Beste van Europa zeeland i 23 VERHUIZEN MET ZORG! Havenkanaal weer het toneel van Bietentocht 0113 22 22 20 Garden Life Style vlissingen zaterdag 13 oktober 2012 'Het eindresultaat, dat vind ik het leukste aan schoonmaken'. Anne Salm-de Bruijne werd Anne Salm-de Bruijne'tijdens het EK voor beroepen Euroskills. De wed strijd leverde nog een Bevelandse kampioen op: Richard Crootjans (17) uit Kruiningen werd uitgeroepen tot de beste jonge CAD-tekenaar van Europa. HEINKENSZAND Uitbreiding woningen aan de Stenevate Aan de Stenevate in Heinkenszand worden vijf vrije kavels uitgege ven. De percelen worden momen teel bouwrijp gemaakt. Ze hebben een oppervlakte van 117 vierkante meter met uitzondering van de oostelijke kavel die 1035 vierkante meter groot is. De percelen zijn cir ca 45 meter diep. De uitgifteprijs van de bouwgrond bedraagt 225 eu ro per vierkante meter. Meer infor matie bij de gemeente Borsele. ELLEWOUTSD1J K Hommage aan Jules de Corte Morgenmiddag wordt in 't Kerkje van Ellesdiek in Ellewoutsdijk een hommage aan de overleden zanger Jules de Corte gehouden. De liedjes worden vertolkt door een trio: Bert Tïelemans, Ine Kuhr en Nico van der Linde. Zij hebben inmid dels vijftig nummers op hun reper toire, daarvan brengen ze er dertig. Entree: acht euro. Reserveren kan: reserveer@ellesdiek.nl GOES Herfstbal, bingo en stijldans in De Spinne Vanavond is het weer bal: Dansclub De Vriendschap uit Goes houdt in Wijkgebouw De Spinne in Goes-Noord een ouderwets herfstbal. Er kan de hele avond ge danst worden: foxtrot, chachacha, rumba en de Engelse wals. Ook worden er twee rondjes bingo ge draaid. De muziek wordt verzorgd door een DJ. De eerste dans is om 20.00 uur. De entree is vijf euro. THOLEN Rommelmarkt voor bladmuziek Concordia Vandaag houdt Koninklijke Muziek vereniging Concordia haar traditio nele rommelmarkt. Vanmorgen kunnen er nog spullen gebracht worden, vanaf 13.30 begint de ver koop. Die duurt tot 16.30. De rommelmarkt wordt gehouden in het pand van drukkerij Diele- man aan de Oudelandsestraat 9 in Tholen. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van bladmuziek. GOES EHBO-vereniging begint met cursus De EHBO-vereniging in Goes be gint in november met een oplei ding eerste hulp, inclusief bedie ning van de AED, of defibrillator, en verbandleer. Na vijftien lessen heeft de deelne mer een EHBO-diploma op zak. De lessen zijn op woensdagavonden van 19.30 -21.30 uur. Meer informa tie en inschrijven via de website van de EHBo-vereniging: www.eh- bogoes.nl GOES - De traditionele Bieten- tocht, de wedstrijdvaartocht voor platbodems en hun symbolische suikerbietenlading, begint zondag aan het einde van de middag met het verzamelen van de schepen aan de kade in Zierikzee. Op de ka de is de presentatie van een histori sche film over de bietencampagne van de Suiker Unie. Maandagochtend om 09.00 uur ne men de schepen hun lading in en en vertrekken richting Goes; op zeil, en waar mogelijk in de kana len wordt er gejaagd: de schepen worden voortgetrokken door men sen of paarden. In de wedstrijd gaat het erom dat een schipper zo veel mogelijk gebruikt maakt van traditionele zeilvaarttechnieken en zo min mogelijk in de weer is met motoren en elektriek. Vanaf de middag passeren de schepen de sluis bij het Goese Sas, op weg naar de haven van Goes. Daar maakt de burgemeester de dagwin naar bekend. Dinsdagmorgen verla ten de schepen Goes weer op weg naar Sint Annaland. Van daar va ren de schepen woensdag naar Steenbergen Benedensas - de vloot vaart de stad zelf niet in.- Daar vertrekt donderdag de vloot voor de laatste etappe naar Wil lemstad, voor de bietenkeuring en het afsluitende feest. foto Willem Mieras Q Anne maakt zelf altijd schoon met water en papier en doekjes van mi crovezel. Haar werkgever Hago Zorg heeft een eigen lijn van schoonmaakpro ducten die niet in de winkel ver krijgbaar is, maar die ze als werk neemster af en toe wel thuis ge bruikt. Een doekje wring je niet horizon taal uit, maar verticaal. een jurylid langs, dat ook jurylid is bij Euroskills. Ze zochten nog men sen voor het EK en toen is ge vraagd of ik daar ook aan wilde meedoen." En niet zonder succes dus. Twee gouden plakken nam ze mee naar huis, één individueel en één voor het beste team. Samen met Brian Timmerman, een deelnemer waar Anne willekeurig aan was gekop peld, nam ze het in de categorie teams op tegen vier andere landen. Er werd niet alleen gekeken naar het resultaat, maar ook werkhou ding werd streng beoordeeld. Schoonmaakwerk is vrij intensief en als je dat op een verkeerde ma nier doet, dan ligt overbelasting en dus ook blessureleed op de loer. Anne was verrast door de titel, die overigens vooral een erekwestie is. Maar wie weet kan ze er nog een salarisverhoging uitslepen bij haar werkgever Hago Zorg, die nu per slot van rekening wel kan zeggen de Europees kampioen in dienst te hebben. Schoonmaaktips De huis-tuin-en-keukenschoon- maakspullen gebruikt Anne niet. Je zult haar nooit met een emmer met sop in de weer zien. Ook glim men de salon- en eettafel niet zo mooi door Glassex. „Daar zit alco hol in en dat zorgt op den duur voor een vettige laag, net als groe ne zeep." 9 Sprays zijn eveneens taboe, al was het maar omdat je de vernevelde vloeistof ook inademt. Anne Salm-de Bruijne uit Yerseke, de beste jonge schoonmaakster van Europa. KO RTING O f^VLCEj 'SHOWROOMMODELLEN '.va' w .9 ar de nl i f 0 st vI cv nl*} Pres. Kooseveltlaan 745 j>2C Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 99