werkenI 3 Met flinke acne heb ik geen moeite' zaterdag 13 oktober 2012 Jv M eisje, volg je hart. Ga doen wat je leuk vindt.' Het waren haar vaders woorden die de 21-jarige Merel f 'W 1 Léon uiteindelijk over de drempel trokken. Want trots als de Vlissingse is, viel het voor haar niet mee om met een havodiploma op zak toch voor een mbo-opleiding tot schoonheidsspecialiste te kiezen. Nu - meer dan twee jaar later - is Merel blij dat ze het wijze advies van papa niet in de wind heeft geslagen. „Want ik wilde altijd al iets met uiterlijke verzorging doen." Met enige weemoed denkt Merel graag terug aan de tijd dat ze als klein meisje een doos vol parfumetjes en crèmepjes koesterde. „En ik had super veel lipglosses verzameld. Die mocht ik op mijn moeder uitproberen. En ik mocht haar nagels knippen", vertelt ze terwijl haar ogen stralen. Merel zit op het ROC Scalda in Goes in het tweede jaar van de vierjarige opleiding voor schoonheidsspecialiste. Drie dagen per week gaat ze naar school en op de dinsdag en woensdag loopt ze stage in de salon van Sabine Verhoeven. De theo rie is de basis. En dus krijgt Merel ééri dag in de week lessen in onder meer anatomie, pathologie en gezichts- en lichaamstheorie. Maar ook Nederlands en rekenen horen tot het vakkenpakket „Omdat het zo'n praktische opleiding is, verwijzen de theorielessen naar de praktijklessen. Als we bijvoorbeeld aan het masseren zijn, moeten we ook onze theoretische, kennis laten zien en de docent vertellen welke spieren we vastpakken en welke spier we gaan masseren." De school heeft een eigen salon waar echte klanten komen voor een behandeling door de studenten. „Toen ik voor de eerste keer een mevrouw in mijn stoel had die hele heftige verhalen begon te vertellen, dacht ik: 'O ja, dat hoort er dus ook bij'." En als leerling moet je zelf ook je schroom overwinnen. Ontharen gebeurt namelijk ook op de meer intiemere plek ken op het lichaam. En grote puisten zijn 'in het begin mis schien ook wat afschrikwekkend. Maar het went, glimlacht Merel. „In de les zijn we ook letterlijk met de billen bloot gegaan. Want je leert ook billen te masseren. En dan lig je daar met de hele klas, ha ha. Ook met flinke acne heb ik geen moeite. Op den duur zie je dat allemaal niet meer en wil je gewoon de klant helpen." Dat laatste is ook meteen de drijfveer van Merel om haar di ploma te halen. „Ik help graag mensen. Ik heb hiervoor een jaartje SPH gestudeerd, want ik wilde de zorg in. Maar uiter lijke verzorging past veel beter bij mij. En het leuke is dat je mensen daarmee ook een ontspannen en fijn gevoel geeft en helpt om ze prettiger in hun vel te laten zitten." Nog niet zo heel lang geleden was een schoonheidsbehande ling in een salon iets voor de happy few. „Vandaag de dag is uiterlijke verzorging veel belangrijker", stelt Merel. De drem pel naar de schoonheidssalon is veel lager geworden en ook steeds meer jonge vrouwen vinden het heerlijk om zich door een schoonheidsspecialiste te laten vertroetelen. Toch liggen de banen niet voor het oprapen, weet ook Merel. Na haar opleiding wil ze dan ook voor zichzelf beginnen. „In eerste instantie met een stoel thuis, zo een klantenkring op bouwen. En dan ooit op een dag, wil ik mijn eigen zaak in een eigen pand." foto's Lex de Meester Sabine Verhoeven (links) en Merel bespreken de behandeling van cliënte Semra. Wat kost het en wat levert het op? Het collegegeld bedraagt 1043 euro Aan boeken en andere schoolkosten ben je ook nog zo'n 450 euro kwijt Afhankelijk van je taken en waar je werkt, verdient een startende schoonheidsspecialiste tussen 1400 en 1800 euro per maand. Wanneer je meer ervaren bent en ook leiding gaat ge ven over medewerkers in de salon loopt je salaris op van 1900 tot 2200 euro per maand. Je kunt behalve bij beautysalons ook aan de slag in sau na's, wellnesscentra en klinieken. De vooruitzichten op een baan zijn matig. Je kunt natuurlijk wel voor jezelf be ginnen. Er zijn op dit moment geen vacatures in Zee land. Heeft u tips? Mail dan naar werken@pzc.nl Zie ook www.pzc.nl/werken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47