Meer starters op de Bevelanden T ïr Eigenaar sledehonden moet 40 mille betalen BEVELANDEN/THOLEN Kilo's appels rap verwerkt tot sap almanak Drugs ZATERDAG 13 oktober 2012 21 Beste schoonmaakster van Europa 22 en 23 Vooral eigen bedrijf in persoonlijke dienstverlening en detailhandel in trek door Luc Oggel GOES - Steeds meer mensen op de Bevelanden beginnen een bedrijf. Dat blijkt uit cijfers van de Kamer van Koophandel (KvK). In de eerste drie kwartalen van dit jaar hebben 473 mensen een eigen onderneming opgezet, ongeveer net zoveel als in heel vorig jaar (472). De cijfers vertekenen wel enigszins, want hoewel er in totaal inderdaad meer starters zijn, is het aantal in Kapelle, Noord-Beveland en Reimerswaal juist afgenomen. Ook op Tholen is er minder ani mo. Maar dat kan in de rest van het jaar nog bijtrekken. In Goes en Borsele lijkt het kli maat het gunstigst om een bedrijf te beginnen. In die gemeenten steeg het aantal starters tot nu toe respectievelijk met 2,5 procent en 1 procent. Vooral een eigen bedrijf in persoonlijke dienstverlening (bijvoorbeeld kapper, pedicure of nagelstylist) en detailhandel is in trek. Volgens Mare Volleman van de KvK Zuidwest-Nederland is er geen eenduidige verklaring te ge ven voor het feit dat meer mensen voor zichzelf beginnen, terwijl het economisch geen gunstige tijd is. „Je hebt mensen die gewoon een goed idee hebben, maar je ziet ook een groep die werkloos is gewor den en moeilijk weer aan het werk komt." Ondanks het aanvankelijke enthou siasme bij starters blijkt dat de helft van de nieuwe ondernemin gen binnen vijf jaar weer ver dwijnt wegens gebrek aan succes. Dat is voor een belangrijk deel te wijten aan slechte voorbereiding, zegt Volleman. „Veel starters heb ben bijvoorbeeld geen ondeme- mersplan. Maar het is goed om daarover na te denken en dingen op papier te zetten." De KvK en de vijf Bevelandse ge meenten houden daarom tijdens de Week van de Starter op woens dag 31 oktober de gratis bijeen komst 'Starten met succes in de re gio Oosterschelde. Tijdens de avond wordt het huidige onderne mersklimaat in beeld gebracht en vertellen ervaren Bevelandse on dernemers hun verhaal. Verder ko men tal van onderwerpen aan bod waar startende ondernemers mee te maken krijgen. De bijeenkomst is in het Van der Valk Hotel in Goes en begint om 19.00 uur. Ondernemers uit de vijf Bevelandse gemeenten kunnen zich aanmelden op www.kvk.nl/startoosterschelde WSU88BSSS33SSSSS& NISSE - De appeloogst is dan misschien niet zo overvloedig als andere jaren, sommige mensen hebben zoveel appelbomen in de tuin dat er zelfs met appeltaarten en appelmoes niet tegenop te eten valt. Voor mensen met letterlijk een karrenvracht aan appels is de Mobipers een uitkomst. Vrijdag stond het apparaat in Nisse. Mensen kunnen hun appels erin kieperen en ze wor den meteen gewassen, gepoetst, geperst, ge pasteuriseerd en verpakt. Het sap is twee jaar houdbaar. Vandaag staat de mobipers van de familie Den Beer Poortugael uit Zoelen in de Betuwe bij camping Elzenoord in Vrouwenpolder. De pers is de hele dag bezet foto Willem Mieras Tuinen Ga verder op wwvv.pzcwonpn.nl Tip? redactie@pzc.nl GROEDE - Husky Event BV uit Groede moet een boete van 40.000 euro betalen, omdat het be drijf het 'welzijn en de gezond heid' van zijn sledehonden tot twee keer toe ernstig heeft bena deeld. De Landelijke Inspectie dienst Dierenbescherming had ge constateerd dat de honden van de Decaluwé's sleden trokken over as faltwegen en over paden met kui len en scherpe stenen. De dieren zouden zo hun voetzolen beschadi gen en te zwaar worden belast. Wouter Decaluwé beweert echter dat zijn dieren perfect gezond zijn. Op gezette tijden slaan de politie korpsen van Nederland, België, Luxemburg en Frankrijk de handen ineen. Honderden agenten storten zich dan vol overgave op bussen, trei nen en autoverkeer teneinde illegale drugstransporten, groot en klein, te onderscheppen. De resultaten van die drugsrazzia's worden achteraf steevast vol trots aan de media gepre senteerd. Laatst werden alleen al in België 1525 mensen en 993 voertui gen gecontroleerd. Er werd 10 kilo marihuana onderschept, 2 kilo hasj en 600 gram coke. De nieuwsdienst van de Vlaamse VRT meldde dan ook: „Bij een internationale politieac tie tegen drugs zijn 30 mensen aange houden. De meesten van hen, omdat ze drugs bij zich hadden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 97