Ik krijg zin om te lopen, het kriebelt zeeland 127 Herfstaanbieding MBTmTT John Guequièrre, marathonloper SSd Si lïïïïïiqp-* r14 Bezuiniging op controles risicobedrijven merkbaar I G u maar liefst -nawflTioe. Normaal €17,50 HZ houdt smaaktest met oesters zaterdag 13 oktober 2012 John Guequièrre uit Middel burg liep vorige week zater dag zijn honderdste mara thon in zijn tiende Kustma- rathon. Een week lang hield hij een dagboek bij. Woensdag 3 oktober Ik heb al twee dagen een logé over de vloer. Sinds maandag slaapt Nouredinne Athamna, de winnaar van de Kustmarathon van 2010, hier bij mij in huis. Rachid Ben Meziane belde me zondagavond of ik een slaapplek voor hem had. Verschillende media willen langs komen voor een interview. Noure dinne geniet van de belangstelling. Tijdens een baantraining krijgt hij een Zeeuwse bolus. Vanmiddag zijn we nog naar Goes gegaan om met een hele groep marathonlo pers pannenkoeken te eten. Ook nu worden we samen nog geïnter viewd en gefilmd door Omroep Zeeland, 's Avonds nog naar Ajax-Real Madrid gekeken. Noure dinne is fan van Ajax, dus hij is te leurgesteld dat de Amsterdammers verliezen. Donderdag Om tien uur komt Marcel Adriaan- se van de Stichting Jayden ons op halen. Athamna loopt in een shirt voor dit goede doel. We rijden met z'n drieën naar Zoutelande om de vlaggen met de winnaars te bekijken. Daarna naar café De Fiets voor koffie met Lein en Le- nie Lievense, de organisatoren van de Kustmarathon. Op de boule vard bekijken we de tegels van de winnaars. Die van Nouredinne ligt er ook, alleen staat zijn naam ver keerd gespeld. „Maken we in or de", belooft Lein. Daarna lopen we samen een stukje over het par koers. We mogen ons daarna ver kleden in de bijkeuken bij de fami lie Lievense. Ik krijg nu echt zin om te gaan lopen, het begint te kriebelen. Vrijdag huurd, want ik wil de komende da gen niks missen van de Kustmara thon. Het begint vanavond met de Ladiesrun. Dat is best spannend, want ik heb verschillende vrou wen training gegeven samen met drie andere coaches. Soms kwa men er wel honderdvijftig dames op af Vanavond moet blijken of de voorbereiding heeft geholpen. Zelf ga ik 's middags nog even bij de Italiaan eten om nog wat te sta pelen. Daarna geniet ik met vele toeschouwers van de Ladiesrun. Prachtig om zoveel dames tegelijk te zien lopen. Het zijn voor mij al lemaal winnaars. Om half tien ga ik terug naar de studio waar ik lo geer. Buiten is het noodweer. Ik kan de slaap maar moeilijk vatten door het gedrup van de regen op het zolderraam. Zaterdag Ik ga om twee uur op de fiets naar Zoutelande. Ik heb een studio ge De wekker gaat om zeven uur. Het plenst helaas nog steeds. Pech voor de mountainbikers die al vroeg moeten starten. Rond negen uur ga ik naar de start waar de bus sen klaar staan die de lopers naar Burgh-Haamstede brengen. Rond John" 2 3 SEP'SEP 1951 Sint Laurens M burgerlijke staat: alleenstaand kinderen: geen werk: gepensioneerd postbode hobby's: hardlopen, cultuur, stedentrips tien uur stappen we de bus in. Daar hoor je de mooiste verhalen. Vlak bij Burgh zie ik blauwe plek ken in de lucht. Volgens Wim van Sparrentak ben ik aan het halluci neren door de Powerbarreep die ik net op heb. Zodra we uit de bus stappen moeten we met z'n tien tallen tegelijk plassen. Van de ze nuwen. Nadat ik me heb omge kleed ga ik naar de start. Ik krijg enorm veel reacties. Ze weten alle maal dat ik m'n tiende Kustmara thon ga lopen en m'n honderdste in totaal. Ik eet nog een banaantje en drink nog wat water. Nog even een klein stukje inlopen met Ro bert Carol en daarna het startvak in. Na het twaalf keer slaan van de klok van Burgh mogen we einde lijk vertrekken. Op de Veersedam en bij Oostkapelle is de sfeer als vanouds. Bij Domburg krijg ik kramp in m'n benen. Bij Westka- pelle gaat het weer wat beter en op het gemak loop ik door naar Zoutelande. Theo Rabout, de speaker, loopt de laatste meters met me mee en Lein en Lenie staan me op te wachten bij de fi nish met een bord waarop '100 ma rathons, gefeliciteerd' staat. Van Hans Minnaard krijg ik een inge lijst shirt met 'Kus(t)marathon' er op. Zondag Vandaag staat de Wandelmara thon op het programma. Rond een uur of tien ga ik naar De Pi raat in Oostkapelle om de wande laars aan te moedigen. Dat is tradi tie. Wij worden op zaterdag door de wandelaars aangemoedigd, op zondag doen we het andersom. Rond een uur of drie ben ik weer terug in De Langstraat om alle wandelaars binnen te halen. Ook vandaag is de sfeer weer geweldig, wat een mensen. Maandag Het is vandaag vooral uitrusten van een heel druk weekend. Dinsdag Om tien uur ben ik alweer op de atletiekbaan. Samen met zeven an dere oudjes die ook de marathon hebben volbracht, doen we een uitlooptraining. We wisselen erva ringen uit. Het is ontzettend jam mer dat het marathonweekend weer voorbij is. 's Middags duik ik m'n bed in. De afgelopen dagen zijn erg vermoeiend geweest. Dan kun je toch merken dat je een dag je ouder wordt. KïSPÜ IJl': 1 K 1 -1 pi i ll 4 1 - TrAY^hnnTi TfflT l deze advertentie ontvangt (JP Yvi uUUiJ- V cox 7 ro n d korting op de entree tt« 4-"U. a 1 TT!1-v MIDDELBURG - Het aantal inspec ties van de provincie bij bedrijven met gevaarlijke stoffen in Zeeland is de afgelopen jaren gedaald. Vol gens Gedeputeerde Staten is dat een direct gevolg van de bezuini gingen op de capaciteit. Zeeland is niet de enige regio waar zich dat voordoet. Ook in het Rijn mondgebied en andere delen van Zuid-Holland heeft de verantwoor delijke milieudienst sinds 2007 minder bedrijven bezocht, schrij ven GS aan Provinciale Staten. Het college benadrukt wel dat 'de be zuinigingen zijn toegepast op de categorieën bedrijven die minder risico's vormen voor de omge ving'. Het aantal controles op be drijven met grote hoeveelheden ge vaarlijke stoffen, is niet afgeno men, aldus het dagelijks provincie bestuur. Naar aanleiding van de ge beurtenissen bij Chemiepack in Moerdijk en, recenter, bij Odfjel in Rozenburg en het Amsterdamse Oiltanking hebben GS het aantal onaangekondigde inspecties bij ri sicovolle, opslagtanks en -plaatsen dit jaar weer geïntensiveerd. Die lijn zal in 2013 onverminderd wor den doorgezet, aldus het college. In Zeeland staan ongeveer 300 tanks met gevaarlijke brandbare vloeistoffen. Een deel van die tanks voldoet nog niet aan de in 2008 aangescherpte eisen. Vorig jaar heeft de afdeling handhaving ingezet op de controle van grote opslagen met verpakte gevaarlijke stoffen. Alle meest risicovolle op slagen voldoen inmiddels aan de vergunningsvoorschriften, aldus GS. VLISSINGEN - De Delta Academy van de HZ in Vlissingen zoekt mensen die in de week van 19 tot en met 23 november willen mee doen aan een oestersmaaktest. Docent en onderzoeker Jasper van Houcke van de HZ onderzoekt sa men met de Wageningen Universi teit en het Noorse onderzoeksinsti tuut Nofima de geuren en smaken van Nederlandse oesters. De smaaktest is onderdeel van een promotieonderzoek naar de in vloed van voedsel van oesters op de smaak en de geur. De HZ heeft 50 a 100 proefperso nen nodig. Zij hoeven geen oester experts te zijn: iedereen die ge zond is en niet allergisch voor schelpdieren kan meedoen. Een smaaksessie duurt zo'n twee uur. Aanmelden via j.van.houcke@hz.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27