iPads voor publiek Veerse raadzaal WALCHEREN Internationale parade van topvissers in Veere Kinderworkshops bij Intratuin Koudek 'Jassendief onschuldig paar uur in Torentijd almanak yj intratuin Wachten MAANDAG 15 oktober 2012 13 PZi Vikingen en Zeeuwse Kooymans laat zijn tapas 14 en 15 gitaar spreken 16 Gemeente heeft primeur met digitale voorziening op de publieke tribune door A mime maris Zevenbergen DOMBURG - De digitale revolutie in Veere heeft een nieuwe wending genomen. De bezoekers aan raads vergaderingen in het gemeente huis in Domburg hebben nu ook een iPad tot hun beschikking. Daarop kunnen ze de agenda en de bijbehorende-stukken voor de vergadering meelezen. Veere loopt al geruime tijd voorop voor wat betreft de digitalisering van de gemeente. Zo zijn er diver se gemeentelijke apps en zijn de raadsleden inmiddels ook voor zien van iPads waarop onder meer alle vergaderstukken staan. Maar burgemeester Rob van der Zwaag vindt dat niet genoeg. „Niet alleen de raadsleden, ook het pu bliek moet alles via een iPad kun nen volgen, vinden wij. Daarom hebben we nu zes iPads op de pu blieke tribune. Omdat we willen voorkomen dat mensen met dat ding onder hun arm de zaal uitlo pen, zitten ze wel vast aan een paaltje. Die paaltjes zijn echter flexibel en kunnen verplaatst wor den. Drie personen kunnen op de ze manier één iPad delen. Er staan er nu zes, maar als het bevalt en er behoefte aan is, komen er meer. Wij zijn, in ieder geval in Zeeland, hiermee de eerste gemeente." Er staan geen spelletjes op de iPads grapt Van der Zwaag nog. „Misschien een raadsspelletje straks. Uit onderzoek blijkt dat af en toen kennisspelletje spelen, sti mulerend werkt." De raadzaal is overigens ook gedigi taliseerd. Kabels, leidingen en in ternetverbindingen zijn aange pakt. De vergaderingen zijn online nu ook beter te volgen. Verder staan er drie beamers waarmee op drie wanden in de zaal presenta ties gegeven kunnen worden. Het meubilair is nu flexibel. „Vroe ger moesten we een bedrijf inhu ren om de tafels te demonteren. Een dag later werden die dan weer door dat zelfde bedrijf teruggezet. Dat kostte tijd en geld. Nu kan één bode de tafels wegrijden. Zo had den we bijvoorbeeld onlangs de Overvalshow in de raadzaal. De ruimte is nu multifunctioneler." „We investeren al vanaf 2005 in onze digitalisering. Veere was een van de eerste met de midoffice. De kunst is om niet alleen nieuwe pakketjes te bedenken, maar om het systeem op orde te houden. Er voor te zorgen dat alles goed en snel werkt. Anders krijg je een kerstboom die knapt omdat er te veel pakketjes inhangen." De volgende Veerse stap, raadsver gaderingen ook in beeld te volgen? „Het zou kunnen, er hangt al een camera in de raadzaal." MIDDELBURG - Een 22-jarige man uit Oost-Souburg heeft zondag on terecht een aantal uren in Toren- tijd doorgebracht op verdenking van jassendiefstal. Uit verhoor bleek echter dat de man onschul dig was. Hij werd zondag, even na 3.00 uur in de Schuttershofstraat in Middelburg aangehouden voor het stelen van drie jassen. Uit het verhoor later bleek dat de man in de volle overtuiging verkeerde hij de jassen van vrienden mee naar buiten had genomen. Hij was ook niet met de kledingstukken wegge lopen, maar wachtte buiten op zijn vrienden. Daar werd hij eerst door een getuige en vervolgens door een portier aangesproken op diefstal. Daarna volgde zijn aan houding die later onterecht bleek. De Oost-Souburger is zondagmid dag weer in vrijheid gesteld Meer nieuws zie: www.pzc.nl Woensdag 17 oktober van 13.00 tot 16.00 uur Houtenlijst metfoamkiei 2,-) Donderdag 18 oktober van 13.00 tot 16-OO^ULj Pompoenen versieren met decoupage 2,-) Vrijdag 19 oktober van 13.00 tot 16.00 uurl Fff je eigen vogelhuisje 2,-) Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118 551623 Donderdag en vrijdag koopavond, 11 geeft aan groen door Annemarie Zevenbergen VEERE - Het was een fraai schouw spel zondag in Veere. Een bonte stoet trok door het stadje. De rij werd gevormd door de deelne mers aan het WK Kustvissen, dat deze week wordt gehouden langs de Veerse kust. Het internationale gezelschap, uit zestien landen, werd begeleid door leden van de Zeeuwse Stich ting Ons Boerengoed. Zo werd het landenbord van Zuid-Afrika gedra gen door een dame gestoken in een Walcherse dracht en Brazilië door een boer in zondags kos tuum. Een stukje verbroedering tot ver over de grenzen Het neusje van de zalm van de vis- wereld werd in de Grote kerk on der anderen verwelkomd door Veer's burgemeester Rob van der Zwaag. Hij kreeg de handen op el kaar voor zijn toespraak in het Frans en Engels. Vervolgens wer den alle teams voorgesteld. Per land werd het volkslied gespeeld. De vissers uit Griekenland, Italië en Frankrijk zongen hun nationa le hymne uit volle borst mee. De Nederlandse equipes deden dat wat voorzichtiger. Het vijfkoppige damesteam be staat uit drie Zeeuwse topvissers: Christel Verhage uit Westkapelle, Linda van de Velde uit Scherpeni- se en Sylvia Wesdorp uit Stavenis- se. Van der Zwaag waarschuwde de buitenlandse deelnemers nog: 'Beware Christel is among you'. De wedstrijden beginnen dinsdag. Tip? redactie@pzc.nl Dat Zeeuwse gezin gebruikt het avondeten altijd om de dag door te nemen. Vader en moeder blijven graag op de hoogte van wat hun veertienjarige zoon uitspookt., Om dat het onderwerp 'meisjes' door zoonlief liever vermeden wordt, is het op dat gebied gissen geblazen voor de ouders. Verleden week durf de vader het echter aan om 'de' vraag te stellen. „Heb je al een vrien din?" „Waarom?", vroeg de tiener. „Omdat als je te lang wacht, de mooie meisjes al weg zijn. Je moet het dan met minder mooie doen." De zoon dacht na en riposteerde na een korte stilte, ondertussen naar zijn moeder kijkend: „Dan heb je zelf wel heel erg lang gewacht." Teams uit zestien landen doen mee aan het WK kustvissen dat aan de Veerse kust gehouden wordt. Veere heette hen zondag welkom, foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13