zeeland j 3 CONTACTA.NL 'Perfectie nooit bereikt' Laurentius ook actief op huurmarkt in Hulst WHUI7/M6 m.HTfiAMK commentaar Wanbetalers Identiteit bekend van slachtoffers zaterdag 13 oktober 2012 VIDEO Meester Cerretsen uit Noordgouwe krijgt zijn eigen plantsoen. Bekijk de video op www.pzc.nB EN VERDER Lees het PZC-blog over nieuwe Zeeuwse boeken: www.pzc.nl/blog/zeelandboeken/ STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto 'Vandaag te weten Belangrijk dat officieren gekomen dat mijn brief affiniteit hebben met de bij OM niet bekend is' Zeeuwse situatie' Advocate Cindy Koole Advocaat Dick Olie Steeds meer Nederlan ders kunnen hun hypo theek niet meer beta len. Dat is een veeg te ken. Want doorgaans lukt het dan ook al niet om de belasting dienst, het nutsbedrijf en de verzekeraar te betalen. Er zit dus vrijwel altijd een groot fi nancieel probleem achter als de hypotheektermijn niet wordt voldaan. Als zo'n huis dan ook nog 'onder water' staat, zit de schuldenaar in een diep dal. Hoewel de groei van de beta lingsproblemen niet alleen aan de woningmarkt ligt - het aan tal mensen met problematische schulden neemt al vele jaren toe - is deze malaise een aanspo ring om voorzichtiger te wor den met woonlasten. Minister Liesbeth Spies schreef gisteren aan de Kamer dat het ministe rie van Financiën binnenkort bepaalt hoeveel geld banken mogen uitlenen. Deze leen- norm snijdt aan twee kanten: hij beschermt tegen te veel lucht in het financiële systeem en hij verhindert dat mensen zich helemaal klem lenen. TERNEUZEN - De twee werknemers die donderdag zijn omgekomen bij de uitbreiding van Oiltanking Terneuzen, komen uib Terneuzen en de gemeente Sluis. Ze zijn res pectievelijk 38 en 54 jaar, en heb ben allebei de Poolse nationaliteit. Ze werkten voor het Poolse bedrijf Polimex-Mostostal dat door de Bel gische firma Engicon is ingehuurd als onderaannemer voor de bouw van nieuwe opslagtanks voor Oil tanking. De mannen zijn bekneld geraakt bij het verplaatsen van sta len platen. Vrijdag was de arbeids inspectie nog volop bezig met on derzoek. Het is onbekend wanneer het werk kan worden hervat. keerssituaties, uitgaansgelegenhe den, de plaatselijke gebruikers-scene, (probleem)wijken. Hierdoor gaat er context verloren die voor een zorgvul dige afweging van het feit, en daar mee de formulering van de eis, juist zo nodig is. Martijn van der Want „Het is vooral van groot belang dat officieren affiniteit hebben met de Zeeuwse situatie en zichtbaar zijn voor de justitiabelen. Zeeland is qua oppervlakte te groot en heeft te veel specifieke kenmerken om het zonder regionaal parket te doen." Dick Olie Een deel van de incidenten die de Zeeuwse advocaten noemen heeft niets te ma ken met het concentreren van on derdelen van het Openbaar Minis terie in Breda, aldus woordvoerder Elke Kool. Volgens haar worden overal waar mensen werken fou ten gemaakt. „De perfectie Wordt nooit bereikt." Ze geeft wel aan dat het Openbaar Ministerie in Zuidwest-Nederland gaat voor 'optimale dienstverle ning'. Ze vertelt ook dat de leiding van het parket Zeeland-West-Bra bant de komende tijd met diverse groepen, zoals advocaten en de rechtbank, overlegt om ervoor te zorgen dat eventuele problemen worden opgelost. De Zeeuwse raadsman Jos Wouters vindt, in te genstelling tot veel van zijn colle ga's, niet dat er nu door het OM meer fouten worden gemaakt. vervolg van voorpagina NRC Handelsblad meldde onlangs dat de West-Brabantse ontwikke laar De Schelde Kroon in 2006 het postkantoor en een sporthal in Terneuzen kocht. De ontwikkelaar maakte een nieuwbouwplan voor De Drie Swaenen (appartementen complexen) en wilde dat met de grond verkopen aan Laurentius. Toenmalig directeur Walter V. van Laurentius schoof Wildhage naar voren en die kocht het plan en de grond. Nog dezelfde dag verkocht Wildhage alles voor vijf ton meer door aan Laurentius. Justitie ver denkt Walter V. en de directeuren van Wildhage nu van grootscheep se vastgoedfraude en vermoedt dat ook aannemingsbedrijven ge profiteerd hebben van (verdachte) transacties waarbij Laurentius en Wildhage betrokken waren. Laurentius was ook actief in Hulst. Daar nam het in 2004 het project Onder de Toren aan de Korte Nieuwstraat over van de Eindho- vense projectontwikkelaar Plano- form. Naast 1165 m2 winkels wer den daar 18 huurappartementen gebouwd. In de Grote Bagijnestraat in Hulst werden in 2009 23 nieuwe apparte menten door de Bredase corpora tie verhuurd. als advocaat van een bepaalde cliënt met verzoek om een kopie van het dossier, worden maandenlang ofwel niet beantwoord en rpoeten na een telefoontje opnieuw gefaxt worden omdat de brief kwijt is, waarna vaak wederom geen antwoord komt. Het komt ook voor dat je drie keer eenzelfde ontvangstbevestiging van verschillende afdelingen krijgt." Cindy Koole „Strafzaken worden steeds vaker ge daan door zogenaamde 'invliegers' uit Breda. Dit zijn Bredase officieren van justitie die niet vertrouwd zijn met Zeeuwse (straat)namen, ver We SCH16T6M N0& Nier OP Me\/PöaiA/I)e Floris van Bommel 15.000 -tv' 21.000 bezoekers 300 standhouders Kennis lunovati' Prestatie*KIP -formule Diverse unit ke pleinen Bedrijven uit alle branches Bekende sprekers Live radio-, televisies ii iigêrncUnUcndingt n Dé neiwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen REGISTREER GRATIS ALS BEZOEKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3