zeeland j 25 Beste van Europa Boete voor negeren welzijn van Husky's voordeel op 50 nieuwe BMW's uit onze voorraad. Vier aanhoudingen voor wiethandel Surrenderhrieps verhuist naar andere locatie i am Saartje in Veere zoekt 3 meisjes voor de zondag. 10.00 -18.00 uur, eenmaal in twee weken. Leeftijd: 14-18 jaar Aanmelden: vanavond 19.00 uur of tel. 0118 50 21 61 :r 15 - zaterdag 13 oktober 2012 'Het eindresultaat, dat vind ik het leukste aan schoonmaken'. Anne Salm-de Bruijne werd Anne Salm-de Bruijne tijdens het EK voor beroepen Euroskills. De wed strijd leverde nog een Bevelandse kampioen op: Richard Crootjans (17) uit Kruiningen werd uitgeroepen tot de beste jonge CAD-tekenaar van Europa. door René Hoonhorst Anne Salm-de Bruijne uit Yerseke, de beste jonge schoonmaakster van Europa. foto Willem Mieras een jurylid langs, dat ook jurylid is bij Euroskills. Ze zochten nog men sen voor het EK eri toen is ge vraagd of ik daar ook aan wilde meedoen." En niet zonder succes dus. Twee gouden plakken nam ze mee naar huis, één individueel en één voor het beste team. Samen met Brian Timmerman, een deelnemer waar Anne willekeurig aan was gekop peld, nam ze het in de categorie teams op tegen vier andere landen. Er werd niet alleen gekeken naar het resultaat, maar ook werkhou ding werd streng beoordeeld. Schoonmaakwerk is vrij intensief en als je dat op een verkeerde ma nier doet, dan ligt overbelasting en dus ook blessureleed op de loer. Anne was verrast door de titel, die overigens vooral een erekwestie is. Maar wie weet kan ze er nog een salarisverhoging uitslepen bij haar werkgever Hago Zorg, die nu per slot van rekening wel kan zeggen de Europees kampioen in dienst te hebben. Schoonmaaktips De huis-tuin-en-keukenschoon- maakspullen gebruikt Anne niet. Je zult haar nooit met een emmer met sop in de weer zien. Ook glim men de salon- en eettafel niet zo mooi door Glassex. „Daar zit alco hol in en dat zorgt op den duur voor een vettige laag, net als groe ne zeep." Sprays zijn eveneens taboe, al was het maar omdat je de vernevelde vloeistof ook inademt. Anne maakt zelf altijd schoon met water en papier en doekjes van mi crovezel. Haar werkgever Hago Zorg heeft een eigen lijn van schoonmaakpro ducten die niet in de winkel ver krijgbaar is, maar die ze als werk neemster af en toe wel thuis ge bruikt. 0 Een doekje wring je niet horizon taal uit, maar verticaal. GROEDE - Husky Event BV uit Groede moet een boete van 40.000 euro betalen, omdat het be drijf het 'welzijn en de gezond heid' van zijn sledehonden tot twee keer toe ernstig heeft bena deeld. Het echtpaar Decaluwé, de uitbater van Husky Event, heeft een advocaat in de arm genomen, omdat het vindt dat de boete onte recht is opgelegd. De Dienst Regelingen van het mi nisterie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie had Hus ky Event al in mei laten weten dat een medewerker van de Landelijke Inspectiedienst Dierenbescher ming (LID) had geconstateerd dat het bedrijf in overtreding was. De honden van de Decaluwé's trok ken sleden over te harde asfaltwe gen en over slecht begaanbare pa den met kuilen en scherpe stenen. De dieren zouden daardoor onder meer hun voetzolen beschadigen en hun spieren en skelet zouden te zwaar worden belast. Ook zou den de dieren in te warm weer (boven vijftien graden) zware in spanningen moeten leveren. De Dienst Regelingen legde dit voorjaar al een 'last onder dwang som' op. Omdat een inspecteur van de LID (de 'dierenpolitie') in juli en augustus twee keer consta teerde dat een slede met acht hon den op asfalt reed, terwijl de tem peratuur ver boven de vijftien gra den lag, heeft de familie Deca luwé, aldus de aanzegging, een 'dwangsom verbeurd van in totaal 40.000 euro'. makelaar Wegens succesvolle verkopen zijn wij op zoek naar: - Goed onderhouden SLirterxwonirg VLISSINGEN - De politie heeft don derdag in de omgeving van het Scheldeplein vier personen aange houden voor de illegale verkoop van (soft)drugs op straat. Een 33-jarige Vlissinger en drie toe risten zijn aangehouden. De toeris ten, afkomstig uit Duitsland en Amerika, hadden de Vlissinger ge vraagd om drugs voor hen te ha len in een coffeeshop. Nadat hij dit voor ze had gedaan en de softd rugs aan hen overhandigde, wer den ze allen aangehouden. In totaal werd vijf gram wiet in be slag genomen. GRIJPSKERKE - Het muziekfestival Surrenderhrieps verhuist naar een andere locatie. De negentiende edi tie, op zaterdag 27 april volgend jaar is op de hoek van de Poppen- damseweg en de Middelburgse- weg, net buiten Grijpskerke. Op deze plaats is ruimte voor grotere tenten. Bovendien is het parkeer terrein straks naast het festivalter rein. Het festival wordt gehouden in twee grote feesttenten en op drie podia. De volgende bands zijn al geboekt: Surrender, Raiders op the Lost Rock, Mooi Wark, WC Ex perience, High Voltage, Peter Pan Speedrock, The Good, the Bad Bart XL en Rattlesnake Shake. Zwartepoorte Goes bv Amundsenweg 33,4462 GP Goes, T (0113) 24 52 45 Zwartepoorte Roosendaal bv Vlierwerf 2,4704 SB Roosendaal, T (0165) 57 63 76

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 93