3 dagen genieten Beleef het échte vakantiegevoel op Texel! sPedaie lezersaanbieding op Texel! reizen@wegener.nJ reizen 1^1024-3650360 Zaterdag 13 oktober 2012 Praag staat wereldwijd hoog op de lijst van te bezoeken steden. En niet alleen hartje zomer, wanneer Italianen de stad lijken over te nemen. De win terse kou trekt weliswaar minder toeristen, maar zelfs in januari doet de toeristenindustrie goede zaken aan de Moldau. Bij een kort bezoek aan een stad is het altijd het overwegen waard een appartement in plaats van een hotel te nemen. Je hebt er meer ruimte, bent niet afhanke lijk van de bar of het restaurant van een hotel voor elk kopje kof fie en vaak ben je goedkoper uit. Bijvoorbeeld Verhuurder Hunger Wall biedt in Praag ruime appar tementen die je kunt boeken van af twee nachten. Het gebouw uit 2003 in art-nouveaustijl waar we logeren, ligt aan de linkerkant van de rivier in een rustige wijk aan de voet van de hevel Petrin. De overkant is gemakkelijk lo pend of met de tram te bereiken, maar ook op de linkeroever is veel te zien. Zoals café Savoy uit 1893, om de hoek van Hunger Wall. Een grand café waar je kunt ontbijten onder de kroonluchters voordat je de stad ingaat. DOX is het Centrum voor Heden daagse Kunst in de buitenwijk Ho- lesovice. Het is in 2008 geopend en met metrolijn C te bereiken. Het kunstcentrum is een initiatief van Leos Valka en Robert Aaf- jes. Zij gaven architect Ivan Kroupa opdracht een voorma lige machinefabriek om te bouwen tot museum. De gedachte erachter was tweele dig: Tsjechië behoort tot de lan den in Europa die het minst aan cultuur uitgeven, met als gevolg .dat de Tsjechische kunst een kwakkelend bestaan leidt. En dat terwijl honderd jaar geleden Praag met de culturele centra Ru- dolfinum en het Obecni Dum (het huidige gemeentehuis) nog bij de avantgardistische voorhoe de van Europa hoorde. DOX moet voor een nieuwe culturele stimulans zorgen. Het tweede doel dat Valka en Aaf- jes met het museum nastreven, is de industriewijk Holesovice een nieuwe impuls te geven. Er zijn wisselende exposities in het spierwitte gebouw dat geno mineerd was voor de Mies van der Rohe-architectuurprijs. Mo derne kunst heeft in Praag nog niet zoveel bewonderaars. Dat heeft het voordeel dat je vaak he le zalen voor jezelf hebt. In de winkel van het museum zijn ont werpen te koop van jonge Tsjechi sche ontwerpers als Maxim Velcovsky en Zdenek Lhotsky, die met traditioneel Tsjechische materialen als glas en porselein verrassende voorwerpen maken. Aan het einde van de middag, als je veel hebt gelopen door de stad, is I.etenskc sady, het Letna park, een heerlijke plek om van alle in drukken bij re komen en de be nen te strekken. Hier heb je een tussen 10.00 uur 's ochtends en 19.00 's avonds te mijden. De mensenmassa's zijn er dan als in de Kalverstraat op zaterdagmid dag. Het allermooist is de brug vlak vóór zonsopgang, wanneer de standbeelden op de brug lang zaam uit de riviernevel te voor schijn komen. Of je daar je wek ker voor zet of je bezoek plant na een lange Praagse nacht, is iets dat ieder voor zich moet bepalen. Wil je zeker zijn dat je ooit terug zult keren naar Praag, ga dan op de brug naar het beeld van Johan nes van Nepomuk, de heilige die na folteringen in de Moldau ver dronk. En streel de gedenkplaat onder Nepomuk. Duizenden voor je deden-het omdat het aan raken geluk zou brengen..De ko peren plaat glimt van alle aanra kingen inmiddels als een gouden spiegel. fgg Reageren? redactie.reizen@wegener.nl taurants waar de menu's in min stens vijf talen met foto's en vlag getjes aangeven dat je er varkens- knie of eend met rode kool kunt eten. Een aangename plek in het centrum is café Konvikt, waar on der de bogen aan lange houten ta fels vrolijk wordt ingenomen door Pragers. Grote pullen Pilsner Urquell gaan voor iets meer dan 1 euro over de toog, toeristen zie je er niet of nauwelijks. Natuurlijk willen we ook Praags belangrijkste bezienswaardigheid bewonderen, de Karelsbrug. Wil je daar een beetje van genieten, dan doe je er goed aan de brug prachtig uitzicht over de hele stad, inclusief de Moldau. Bij een kiosk kopen we een flesje lokaal gebrouwen Staropramen-bier. Overal zitten mensen aan pick nicktafels met uitzicht over de ri vier, op Staré Mesto, de oude stad van Praag en op Josefov, zoals de vroegere Joodse wijk Josefstadt wordt genoemd. Dat Praag ook veel vrijgezellen- clubjes ontvangt, valt niet te ver mijden. Want behalve dat de stad wonderschoon is, zijn de bierprij- zen er nog steeds buitengewoon laag. Vermijd de kroegen en res- speciale aanbieding inclusief 2x overnachtingen met ontbijt 1 x heerlijk 3-gangen diner en meer... MM j H PM ff Informatie reserveren: Reserveren kan uitsluitend bij Goedverblijf.nl via 085 489 90 19 (ma - vrij 09.00-18.00 uur) of online: www.goedverbISjf.nl/wg1310 j Wegener dagbladen lezersaanbieding: 2x overnachting in een comfortabele tweepersoonskamer 2x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x heerlijk 3-gangen welkomstdiner op de eerste avond Warme chocolademelk bij Texels beste strandpaviljoen; Paall 7 Entree voor het nieuwe museum Kaap Skii Voordeelkaart Texel met ruim 250,00 korting Gratis draadloos internet Lezersprijs: vanaf 89,00 p.p. (adviesprijs vanaf 149,00 p.p.) Deze actie is geldig t/m 28 maart 2013. Prijzen zijn per persoon o.b.v. een 2-persoonskamer en excl. verblijfsbelasting 2,50 p.p.p.n. en 7,50 reserveringskosten. Bij verblijf op vrijdag- en zaterdagnacht geldt een toeslag van €15,00 p.p.p.n. Tijdens schoolvakanties prijs vanaf €109,00 p.p. De eenpersoonstoeslag bedraagt 25,00 per nacht. Verlengen incl. ontbijt kan voor slechts 39,00 p.p. Een paar dagen Texel voelt als 'n echte vakantie. Geniet volop van strand, zee, bos en de gezellig heid in de dorpen. Beleef het ware eilandgevoel! natuur van Texel is uniek en gevarieerd, niet voor niets is een kwart van het eiland uitgeroepen tot Nationaal Park. Tijdens een wandeling of fietstocht ervaart u deze bijzondere omgeving op z'n best. Maar wat betreft gezelligheid zit u helemaal goed. Er zijn 7 dorpjes waar u heerlijk kunt rondslenteren, winkelen, een drankje pakken en kunt trakteren in de vele restaurants. U verblijft in het luxe en gastvrije 3-sterren Hotel de Lindeboom. Dit bijzondere hotel (op Zoover beoordeeld meten 8,8!) is gelegen in hartje Den Burg. Het pand dateert uit 1891 en combineert een authen tieke sfeer met moderne elementen. In de klassiek ingerichte kamers kom je heerlijk tot rust. Er zijn 2 restaurants waar je het beste van Texel kunt proeven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71