Wilmots probeert euforie te temperen 27 'Ik ben nog geen topverdediger, besef dat ik veel moet leren. Meer leiding nemen, sterker worden in kopduels' Bruno Martins Indi door Rik Elfrink EINDHOVEN - Het optimisme bij de Belgen is groot. Tien jaar na het laatste wapenfeit van de Rode Dui vels is er weer perspectief op deel name aan een groot toernooi. In 2002 kwalificeerde het team zich voor het WK in Zuid-Korea en Japan, daarna was het op het veld jarenlang kommer en kwel. De Belgen waanden zich met on der andere oud-PSV'er Timmy Simons beter dan uit de resultaten bleek. Morgen kan de ploeg met een over winning op Schotland opnieuw een stap zetten richting het WK in Brazilië. De spelersgroep wil dol graag afrekenen met het verleden, België heeft in de groep vooral te genstand te duchten van Kroatië. Thuis kwam de formatie van Mare Wilmots tegen de Kroaten niet ver der dan ï-i. Wilmots doet er alles aan om de euforie te temperen. Die opdracht lijkt na de 0-3 zege bij Servië moei lijker dan morgenavond thuis win nen van Schotland. Dries Mertens speelde vrijdag geen hoofdrol bij de prestatie in Belgrado. De oud-PSV'er viel vroeg in de tweede helft in. „Ik ben meer dan een invaller", was zijn boodschap na de grote zege. Of er voor Mer tens meer inzit tegen de Schotten, is nog onduidelijk. Mede door het goede optreden van de linksbuiten werd vrijdag een o-i-voorsprong tot 0-3 uitgebreid. Mertens maakt deel uit van een uitstekende lich ting in België. Ajacied Toby Alderweireld speelt daarin met.de voorheen in Amster dam acterende Vertonghen en Ver- maelen een grote rol in. Sterren als Hazard, Witsel en Kompany com pleteren een sterk team, dat favo riet is in de eigen groep. In de andere kwalificatiepoules staan eveneens ploegen op kop die op voorhand waren verwacht Al leen Portugal staat er na het ver lies in en tegen Rusland slecht voor' directe plaatsing voor het WK raakt uit zicht voor Ronaldo en zijn teamgenoten. De grootste verrassing tot nu toe is IJsland, dat in groep E met zes pun ten uit drie duels volop meedoet om kwalificatie. De ploeg van Hee renveen-spits Finnbogason won vrijdagavond met 1-2 bij Albanië en kent in Zwitersland en Noorwe gen de belangrijkste concurrenten. Eerder al wonnen de IJslanders thuis tegen de Noren, bij Cyprus dolf de ploeg wel verrassend het onderspit. IJsland is de grootste verrassing in groep E met zes punten uit drie wedstrijden In de nationale ploeg van Polen be houdt Przemyslaw Tyton voorlo pig het vertrouwen van bonds coach Waldemar Fornalik. Tyton is bij PSV zijn plek onder de lat kwijtgeraakt aan Boy Waterman, maar keepte vrijdag wel in de oe feninterland tegen Zuid-Afrika. Polen won met 1-0, Tyton verricht te een aantal belangrijke reddin gen. Hij lijkt verzekerd van een ba- sisplek in het belangrijke duel met Engeland van morgenavond. Slaagt Polen erin om te winnen, dan komt die ploeg op gelijke hoogte met de Britten. Het duel waar morgen veel ogen op zijn gericht, is Spanje-Frank- rijk. Slaagt Spanje er thuis in de Fransen af te schudden, dan is de regerend wereldkampioen al bijna geplaatst voor het WK in Brazilië. De andere ploegen in de poule (Georgië, Finland en Wit-Rus- land) zijn na het verspelen van veel punten zo goed als kansloos. maandag 15 oktober 2012 BERN Opwinding over middelvinger Hitzfeld Ottmar Hitzfeld, de bondscoach van Zwitserland, heeft zichzelf te kijk gezet in de WK-kwalïficatie- wedstrijd tegen Noorwegen (1-1). De 63-jarige Duitser stak vrijdaga vond in Bern tot twee keer toe zijn middelvinger op, waarschijnlijk richting de Spaanse arbiter Fernan dez Borbalan. Beelden van de kwa lijke actie van Hitzfeld circuleer den zaterdag op internet en veroor zaakten in Zwitserland de nodige opwinding. De voormalige coach van Borussia Dortmund en Bayern München kwam met een belachelij ke verklaring voor zijn obscenitei ten. „Het was naar mijzelf gericht. Ik was woedend op mezelf en op de gemiste kans op drie punten", beweerde hij met droge ogen. Hitz feld gaf later wel toe dat zijn ge drag in Bern niet zo slim was. „Het spijt me, het waren onnodige geba ren." LONDEN Nederlanders brengen Barnet nog geen succes Barnet blijft ook na de twaalfde speelronde onderaan staan in de vierde Engelse profdivisie. Met trainer/speler Edgar Davids op de bank en spits Collins John in de ba sis ging de Londense voetbalclub thuis met 1-4 onderuit tegen Ply mouth Argyle. Waar Davids pas over enkele we ken verwacht te kunnen spelen, mocht John direct debuteren. Het zal echter geen optreden zijn waar de voormalig international van Oranje op terug wil kijken. Hij moest al na 15 minuten geblesseerd afhaken. Plymouth leidde op dat moment al met 0-2. Barnet wacht door de nederlaag nog steeds op de eerste seizoensze ge. De ploeg pakte pas drie punten. DAKAR Duel tussen Senegal en Ivoorkust gestaakt De kwalificatiewedstrijd voor het Afrikaans kampioenschap tussen Senegal en Ivoorkust is zaterdaga vond een kwartier voor tijd ge staakt omdat er op de tribunes brand werd gesticht en voorwer pen op het veld werden gesmeten. Boze supporters reageerden op die manier op de tweede treffer van Di- dier Drogba. De spits zorgde in de 73e minuut uit een strafschop voor de 0-2. Dat betekende de nekslag voor het Se negalese elftal. De Ivorianen had den thuis al met 4-2 gewonnen. Na 40 minuten oponthoud achtten de officials het niet verantwoord het duel te hervatten. ZWIJNDRECHT Van Haaren vervangt Clasie bij Jong Oranje Ricky van Haaren neemt maandag in de tweede play-offwedstrijd van Jong Oranje tegen Jong Slowakije de plaats in van Jordy Clasie. De Feyenoorder die in Slowakije nog bij Jong Oranje in de basis stond, zit inmiddels bij het grote Oranje. Van Haaren krijgt van coach Cor Pot de voorkeur boven Vitesse-spe- ler Davy Pröpper. „Van Haaren speelt bij VW elke week. Boven dien vind ik hem meer een type spelverdeler." Waarschijnlijk krijgt ook Jerson Cabral een basisplaats. Dat gaat ten koste van Yanic Wild schut. Bruno Martins Indi haalt in de wedstrijd tegen Turkije de bal van de doellijn. foto Toussaint Kluiters/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27