Boonstra redt nationale titelstrijd 281 sport Ploegleider Bruyneel, de architect van het kwaad White verlaat Orica na dopingbekentenis Enkelbreuk Jeter zware aderlating Yankees The ultimate Dinosaur box maandag 15 oktober 2012 Nederlandse haalt met 2.28.17 hoog niveau NEW YORK - De New York Yankees zullen het de komen de tijd moeten stellen zonder aanvoerder Derek Jeter. De routinier brak zaterdag zijn enkel in de eerste wed strijd van de finale van de American League. Het duel met de Detroit Tigers werd bovendien verloren met 6-4. Jeter wilde in de twaalfde inning een bal vangen, maar ging daarbij finaal door zijn enkel heen. Het was meteen duidelijk dat hij voor lange tijd uit de roulatie zou zijn. Mochten de Yankees de best-of-sevenseries tegen de Ti gers tot een goed einde brengen, dan plaatsen ze zich voor de World Series. Daarin nemen ze het dan op tegen de winnaar van de National League, foto Paul Sancya/AP door Ad Pertijs DEN HAAG - Lance Armstrong en Jo- han Bruyneel, gezworen kamera den zijn het. Wat dat betreft is het ook geen verrassing dat de Bel gische ploegleider wordt meege sleurd in de val van de zevenvou dig Tourwinnaar. Ze vormden sinds 1999 een schier onoverwin nelijke twee-eenheid. Sinds woens dag staan ze te boek als partners in crime. In zijn boek 'Alleen winnen telt' en op zijn eigen website doceert de 48-jarige West-Vlaming waar om de samenwerking zo succesvol was. Het was zijn tactisch vernuft gekoppeld aan de extreme wils kracht van Armstrong. Bruyneel was naar eigen zeggen het genie achter een nieuwe aanpak, die zijn fysiek en mentaal ijzersterke kop man tot in perfectie wist uit voe ren. Hun persoonlijkheden liepen uiteen, maar ze begrepen elkaar als geen ander. „Wat ze gemeen hadden, was een onvermoeibare werkethiek, een onuitputtelijke ambitie en een visie", staat er te le zen op de site van de Belg. Er staat ook dat „Johan Lance maakte tot iemand die hij daar voor nooit was geweest: een goed voorbereide en efficiënte renner". Hij zal het destijds zo hebben ge dicteerd, als een zucht naar erken ning in het wereldwijde succesver haal van Armstrong. Zoals de kaar ten nu liggen, betekent het ook dat Bruyneel de kwade genius ach ter alles is geweest. Alsof in het aangehaalde rijtje - 'Hij overtuigde hem om in de winter in de Alpen en de Pyreneeën te trainen. Hij veranderde zijn pedaalcadans. Sa men herdefïnieerden ze de benade ring van de wielersport' - is verge ten te vermelden dat Bruyneel de renner had gewezen op de voorde len van epo en andere prestatiever- hogende middelen. Afgaande op de getuigenissen uit het Usada-rapport blijkt dat Armst rong ook voor zijn samenwerking met Bruyneel al druk in de weer was met epo. De dienstdoende dokter bij US Postal panikeerde echter dusdanig toen tijdens de Tour van 1998 (waaraan Armst rong overigens niet meedeed) de Franse justitie alles aan het over hoop halen was, dat hij vele liters van het kostbare goedje wegspoel de in het toilet van zijn hotelka mer. Toen de 34-jarige Bruyneel het sei zoen erop de leiding van de ploeg overnam, kwam hij met Luis Gar cia del Moral op de proppen. Die arts hadden het klappen van de zweep geleerd bij ONCE, de ploeg waar Bruyneel (na twee seizoenen Rabo) zijn carrière in 1998 had af gesloten. Wat de halve wereld toen al vermoedde, wordt in het Usada-rapport nog maar eens be vestigd: ONCE had al een goed werkend dopingprogramma. Bruyneel bouwde US Postal en la ter Discovery Channel gestaag uit tot een geoliede machine, waarin een niet-opspoorbaar dopingnet- werk een wezenlijke factor was. In die zin werd Bruyneel in dienst van Armstrong de architect van het kwaad. door Rik Elfrink EINDHOVEN - Bij de marathon die ze liever niet had willen lopen, red de uitgerekend Miranda Boonstra het nationaal kampioenschap. Afge lopen voorjaar liep ze de Olympi sche Spelen van Londen op acht tellen mis. In Engeland had ze zo graag willen pieken, ze had er maandenlang naar toegewerkt. Boonstra zette zich over de teleur stelling heen en koos de marathon van Eindhoven uit om haar vorm ook in het najaar te kunnen etale ren. Met een tijd van 2.28.17 was ze prima op dreef en bevestigde de Molenhoekse dat ze momenteel de meest constante marathonloopster van Nederland is. Boonstra was na het winnen van haar eerste nationale titel opmerke lijk fris aan de finish. Haar ogen stonden helder. „Dit is genieten. Ik heb me over de teleurstelling van het missen van de Olympische Spe len heengezet.. Het heeft: geen zin daarmee bezig te blijven, ik ben ge woon hard blijven trainen. Over vandaag ben ik heel tevreden, een degelijke race. Alles onder de twee uur en dertig minuten is een hoog niveau." Twee jaar geleden snelde Boonstra bij haar debuut op de marathon van Amsterdam naar een tijd van 2 uur en 34 minuten. Inmiddels heeft de voormalig steeplecha- se-loopster een andere status. Het werd tijd voor een kampioenschap om die te bevestigen. „Die titel doet goed, eindelijk heb ik er nu ook één op de marathon." De weersomstandigheden waren minder gunstig dan voorspeld. „Het waaide hard, zeker het laatste stuk was daardoor zwaar. Op 36 ki lometer zat ik er doorheen, daarna hervond ik mezelf. lammer dat ik net niet meer kon aanhaken, ik had hier graag gewonnen. Of ik doorga tot de volgende Olympi sche Spelen in 2016? Ik hoop dat de selectie-eisen niet nog strenger worden, anders wordt het wel een heel moeilijk verhaal. Ik heb wel het gevoel dat ik nog steeds sterker word en mezelf kan verbeteren." Waar Boonstra aan de verwachtin gen voldeed, faalden de Nederland se mannen. Vooral Koen Raymae- kers presteerde matig en bleef bijna negen minuten van zijn persoon lijk record af De in Kenia wonende Utrechter gaf van tevoren al aan dat hij weinig had getraind door de geboorte van zoon Max, afgelopen zomer. Zondag kreeg Raymaekers de rekening voor meerdere gebro ken nachten gepresenteerd. Met een tijd van ruim 2 uur en 19 minu ten stelde hij teleur. Raymaekers (32) plaatste zich in het voorjaar nét als Boonstra niet voor de Olympische Spelen en moest in Eindhoven zelfs Patrick Stitzinger (31) voor laten gaan. De Limburger finishte in ruim 2 uur en 16 minuten. „Niet best, maar eindelijk weer eens uitgelopen", gaf hij na afloop aan. Stitzinger kwam drie jaar geleden tot een tijd van 2.15.01 en leek de nationale ma- rathontop te bestormen. Drie jaar later heeft hij zijn beste tijd echter nog steeds niet verbeterd. Parkoersrecord De Keniaan Dickson Kiptolo Chumba heeft zondag de mara thon van Eindhoven op zijn naam geschreven. Hij won de 42,195 kilo meter door de Brabantse stad in een parkoersrecord van 2.05.46. Die tijd lag twee seconden onder de oude recordtijd uit 2011. Ook de nummers twee en drie kwa men uit Kenia: Franklin Chepkwo- ny finishte in 2.06.11 en Erick Ndie- ma kwam binnen in 2.06.17. De Ethiopische favoriet Tadesse Tola ar riveerde minuten na de winnaar. Bij de vrouwen liep Aberume Me- kuria uit Ethiopië naar de winst in 2.27.19. 6 dvd's in een luxe cadeaubox Een ultiem cadeau en niet te missen verzamelbox voor de liefhebber van prehistorie en dinosauriërs. Deze 4 documentaires van Discovery Channel geven een prachtig beeld van de opkomst en ondergang van deze'reptielen die miljoenen jaren geleden leefden. Met wonderlijke, digitale animaties en indrukwekkende 3D beelden. Last Day of the Dinosaurs 0 Prehistorie e Perfect Predators and Generations Extreme Survivors and Defenders Totale speelduur 560 minuten, Nederlands ondertiteld. Meer info in de webwinkel. Adviesprijs 40,05 Lezersprijs 24,95* pzc.nl/webwinkel categorie dvd's en games SYDNEY - De Australische team baas Matt White van de wieier- formatie Orica-Greenedge heeft zijn functie neergelegd, nadat zijn naam werd genoemd in het omvangrijke dopingdossier rond Lance Armstrong. White was een oud-teamgenoot van de Ame rikaan en een andere ploeggenoot - Floyd Landis - getuigde dat White epo en testosteron gebruik te. De ploegleider die tevens bonds coach was van de Australische mannenploeg, besloot na een kor te mediastilte het dopegebruik te bekennen. „Ik wil me verontschul digingen aan mijn fans, media, fa milie, vrienden en andere wielren ners die ervoor kozen om geen do pe te gebruiken." White wil benadrukken dat de sport nu veel schoner is. „Er is veel ten goede veranderd. Wielrennen is nu compleet anders. Ik heb als ploegleider altijd 'schone sport' ge steund en ben er trots op dat ik heb gewerkt met een nieuwe gene ratie van 'schone supersterren'." White legt zijn functies tijdelijk neer, in afwachting van de beslui ten die zijn werkgevers nemen. Bij de Australische ploeg rijden onder anderen de Nederlanders Pieter Weening, Sebastian Langeveld en Jens Mouris.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28