Vikingen en Zeeuwse tapas zeeland 115 intratuin Recordopbrengst voor Oe Tooier Oe Mooier Dokhaven toneel van Zeeuwse waterscouts nieuwe met 25% korting! Lever je oude orchidee in voor een GERARD M Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118 551623 www.intratuin.nL I I geeft aan groen maandag 15 oktober 2012 door Annemarie Zevenbergen Het Jaar van het Water heeft vele gezichten tij dens de eerste Viking dag in Zoutelande. Het hemelwater zorgt met name zater dagochtend voor wat aanpassin gen in programma en opstelling van de pagodetenten op de Lang straat, maar gaandeweg de dag wordt het wat droger. Het publiek laat zich echter niet uit het veld slaan en proeft naar hartelust van alle Zeeuwse en zilte hapjes die ter plekke bereid worden en als Zapas (Zeeuwse tapas) gepresenteerd. Zo maakt meesterkok Sjaak Jobse de hele dag zijn Zeeuwse paella. Een heerlijk pittig gerecht, geba seerd op het traditionele Spaanse gerecht, maar dan met een Zeeuw se twist.-De rijst is vervangen door Zeeuwse vlegeltarwe, vertelt Jobse. „Die is daar heel geschikt voor want de korrel blijft lang stevig. Verder zitten er Zeeuwse uien, knoflook, saffraan, groenten en een visfond in. Die fond maak ik van kreeft en visafval. En natuur lijk vis, maar alleen de soorten die dan beschikbaar zijn. Ik doe er bij voorbeeld geen tong in als die op dat moment niet op de markt is. Verder wat mosselen, een paar in de schelp en de rest zonder. Robert van Riel en Lieke van Bracht uit Waalwijk laten zich de paella goed smaken. Het stel ge niet van een 'kinderloos weekeind je' in Zoutelande. Robert: „Wij houden van puur en natuurlijk voedsel. Dit is fantastisch. De smaak is heel goed. We hebben ook het Oosterscheldebrood ge proefd. Heerlijk. Maar ja, bij ons kun je dat allemaal niet kopen." Toch willen ze thuis ook Zeeuwse paella gaan maken. In de podiumtent even verderop zingt het shantykoor 'Voor de mast' uit Katwijk een medley van W8SHKBSBBSS&SOIBHHHSS£Zïï!3B55SiS!iOSBBS6Seg06BeBSS8iïBBS6ee8OSg&l1SSSBSSSB8&SWKÊtÊKKÊIKItlÊKÊtÊIUBBB& door Annemarie Zevenbergen WESTKAPELLE - Halverwege de dag gaf de teller al ruim negenduizend euro aan. Het Kasteel van Batavia in Westkapelle stond zaterdag van af het krieken van de dag tot in de kleine uurtjes in het teken van het benefietevenement Oe Tooier Oe Mooier. Via een keur aan ludieke acties werd geld ingezameld voor Kika, de Zeeuwse Stichting Jayden en het MS fonds. Uiteindelijk werd ruim elfduizend euro ingezameld. Daarmee is de opbrengst van 5500 euro van de vorig jaar verdubbeld. Jeroen Hui- bregtse, die samen met Jordy Con- zeemansliederen. Het talrijke pu bliek op de terrasjes geniet van koor en koffie. Frans van Leeuwen en Wim Konings van het bekende koor Het Veerse Scheepstuig neu riën zachtjes mee met 'Rowing ho me'. „Van muziek worden mensen altijd vrolijk", is de overtuiging van Frans van Leeuwen. „Kijk maar om je heen". En inderdaad, glimlachend deinen de luisteraars mee op het lied. De kleintjes in de 'Vikinghoek' hebben het ook druk. Want klepel- hangen is wel heel leuk. Het langst hangen is het doel. Applaus valt een jochie ten deel als hij er zeker anderhalve minuut hangt. Een klein hummel laat zich optutten door een schmink-Viking. 'Ja, ze wil ook wel lippenstift', fluistert ze verlegen als ze merkt dat er toch wel veel mensen naar haar kij ken. Een huifkar rijdt vanaf de Langst raat naar het bunkermuseum en daar wordt veel gebruik van ge maakt. Al is het maar dat het ritje zo leuk is. Ook molen en kerk ma ken deel uit van het programma. Inmiddels betreden de welbeken de mannen van het Veerse Scheepstuig het podium en zetten in met 'Row, row, row your boat'. Aarzelend klinken er wat tonen uit het publiek. Maar bij 'My bon- nie went over the ocean' wordt er al enthousiaster meegezongen. Reginald Peene trekt ondanks de avondkilte toch flink wat publiek tijdens zijn optreden. De entertai ner twijfelde 's middags nog of hij zijn buitenoptreden door zou la ten gaan, maar is blij dat hij het toch gedaan heeft. Een muzikale vuurwerkshow van Carlo Rotte sluit de eerste Vikingdag spectacu lair af De wind werkt mee en de regen blijft ook weg. „Dit krijgt ze ker een vervolg," zegt organisator Sjaak Koets tevreden. „Het was een succes." Zo'n 400 Zeeuwse waterscouts deden mee aan de regionale roeiwedstrij- den in de Vlissingse Dokhaven. foto Lex de Meester VLISSINGEN - Het Scheldekwartier was zaterdag het terrein van zo'n vierhonderd Zeeuwse waterscouts. Zij deden in de Dokhaven mee aan de regionale roeiwedstrijden. De jongens en meisjes roeiden, ver deeld over 57 ploegen. Het jaarlijks terugkerend evene ment is dit jaar verplaatst van het Arnekanaal in Middelburg naar de Dokhaven. De scouts moesten het roeiparcours van ruim 200 meter ten minste drie keer afleggen. De organisatie was in handen van de Vlissingse scoutinggroep De Water geuzen. De gemeente zorgde er voor dat de scouts via houten trap pen veilig naar de pontons kon den. De stoere scouts lieten zich niet uit het veld slaan door de re gen en roeide tegen de klippen op. 's Middags klaarde het wat op en bleven de deelnemers, die op de wal wachtten op hun beurt, in ie der geval daar droog. De winnaars: De Wilde Vaart, Watergeuzen (klasse 1); de Mantaroggen, Door- mangroep (klasse 2); Albratrossen, de Scheldezwervers (klasse 3); de Hompelvoet, Grevelingengroep (klasse 4). Groepsprijs: Karei Door- mangroep, Bergen op Zoom. verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl AMSTERDAM Zeeuwse Deernen derde in hun klasse Het damesteam De Zeeuwse Deer nen uit Middelburg werd zaterdag bij een wedstrijd in de stromende regen in Amsterdam derde in het overallklassement. De dames roei de de afstand van ruim 26 kilome ter in drie uur, 31 minuten en 13 se conden. Het team Seahorse uit Kortgene werd hier 26ste. In de tweede klasse werd Seahorse derde. Deze klassering betekent bijna zeker een derde kampioensti tel in de Zeeuwse sloeproeierij voor het Bevelandse team. MIDDELBURG Dronken snorfietser is rijbewijs kwijt De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag het rijbewijs in genomen van een 32-jarige Vlissin- ger omdat hij dronken op zijn snor fiets reed. De man had drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol op. Agenten signaleerden hem rond 02.15 uur ter hoogte van de Sta tionsstraat in Middelburg waar hij op een vluchtheuvel botste, tete- maar kon een val voorkomen en reed al slingerend verder. Op het Vlissings Jaagpad werd hij door de agenten aan de kant gezet. vsmss&smssss té, het evenement organiseerde, is meer dan tevreden. „Volgend jaar doen we het zeker weer. De vei ling heeft denk ik het meest opge bracht, maar we hebben bijvoor beeld ook een cheque van zo'n twee mille gekregen van maten van ons uit Nispen. Die zijn met een man of zeventien op de fiets naar hier gekomen. Ze hebben zich laten sponsoren en hadden in Nispen ook al geld opgehaald." In de ochtenduren werden diverse klusjes gedaan. In de stromende re gen werden bijvoorbeeld auto's ge wassen. Het afkopen van slechte muziek, vijf euro per lied, stond 's avonds op het programma. kijk voor de actievoorwaarden en inspirerende activiteiten tijdens de orchidee weken op www.intratuin.nl/koudekerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15