Hellemons predikt realisme na zege 301 sport Supersub verstiert Super Saturday Voetbalsters Smerdiek laten leider ontsnappen maandag 15 oktober 2012 door Jan Dagevos ZALTBOMMEL - Het was zaterdag Super Saturday bij Nivo Sparta. De teams van de club uit Zaltbommel konden bij winst 35 gratis, con sumpties tegemoetzien. De hoofd macht van Nivo Sparta was zater dag tegen Kloetinge dicht bij die extra premie, maar zag de oppo nent in de slotfase toch nog een streep door de rekening halen: 2-3. Tom Blomaard bezorgde Nivo Sparta, de nummer laatst in de hoofdklasse B van het zaterdag voetbal, een kater. De spits, die na rust was ingevallen, reageerde in de 87e minuut attent bij een lage voorzet vanaf rechts en kogelde de bal via de binnenkant van de paal in de touwen: 2-3. „We hebben de winst er op mentaliteit uit ge sleept", vond Kloetinge-trainer Diederik Hiensch. De Bevelandse hoofdklasser had zaterdag bepaald geen superdag op het Eurosportpark. Het merendeel van de ploeg had ruzie met de bal en ging zeker in het eerste bedrijf ten onder aan verkeerde keuzes. Kloetinge liet zich opjagen door een verbeten tegenstander en kwam nimmer aan het eigen spel toe. „We zochten te snel diepte, de ruimte tussen de linies was te groot en we misten de rust", con stateerde Hiensch. Kloetinge kon zaterdag niet zoals gewoonlijk terugvallen op routi niers als Jaap Esser, Daan Esser, Corné Schilperoort en doelman Ja- co van der Schee. Ook 'zij hadden het niet tegen Nivo Sparta en mis ten de brille en het vernuft om de ploeg op sleeptouw te nemen. Het leidde vlak na rust tot een bijna onoverkomelijke achterstand. Na dat de thuisclub op slag van rust via een rake kopbal van de volle dig vrijstaande spits Joost Alosery op 1-0 was gekomen, werd die marge in de 47e minuut verdub beld door Frenk Schaap. Hij kon profiteren nadat Kloetinge op het middenveld bij een breedtepass te nonchalant was geweest. Het herstelwerk dat Diederik Hiensch in de rust had verricht, leek voor niets, maar Kloetinge gaf hierna alsnog invulling aan het tac tisch concept van de oefenmees- ter. Bart Deprez was van de spits naar de linksbuitenspositie ver huisd, Mark Schuit was rechtsbui ten in plaats van aanvallende mid denvelder geworden, Daan Esser had een rol achter de spitsen gekre gen en invaller Tom Blomaard werd als diepste aanvaller gepos teerd. De buitenspelers kregen de opdracht het veld zo breed moge lijk te houden om op die manier de defensie van Nivo Sparta uit zijn verband te krijgen. In een tijdsbestek van tien minu ten werd de schade gerepareerd. Nadat Bart Deprez was aangetikt kon Corné Schilperoort vanaf elf meter de keeper verschalken en in de 62e minuut kopte verdediger Michel Maaskant vanuit een hoek schop prachtig raak: 2-2. Erop en erover was het devies, maar Kloe tinge kende een merkwaardige te rugval en had alle geluk van de we reld dat Nivo Sparta prachtige kan sen onbenut liet. Een gelijkspel leek uiteindelijk het hoogst haalbare, maar toen het spierballenvoetbal van Nivo Sparta zijn tol begon te eisen, sloeg Kloe tinge via supersub Blomaard toe. Hij is clubuopscorer met vijf goals, waarvan hij er drie als invaller maakte. „Het is lekker om zo'n spits achter de hand te hebben", zei Hiensch. Karakteristiek G Nivo Sparta-Kloetinge 2-3 (1-0). 45. Joost Alosery 1-0,47. Frenk Schaap 2-0, 52. Corné Schilperoort 2-1 (strafschop), 62. Michel Maas kant 2-2, 87. Tom Blomaard 2-3. Scheidsrechter: G. J. Beltman (Rijs- sen). Gele kaart: Maaskant (Kloetin ge), Paijmans, Celebi (Nivo Sparta). Aantal toeschouwers: 350. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Michel Maaskant, Jaap Esser, Tïmo Jansen; Sam Bie terbosch, Corné Schilperoort (78. Rick Mulder), Mark Schuit (90. Ar jan van der Smissen); Daan Esser, Bart Deprez en Rogier Veenstra (46. Tom Blomaard). Hoek wint op eigen veld ternau wernood van Zwaluwen. Tim de Meersman is de matchwinnaar. Door de overwinning houdt Hoek aansluiting met de kop in de hoofdklasse B van het zater dagvoetbal. De achterstand op koploper ASWH bedraagt drie punten. door Peter van Kouteren HOEK - Het laatste fluitsignaal van de scheidsrechter liet heel erg lang op zich wachten en klonk ver in de toegevoegde tijd bij Hoek en de aanhang als muziek in de oren. De Zeeuws-Vlamingen boekten ten koste van Zwaluwen een zwaarbe vochten overwinning (1-0) en be hielden aansluiting met de subtop in de hoofdklasse B. Hoek revancheerde zich in de tweede thuiswedstrijd op rij voor de wanprestatie van een week eer der. Het deed Eric Hellemons, die na de 1-4 tegen RWH met dezelf de elf spelers aan de wedstrijd be gon, deugd. „Vorige week zijn veel spelers door het ijs gegaan en is een aantal door de ondergrens van hun kunnen gegaan. Ik heb ge vraagd te laten zien dat ze het waard zijn om bij Hoek in de basis te staan." Hoek werd in een bloedstollend slot ver op eigen helft teruggedron gen, kroop een paar keer door het oog van de naald en haalde uitein delijk opgelucht adem. Adair Veiga Lopes mikte in de extra tijd centi meters naast, waarna Edwin van Bueren een vrije trap buiten be reik van doelman Stijn van der Ke len op de lat schoot. Dat gebeurde in een fase waarin Hoek met een vertimmerde defensie speelde, na dat Giovanni Siereveld het veld had verlaten. Thomas van den Houten verkaste daardoor van linksachter naar cen traal achterin, Regilio Pinas werd verdediger op de linkerflank en Lionel Fitsch kwam als extra verde diger in het veld, omdat de Vlaar- dingers met een man extra in de frontlinie opdoken. „We liepen te ver achteruit, waardoor we het over onszelf afriepen", vond Eric Hellemons. „Je moet uit je eigen 'zestien' blijven.Ilc ben blij met het resultaat, maar niet tevreden over de manier waarop dat is bereikt. Dat komt ook omdat we zelf niet scoorden. We hebben laten zien dat we de intentie hadden om te winnen. Maar in de uitvoering hebben we het laten liggen." Karakteristiek Hoek-Zwaluwen 1-0 (1-0). 43. Tim de Meersman 1 -0. Scheids rechter: G. Gils (Winschoten). Gele kaart: Reguillo Vandepitte, Fabian Wilson (beiden Hoek), Frank Stien- stra, Edwin van Bueren (beiden Zwaluwen). Aantal toeschouwers: 400. Hoek: Stijn van der Kelen; Fabian Wilson, Giovanni Siereveld (76. Re gilio Pinas), Reguillo Vandepitte, Thomas van den Houten; Tim de Meersman, Thomas van Renterg- hem (86. Lionel Fitsch), Alain van Mieghem; Kyle Doesburg (78. Ur- vin van Hekelen), Jorrit d'Haese- leer, Guillaume Clinckemaillie. Hoek en Zwaluwen kregen allebei mogelijkheden, maar verzuimden die te benutten. De Zeeuws-Vla mingen waren voor de rust vooral gevaarlijk uit voorzetten van Guillaume Clinckemaillie. Thomas van Renterghem (twee keer), Jor rit d'Haeseleer en Alain van Mieg hem waren in een qua voetbal ma tige eerste helft dicht bij een tref fer, maar slaagden er niet in doel treffend af te ronden. Toch ging Hoek met een voor sprong rusten, toen doelman Nick Sanden onnodig zijn doel uit kwam en de bal in de voeten van Tim de Meersman gleed. Die schoot vanaf de zijkant van het veld raak: 1-0. Na de rust kregen Kyle Doesburg, die het met zijn ba sistechniek niet gemakkelijk heeft op dit niveau, Clinckemaillie en Van Renterghem (binnenkant paal) beste kansen. Ondanks de winst werd duidelijk dat het Hoek van Hellemons bij lange na niet het Hoek uit de glo riejaren in de toenmalige top van het amateurvoetbal is. In deze ploeg loopt geen Dave Gijsel, Geert de Poorter, Angelo Nijskens, Patrick Naudts, David Destorme, Ronald van Sliedregt of Dimitri Mbuyu. „We hebben een ploeg die in de hoofdklasse voor de plaatsen drie tot en met vijf moet kunnen mee doen", zei de trainer. „Met een paar jongens die het verschil kun nen maken, maar ook met spelers die beginnersfouten maken. Ik heb kunnen aangeven welke spelers ik graag wilde behouden, maar heb geen invloed gehad op het aantrek ken van spelers van buitenaf" Na de eerste schermutselingen in door Robin Hamelink MIDDELBURG - In de hoofdklasse van het vrouwenvoetbal blijven Oostkapelle en Smerdiek onder aan in de stand staan. Oostkapelle ging met 2-1 onderuit tegen Wart burgia uit Amsterdam en Smer diek verloor met 2-3 van koploper Reiger Boys. Wartburgia-Oostkapelle 2-1: Al na dertig seconden moest Oostka- pelle-keepster Joralien Wilders haar ploeg met een goede redding redden van een achterstand. Oost kapelle was wakker en begon goed te voetballen. Toch werd het 1-0. Uit een vrije trap zorgde Shamila Hamers voor de gelijkmaker. Hier na lag het volledig open bij Oostka pelle en kon Wartburgia nog een doelpunt maken. „Met deze neder laag kan ik absoluut niet leven. In de tweede helft speelden sommige speelsters te slap en leverden ze ook geen strijd meer. Wartburgia deed er wel alles aan om te win nen en dat lieten wij na", aldus trainster Irma de Witte. Smerdiek-Reïger Boys 2-3: Een wedstrijd met twee gezichten voor de Zeeuwse formatie van Servaas Brouwer. Na een redelijke eerste helft stond Smerdiek toch met 0-3 achter. „In de rust gaf ik aan dat we vertrouwen moesten tanken voor de komende weken, maar ik had niet de illusie dat er iets te ha len viel", stelde Brouwer. Een hard werkend Smerdiek stroopte de mouwen op en kwam via Anne Hage terug tot 1-3. Na een prachti ge individuele actie van Corina Luijks werd het 2-3. De thuisploeg kreeg kansen op 3-3, maar die wil de net niet vallen. „De tweede helft biedt perspectief voor de toe komst" Vlissingen-speler Lionel Lord wordt van de bal gezet door een verdediger van De Valk. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30