sport 129 Den Hoed krijgt met Pang een opvolger Droomdeelname Elaine Pen aan Military maandag 15 oktober 2012 Elaine Pen eindigt tijdens de Miltary van Boekelo als beste Nederlander. foto Robin van Lonkhuijsen/ANP BOEKELO - Bondscoach Martin Lips kon dit weekeinde eindelijk weer eens breeduit lachen. Drie nationa le eventingruiters deden in Boeke lo mee in de subtop, dat was jaren niet het geval geweest. Beste Neder lander werd zondag Elaine Pen met een negende plaats. Ze liep in 2007 als tiener en toe schouwer op een zaterdag nog ge woon rond tussen het paardenvolk van Military Boekelo. Elaine Pen keek haar ogen uit. „Zoveel deelne mers en een enorme drukte", ver telt ze. „Ik droomde ervan hier ooit eens mee te doen." De 22-jarige vrouw uit Leiden heeft een bijzonder jaar achter de rug. Ze maakte de voorbije zomer deel uit van de Nederlandse equipe op de Olympische Spelen in Londen. Dat neemt niemand haar meer af, ook al zorgde daar een valpartij van Pen voor de uit schakeling van het Oranje-trio. En de afgelopen dagen was het einde lijk zover. Ze verscheen in Boekelo aan de start. Het visioen van vijf jaar geleden kwam uit. „De Milita ry is een supermooie wedstrijd, al les is hier uitstekend geregéld en er komt heel veel publiek op af Dat zie je voorafgaand aan de cross wel, maar je merkt heel weinig van hun aanmoedigingen tijdens de wedstrijd. Ie wilt gewoon goed rij den. Ik was daar zo op gefocust dat ik tijdens die zes kilometer op het parkoers alleen maar naar de bo dem heb gekeken." ALMERE - Met een trots gevoel slo ten de badmintonners Eric Pang en Judith Meulendijks zondag het Dutch Open af De eerste werd pas de tweede Nederlandse winnaar ooit na een zege op landgenoot Dic ky Palyama: 21-14 21-10. Meulen dijks nam afscheid van de topsport met de tweede plaats, vijftien jaar nadat ze het toernooi won. In 1936 was Edward den Hoed de voorganger van Eric Pang. „Ik heb die naam wel eens gehoord, ik ben benieuwd hoe het er toen uit zag", zei een lachende Pang, die in tegen stelling tot Meulendijks nog wel verder wil in zijn sport. Deelname aan de Spelen van Rio (2016) is zijn doel. „Ik ben dertig, had eerder ei genlijk niet verwacht dat ik dit nog zou kunnen. Ik heb me niet eens goed voorbereid, dus wie weet wat er nog allemaal mogelijk is." Gaandeweg het toernooi sneuvelde de ene na de andere favoriet, voor zondag bleven de als zevende ge plaatste Pang en Palyama (achtste) over. De laatste liet zijn toekomst in het midden. „Ik geef trainingen in Praag en train zelf nog een beet je. Over afscheid nemen wil ik het nog niet hebben." De 24-jarige Tsjechische Katrina Gavnholt-Ludikova hield in de vrouwenfinale haar tien jaar oude re opponente uit Helmond van de winst af: 14-21 21-13 21-17. Voor Meulendijks was het haar tweede verloren finale op rij. „Ik wist dat het moeilijk zou worden. Ik had een vliegende start, maar zij nam het over in de tweede game." De spanning, in de wetenschap dat ze in haar laatste finale stond, sloeg toe. „Bij 17-17 spookte er toch wel wat door mijn hoofd. Dat moet niet, maar je kunt het moeilijk stu ren." Ook zonder toernooiwinst overheerste een trots gevoel. „Als mensen van tevoren hadden ge zegd dat ik hier de finale zou halen, had ik waarschijnlijk hard gela chen. Ik ben heel tevreden met dit laatste optreden. Ik heb aange toond dat ik er nog bij hoor. Liever nu stoppen dan op een moment dat het allemaal minder gaat. Niet veel mensen kunnen zeggen dat ze vijftien jaar na de eerste keer nog een finale halen." Eric Pang LIMOGES Van der Meet dicht bij hoofdtoernooi Tennisster Angelique van der Meet is nog één zege verwijderd van deelname aan een 50.000 dollar- toernooi in Limoges. De speelster uit 's-Heer Abtskerker had in de eerste ronde van de kwalificaties een bye en won zondag in de twee de ronde van de Fran^aise Amandi ne Hesse (7-6 6-4). Lesley Kerkhove verloor in die tweede ronde. De Zierikzeese was niet opgewassen tegen de Russin Natalia Orlova (6-0 6-3). Eerder was ze wel de Servische Doroteja Eric de baas met 6-4 6-2. VILAMOURA Goede slotronde Derksen in Portugal Robert-Jan Derksen heeft de Portugal Masters zondagmiddag goed afgesloten. De profgolfer die als enige Nederlander in het week einde nog de baan op mocht in Vi- lamoura, voltooide de laatste ron de in 66 slagen, 5 onder het gemid delde. Derksen eindigde uiteindelijk op de gedeelde zestiende plaats, goed voor zo'n 26.000 euro. De hoofd prijs van 375.000 euro was voor Shane Lowry. OSLO Dubbeldam schrijft WB-wedstrijd op naam De Nederlandse springruiter Jeroen Dubbeldam heeft zondag de Grote Prijs gewonnen in het Noor se Oslo. Het was de eerste wereld bekerwedstrijd van het indoorsei- zoen. Dubbeldam was met zijn paard Utascha foutloos in de barra ge en kwam tot de snelste tijd: 43,79 seconden. Hij hield de Zwit ser Beat Mandli met Louis en de Spanjaard Sergio Alvarez Moya met Carlo net achter zich. Oslo was de eerste van twaalf wed strijden in de West-Europese Liga. LA-ROCHE-SUR-YON Kreder soleert naar zege in Vendée Wielrenner Wesley Kreder heeft zondag de Ronde van de Vendée ge wonnen, een eendaagse koers in Frankrijk. Kreder, sinds augustus als stagiair actief voor Vacanso- leil-DCM, soleerde in de slotfase van de wegens hevige regenval iets ingekorte wedstrijd naar zijn eer ste profzege. Achter hem eindigden de Fransen Johathan Hivert en Sébastian Hi- nault als tweede en derde. De 21-ja- rige Wesley Kreder is een neef van de Garmin-coureurs Michel en Ray mond Kreder. RONSE Albert wint in GP Mario De Clercq De Belgische veldrijder Niels Al- bert heeft zondag in Ronse de Gro te Prijs Mario De Clercq gewon nen. Het was de eerste wedstrijd in de nieuwe wedstrijdenreeks om de 'bpost bank trofee', voorheen de Gazet van Antwerpen Trofee. De wereldkampioen finishte met vier seconden voorsprong op zijn landgenoot Kevin Pauwels, die dankzij onderweg verdiende bonifi caties wel de leiding neemt in de stand. Een minuut achter het twee tal kwam Belgisch kampioen Sven Nys als derde over de streep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29