seizoen eindelijk weer vleugels sport 137 7 Wegvallen Toivonen tegenvaller voor PSV RadioShack zet ploegleider Bruyneel aan de kant na bevindingen Usada Edgar Davids gaat aan de slag bij Barnet FC 'We wilden allemaal hetzelfde recept als Armstrong. Het is toch ook niet raar dat ook zijn rivalen van toen allemaal van hun voetstuk zijn gevallen?' Rudy Pevenage, de voormalige mentor van Jan Ullrich zaterdag 13 oktober 2012 door Rik Elfrink De zeven door Lance Armstrong ge wonnen Rondes van Frankrijk zou den geen nieuwe winnaar krijgen. LUXEMBURG - Ploegleider Johan Bruyneel is vrijdag ontslagen door wielerploeg RadioShack. Volgens RadioShack was de beslissing nood zakelijk in het licht van de bevin dingen van het Amerikaanse anti- dopingbureau Usada. Dat zette de Belg neer als een belangrijke spil in het dopingnetwerk rond Lance Armstrong. „Zijn vertrek is gewenst om de de eerste helft van dit seizoen op zoek waren naar kwalificatiesnel heid. „De racesnelheid is wel goed," vertelde Vettel meermaals. „Het gaat om dat ene rondje." Het verbod op de 'geblazen uit laat', een systeem waarbij ook zon der dat de coureur gas geeft, de uit laatgassen voor downforce zorgen, betekende dit jaar een stap terüg voor het Oostenrijkse team waar Newey dit systeem nu juist tot in de perfectie had ontwikkeld. Red Bull-teambaas Christian Hor ner weet hoeveel er bij komt kij ken om een auto een paar kilome- kalmte en cohesie binnen het team te handhaven", aldus RadioShack. De ploeg benadrukt dat het onder zoek van het Usada niets te maken heeft met de activiteiten van Bruy neel bij RadioShack. Volgens Ra dioShack bestrijdt Bruyneel de be vindingen en aanklachten van het Usada. Bruyneel zei zich de "komende tijd volledig op zijn verdediging te wil- ter harder te laten gaan. „Diegene die dit jaar kampioen wordt, ver dient het als geen ander. Simpel weg omdat het een loodzwaar jaar is in de geschiedenis van de For mule Door die reglementswijzi gingen moesten alle team techni sche aanpassingen maken en is er ook tijdens het seizoen nog veel ontwikkeld. Diegene die dat het beste heeft gedaan, zal uiteindelijk boven op het podium staan." Aangezien de DRS ook bij de trai ning en de kwalificatie gebruikt mag worden, vreest Button dus de kwalificatie van de Red Bulls. Die zorgde er vorig jaar voor dat Vettel vaak vooraan startte, weg kon rij den en onbedreigd een solo naar de finish kon uitvoeren, zoals in Ja pan vorige week. Of dat zondag in Yeongam ook zo is? Dan moet Vet tel vandaag eerst de pole pakken. En laat die van Zuid-Korea nou precies die ene zijn die de Red Bulls vorig jaar niet grepen. len concentreren. „Ik ben verrast én teleurgesteld dat Usada informa tie over een lopende zaak tegen mij openbaar heeft gemaakt. Dat nog voor ik de kans kreeg het be wijs te bestuderen en mijn verdedi ging voor te bereiden. Ik hoop me te kunnen verdedigen in een neu trale zitting, maar vrees dat er spra ke is van een bevooroordeelde zaak." Inhoudelijk wil Bruyneel voorlopig niet op de zaak ingaan. Eerder had Fabian Cancellara al ver teld te twijfelen of hij nog wel kon samenwerken met Bruyneel bij Ra dioShack. „Want Bruyneels naam valt 129 keer in 200 pagina's", zei de Zwitser in de Belgische krant Het Laatste Nieuws. Kort daarna werd een einde gemaakt aan de sa menwerking tussen het wieler- team en de ploegleider. EINDHOVEN - Middenvelder Ola Toi vonen is waarschijnlijk pas aan het einde van dit seizoen weer inzet baar bij PSV. Dat is de diagnose van het medisch team van de club. Toivonen scheurde tijdens de trai ning van de Zweeds nationale se lectie een hamstringpees en kwam donderdag terug naar Eindhoven. Toivonen arriveerde op krukken op trainingscomplex De Herdgang en verbeet de pijn terwijl hij bij de technische staf zijn verhaal deed. De Zweed heeft na overleg met de doktoren van PSV besloten dat zijn operatie volgende week in Zweden plaatsvindt. De blessure is een enorme streep door de reke ning van coach Dick Advocaat. Hij posteerde Toivonen achter de spit sen en gaf hem de voorkeur boven Georginio Wijnaldum. De Rotter dammer klaagde de dag voor de blessure van Toivonen nog over zijn beperkte rol bij PSV en kan zich nu opmaken voor een nieuwe kans als aanvallende middenvel der. PSV gaat naar aanleiding van de ernstige kwetsuur van Toivonen een beroep doen op een eerder dit jaar ingericht noodfonds van de Fi fe. De European Club Associaton (ECA) en de bonden Fife en Uefe zijn eerder dit jaar overeengeko men dat spelers zijn verzekerd bin nen het Fife Club Protection Pro gram. Clubs kunnen daar het sala ris terugvorderen van spelers die tijdens een interlandperiode bij hun nationale ploeg geblesseerd zijn geraakt. Voor de regeling geldt een wacht- periode van vier weken en een maximale termijn van een jaar. Is Toivonen daadwerkelijk een half jaar uit de running, dan gaat het om een bedrag van meerdere ton nen. „We krijgen natuurlijk nooit volledige compensatie, want we kunnen Toivonen heel lang niet opstellen en ook zijn waarde zal daardoor afnemen", aldus een woordvoerder. LONDEN - Edgar Davids gaat als speler/coach aan de slag bij de En gelse club Barnet FC, dat uitkomt in de League Two. De 39-jarige Da vids gaat een duo vormen met de huidige manager Mark Robson. „Ik ben blij dat ik bij -Barnet mijn kennis en ervaring kan delen. Ik kijk heel erg uit naar deze nieuwe uitdaging", aldus Davids. De be doeling is dat hij binnen een aan tal weken zijn debuut maakt als speler bij het team. Davids was in Engeland eerder ac tief bij Tottenham Hotspur en Crystal Palace. De 74-voudig Ne derlands international moet Bar net aan punten helpen. De dub staat na elf wedstrijden 24e en laat ste en trok onlangs ook al aanval ler Collins John aan. Sebastian Vettel wordt in zijn auto geholpen voorafgaand aan de eerste trai ning in Yeongam. foto Dita Alangkara/AP Lance Armstrong samen met zijn ploegleider Johan Bruyneel na de zevende Tourzege in 2005. Bruyneel werd gisteren door zijn huidige werkgever Radio Shack ontslagen omdat de Belg een belangrijke spil in het dopingnetwerk rond Armstrong zou zijn geweest. archieffoto Alessandro Trovati/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37