 1 maal. eigen doelpunt voor 2-1. Hij redde kort hierna zijn ploeg door een ze ker doelpunt van AZW van de lijn te halen. Wouter Vos mikte de 3-1 binnen, maar Liam O'Shea ver kleinde de achterstand weer tot 3-2. Een minuut later schoot Mar tij n Houterman de 4-2-eindstand op het scorebord. Kapelle-MZVC 2-2: Een terechte uitslag waarbij Kapelle de eerste helft beter was en de bezoekers uit Middelburg in de tweede helft ge vaarlijker waren. De thuisploeg startte goed, maar Patrick Joossens schoot MZVC op voorsprong. Sa- lim Sandee zorgde snel voor de ge lijkmaker. Van dichtbij kon Hans Tolhoek een 2-1-voorsprong op het scorebord zetten. In het twee de bedrijf slaagde alleen Janssens erin om een doelpunt te maken: 2-2. Spui-'s Heer Arendskerke 3-2 (1-0). Remco Hamelink 1-0 en 2-0, Frank Da- vidse 2-1, Michiel Bouwman 2-2 en Ad Verlinde 3-2. De wedstrijd tussen Zeelandia Middelburg en MOC'17 wordt overschaduwd door een been breuk bij Alberto Conde Morga- do. De aanvaller van de thuis ploeg wordt met een ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. De wedstrijd eindigt onebeslist. door Jos van Belzen MIDDELBURG - In de derde klasse A van het zondagvoetbal eindigde de wedstrijd tussen de nummers één en twee, Zeelandia Middelburg en MOC'17, in een 1-1-gelijkspel. De Middelburgers waren hierbij de morele verliezers omdat Alberto Conde Morgado nog voor de rust met een beenbreuk het veld moest verlaten. Even verderop eindigde ook het treffen tussen Jong Am- bon en de nummer drie van de ranglijst, Rood Wit W, met 1-1 on beslist. HW'24 tegen Unitas'30 werd afgelast. Zeelandia Middelburg-MOC'17 1-1: Na een kwartier spelen kreeg de thuisploeg met een zware tegen slag te maken toen Alberto Conde Morgado na een ongelukkige actie met een beenbreuk richting het ziekenhuis moest worden ver voerd. Vooral de thuisploeg was hierna tot aan de thee duidelijk aangeslagen, maar de bezoekers wisten hiervan niet te profiteren. Met nog een kwartier op de klok leek Zeelandia Middelburg ook op weg naar de tweede nederlaag van dit seizoen toen Lars van Linder de 0-1 aantekende. Al snel werd het echter weer gelijk toen de bal uit een vrije trap van Joost de Rub ber via de paal en de doelman over de lijn rolde: 1-1. De Middel burgers gingen hierna op zoek naar de winnende treffer, maar het raffinement ontbrak. Het op portunistische spel leverde in de slotfase geen doelpunten meer op, waardoor het eerste gelijkspel van dit seizoen een feit was voor de thuisploeg. Jong Ambon-Rood Wit W 1-1: De beste van de weinige kansen waren in een matige eerste helft voor een beter combinerend Jong Ambon. Zo eindigde een afstand schot van Yannilt Taniwel via de handen van de doelman net over het doel en stuitte Remco Felius na een goede combinatie op de goalie. Toch stond het halverwege 0-1 omdat Edwin Jaspers namens de bezoekers geklungel achterin bij Jong Ambon afstrafte. De twee de helft was een stuk onderhou dender, vooral omdat de Middel burgers fanatiek de aanval zoch ten. Binnen enkele minuten leverde dit al bijna de gelijkmaker op, maar na een situatie waarbij het doel van de gasten op een schiet tent leek, eindigde de bal uiteinde lijk in het zijnet. Pas in de slotfase kreeg Jong Ambon via invaller Atil- la Cavus alsnog loon naar werken: 1-1 de eindstand. Serooskerke (blauwe shirts) had zaterdag niet veel in te brengen tegen Ar- nemuiden. foto Lex de Meester Si

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32