Sticker voorkomt onnodige zoekactie SCHOUWEN-DUIVELAND Winnende inzending mag gauw weer mee naar huis almanak Drugs ZATERDAG 13 oktober 2012 21 FZC Eigen plantsoen voor meester Gerretsen 22 Reddingsmaatschappij past Ouddorpse vinding voor surfers landelijk toe door Ton van den Nouweland STELLENDAM - Het idee is even sim pel als geniaal: als elke (kite)surfer zijn telefoonnummer op board of zeil schrijft, hoeven hulpdiensten aanmerkelijk minder zoekacties op touw te zetten. De actie 'Be Tra ceable' is bedacht door de KNRM in Ouddorp. „Het idee wordt nu landelijk uitge rold", zegt lokaal KNRM-voorzit- ter Ger van de Velde. Station Oud dorp had vorig jaar 21 alarmerin gen voor vermiste surfers. Bij Stel lendam kwamen twintig meldin gen binnen. „Daarbij moet wor den aangetekend dat het slufter- strand bij de Maasvlakte vorig jaar dicht was. Normaal heeft Stellen dam ongeveer veertig van zulke meldingen", legt KNRM-schipper Eric Rodenhuis uit. Landelijk gaat om tweehonderd alarmeringen per jaar. De ervaring van Rodenhuis en zijn collega's is dat ongeveer de helft hiervan loos blijkt te zijn. De vermiste surfer heeft met achterlating van zeil, board of beide het strand bereikt en zit niet zelden achter een kop hete koffie bij te komen als op zee KNRM, Kustwacht en soms zelfs de marine hun bekende 'zoeksla gen' maken. Dergelijke acties kosten veel geld. Als onnodige zoekacties vaak voor komen, leidt dat bovendien tot irri tatie bij zowel hulpverleners als de werkgevers van de vrijwillige red ders. De meldingen worden ge daan door watersporters, beroeps vaart of strandbezoekers. Zij zien een onbeheerde surfplank of -zeil drijven en bellen 112. De Kust wacht neemt vervolgens het zeke re voor het onzekere en stuurt de KNRM erop af. Met een mobiel telefoonnummer op het achtergelaten zeil of board kunnen de vinders contact opne men met de surfer, alvorens alarm te slaan. Volgens dit idee heeft de KNRM afgelopen zomer stickers laten ma ken. Wind- en kitesurfers kunnen daarop naam en telefoonnummer invullen. De sticker kan met water dichte folie op zeil of board wor den geplakt. De KNRM doopte de actie: 'Be Traceable'. Er zijn inmid dels drieduizend van deze stickers in omloop. Volgens de KNRM zijn dankzij de actie al 'een paar' onnodige zoekac ties voorkomen. Schipper Eric Ro denhuis verwacht dat de actie sur fers ook aanzet tot nadenken over hun gedrag op het water. aan ScftOuuiefrDuivefawi<IsnKe!!' ZIERIKZEE - Hoe is het om hier te wonen? Zo luidde de prijsvraag die boekhandel De Vries had uitgeschreven ter gelegenheid van de Kin derboekenweek, die dit jaar het thema 'Hallo Wereld' had meegekregen. Van de ongeveer Tuinen honderd inzendingen, stak die van Yentl (6) en Faya (3) Nouwens uit Zierikzee er met kop en schouders bovenuit. De zusjes wonnen de eerste prijs, vier kaartjes voor Mini Mundi in Middelburg. Het winnende ontwerp krijgt ^swaxiSBB^eiss^sims^A'issisx^/Mssosasesmm/ssssssGswm'. geen ereplekje bij De Vries; de zusjes waren zo trots op het resultaat dat ze de tekening maar wat graag mee naar huis namen. De tweede prijs, het boek 'Nederland' van Char lotte Dematons was voor OBS Duiveland in Laatste fietsenkijkdag bij de politie Op het politiebureau aan het Kerk hof NZ in Zierikzee wordt vandaag voor de laatste keer een fietsenkijk dag gehouden. Gedupeerden kun nen dan kijken of hun gestolen of verloren rijwiel tussen de verzame ling van ongeveer veertig fietsen staat. De 'kijkdag' duurt maar een uurtje: van 10.00 tot 11.00 uur. Sinds 1 oktober handelt de gemeen te gevonden voorwerpen af. GROEDE 40 mille boete voor eigenaar sledehonden Husky Event BV uit Groede moet een boete van 40.000 euro betalen, omdat het bedrijf het 'welzijn en de gezondheid' van zijn sledehon den tot twee keer toe ernstig heeft benadeeld. De dieren zouden te zwaar worden belast. Het echtpaar Decaluwé, de uitbater van Husky Event, vindt dat de boe te onterecht is opgelegd. Nieuwerkerk. Alle leerlingen maakten een te kening voor de wedstrijd. De drie mooiste te keningen werden beloond met de derde prijs; kaartjes voor de voorstelling van Tosca Men- ten. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl Op gezette tijden slaan de politie korpsen van Nederland, België, Luxemburg en Frankrijk de handen ineen. Honderden agenten storten zich dan vol overgave op bussen, trei nen en autoverkeer teneinde illegale drugstransporten, groot en klein, te onderscheppen. De resultaten van die drugsrazzia's worden achteraf steevast vol trots aan de media gepre senteerd. Laatst werden alleen al in België 1525 mensen en 993 voertui gen gecontroleerd. Er werd 10 kilo marihuana onderschept, 2 kilo hasj en 600 gram coke. De nieuwsdienst van de Vlaamse VRT meldde dan ook: „Bij een internationale politieac tie tegen drugs zijn 30 mensen aange houden. De meesten van hen omdat ze drugs bij zich hadden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 89