claims Mysterieuze pop van toren gehaald Twee dode mannen aangetroffen in Zeeland PZC Militair verzet bij nieuwe bezuinigingen Vlaams Belang lijdt fors verlies bij verkiezingen MAANDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren I Wisselvallig, 15 oktober 2012 I 254e jaargang nr. 244 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,01 C_) 14° PZC BUITENLAND Baumgartner springt van recordhoogte van 39 kilometer 8 SPORT Bruno Martins Indi is de revelatie van het vernieuwde Oranje 26 en 27 'Schade vergoeden DEN HAAG - Vishandel Foppen kan zich opmaken voor mogelijk hon derden schadeclaims van consu menten die door het eten van ge rookte zalm een salmonella-be smetting hebben opgelopen. „Het is te hopen dat Foppen een goede aansprakelijkheidsverzeke ring heeft en dat de protocollen op het gebied van voedselveiligheid waterdicht zijn", zegt directeur IJs brand Velzeboer van Scienta No va, adviesbureau voor de voedings middelenindustrie. De besmette zalm die via Foppen in de super markten is beland, heeft twee do delijke slachtoffers geëist. Er zijn 550 ernstig zieke patiënten be kend, zeker 200 mensen zijn in het ziekenhuis opgenomen. Op in ternetfora zijn discussies over ge noegdoening ontbrand onder mensen die ziek werden van de zalm. De Voedsel- en Warenautori teit laat volgens Velzeboer geen misverstand bestaan over de aan sprakelijkheid. Die ligt bij Foppen. Voor Yme Dost van Drost Letsel schade waar zich vier slachtoffers van de salmonella-zalm hebben ge meld, is het duidelijk: „Foppen handelde onrechtmatig door be smet voedsel in de voedselketen te brengen en is dus aansprakelijk voor de schade." Dat het mis ging bij het verwerkende bedrijf in Griekenland, doet volgens Drost niet ter zake. Een lid van het rope rescue team klimt naar de top (r); eenmaal los kan de pop zakken naar de trans (boven); ingerekend! (onder) foto's Willem Mieras door Mieke van der Jagt KRUININGEN - Het blijft een raadsel hoe hij er gekomen is: de pop die zatrerdagochtend plotseling aan de torenspits van de dorpskerk in Kruiningen hing. Aanvankelijk werd nog gedacht dat het om een mens ging, maar met een kijker werd al snel duidelijk dat op 35 me- tef hoogte een setje oude kleren met gevulde nylonkousen hing. De brandweer Reimerswaal, tien man sterk opgeroepen, en de poli tie, ook met een behoorlijk clubje, bleken niet in staat de pop naar be neden te halen. Daar werd het spe ciale rope rescue team uit Terneu- zen voor opgetrommeld. Goed ge borgd met alle nodige lussen en touwen, haalde een lid van dat- team de pop naar de torentrans. Redders en brandweerlieden kwa men vervolgens met de ladderwa gen van de brandweer of via de wenteltrapjes in de toren naar be neden. Het is uitgesloten dat de pop langs één van die twee wegen naar boven is gekomen. De trap pen in de toren zijn niet vanuit de kerk toegankelijk. Er is maar één deurtje en daarvan zijn maar twee sleutels. De hoeveelheid spinnen webben en dode vliegen bewezen dat er weinig verkeer was de laat ste tijd. De grappenmakers moe ten dus buitenlangs zijn geklom men: een zeer gevaarlijke onderne ming. Rondvragen in de buurt le verde geen aanwijzingen op, nie mand heeft in de nacht van vrij dag op zaterdag iets gemerkt. Men sen die wel enige opheldering kun nen geven, wordt verzocht contact op te nemen met de politie op 0900-8844 of anoniem via 0900-7000. Bekijk video: www.pzc.nl/video DEN HAAG - Als het nieuwe kabinet nog meer bezuinigt op Defensie, zal dat leiden tot 'fors verzet' van militairen die zijn aangesloten bij de vakbond AFMP en de Mare chausseevereniging. Daarvoor heb ben de voorzitters van de organisa ties gisteren gewaarschuwd. De huidige bezuinigingsronde is vol gens hen al onverantwoord om een overtuigend en veilig defensie- apparaat te kunnen behouden. „Het nog verder uitbenen van de organisatie nemen wij niet voor onze rekening. Daar gaan wij sa men met onze leden dwars voor liggen", aldus de AFMP. pagina 5: fors verzet op komst SCHARENDIJKE - Een 59-jarige man uit het Limburgse Holtum is zon dagmorgen rond tien uur leven loos aangetroffen op de Elkerzeese- weg nabij Scharendijke. De politie vermoedt dat de man, rijdend op zijn bromfiets, op de kruising met de Hogeweg een flau we bocht naar links heeft gemist omdat het zicht slecht was. Ook houdt de politie er rekening mee dat de man onwel is gewor den. Het slachtoffer reed een sloot in, waarna hij tegen het talud botste en tot stilstand kwam. Door de botsing is de man over de brom mer heen gelanceerd en aan de overzijde in de bosschages terecht gekomen. Daar is hij waarschijn lijk ten gevolge van hartfalen over leden, aldus de politie. Onbekend is hoe laat het ongeluk zich voordeed. De Limburger is za terdagavond rond 22.00 uur voor het laatst gezien. In een weiland bij Sint-Philipsland hebben voorbijgangers zaterdag een dode man aangetroffen. De politie stelde ter plaatse een on derzoek in naar de oorzaak van overlijden. Het bleek te gaan om een 66-jarige inwoner van Sint-Philipsland. Hij stierf volgens de politie een na tuurlijke dood. BRUSSEL - Vlaams Belang had het forse verlies van gisteren in de Bel gische gemeenteraadsverkiezingen verwacht. Kopman Filip Dewinter zei dit als reactie op de eerste uit slagen. Om strategische redenen hebben kiezers zijn partij in de steek gelaten, aldus Dewinter. „Ve le decennia lang heeft het Vlaams Belang gezaaid, zodat de N-VA en Bart De Wever vandaag kunnen oogsten", aldus Dewinter. Volgens hem heeft de persoonlijke strijd tussen De Wevër en de huidige burgemeester van Antwerpen het Vlaams Belang 'ontzettend veel stemmen gekost'. pagina 9: N-VA deelt dreun uit DE STELLING Ik zet deze week gewoon zalm op het menu Reageer op pzc.nl UW MENING 477 reacties Ik ben trots op Europa eens oneens m&ms&&%fé&ssGsi8e8fflmsss885SS^!mss6BaB!8m nsamROwntHMBtaBMiH Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 711688 555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1