Het project Sticker voorkomt onnodige zoekactie 23 Van mozaïek tot wandelpad en informatieborden VERHUIZEN MET ZORG! 0118 61 26 69 Nieuwe hekken onderweg voor Scheldekraan zaterdag 13 oktober 2012 iai»ijjiiiaiüXi>)i.wu.Jiiiiwiiii)u»iiw)w Het project Gekrompen dorpen geeft de voormalige parochies weer een gezicht. Het is een samenwerkingsverband tussen SLZ, de gemeenten Veere, Vlissingen en Middel burg, Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland en de Walcherse Archeologische Dienst. fek.; De akker van Adri Dingemanse (rechts) wordt aan onderzoek onderworpen. Links Samuel Delefortrie en midden Bernard Meijlink. door Annemarie Zevenbergen De drie gehuchten Weren- dijke, Boudewijnskerke en Poppekerke zijn bezig om hun plannen voor het project Ge krompen dorpen van'de Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) uit te werken. Binnen het budget van 6ooo euro per gehucht moeten zij alles reali seren. Volgens Karin Mol van SLZ loopt 'alles goed'. Oud-Vlissingen staat op een reserveplaats, mocht één van de drie uitgekozen plan nen niet te realiseren zijn. Oud-Vlissingen lag ooit waar nu de Badhuistraat en de Koudekerk- seweg in Vlissingen zijn. Om het geld zo efficiënt mogelijk te spenderen, wordt alles door vrij willigers gedaan. Dat was ook een voorwaarde van de SLZ. Er zijn al gesprekken gaande tus sen de drie gehuchten om een ge zamenlijk wandelpad op te zetten dat tussen die drie dorpen voert. Boudewijnskerke gaat op plexiglas panelen langs het gerestaureerde kerkenpad de contouren van het oude dorp weer zichtbaar maken op basis van een oude prent. Daar bij komt een korte uitleg over het gehucht. QR-codes verwijzen naar een website of webpagina met extra informatie. Poppekerke had onder meer een afgevlakte mini-vliedberg met een bankje voor ogen. Die zou op de driesprong van de Poppekerkse- weg met de Schoutsweg komen, maar die plek blijkt niet geschikt. STELLENDAM - Het idee is even sim pel als geniaal: als elke (kite)surfer zijn telefoonnummer op board of zeil schrijft, hoeven hulpdiensten aanmerkelijk minder zoekacties op touw te zetten. De actie 'Be Tra ceable' is bedacht door de KNRM in Ouddorp. „Het idee wordt nu landelijk uitge rold", zegt lokaal KNRM-voorzit- ter Ger van de Velde. Station Oud dorp had vorig jaar 21 alarmerin gen voor vermiste surfers. Bij Stel lendam kwamen twintig meldin gen binnen. „Maar het slufter- strand bij de Maasvlakte was vorig jaar dicht. Normaal krijgt Stellen dam ongeveer veertig van zulke meldingen", legt KNRM-schipper Eric Rodenhuis uit. Landelijk gaat het om tweehon derd alarmeringen per jaar. De er varing van Rodenhuis en zijn colle ga's is dat ongeveer de helft hier van loos blijkt te zijn. De vermiste surfer is al terecht, als op zee KN RM, Kustwacht en soms zelfs de marine nog zoeken. Dergelijke acties kosten veel geld. Als onnodige zoekacties vaak voor komen, leidt dat bovendien tot irri tatie bij zowel hulpverleners als de werkgevers van de vrijwillige red ders. De meldingen worden ge daan door watersporters, beroeps vaart of strandbezoekers. Zij zien een onbeheerde surfplank of -zeil drijven en bellen 112. De Kust wacht neemt vervolgens het zeke- rnonpinnnouEKs pp| kVWIfc'ffliïïlÉfewW KHKJ58SESSÏKSSEÏES5SRÏ5Ö5ÏK2 foto Ruben Oreel Het gehucht beraadt zich nu op een .alternatief. Werendijk wil de contouren van kerk en klooster weer zichtbaar maken. Verder komt er, als het budget het toelaat, een mozaïek vervaardigd van Italiaanse glas steentjes van de voormalige kerk, naar een middeleeuwse afbeel ding. Er komt ook een informatie bord met QR-code, met de uitleg in andere talen. Alle Walcherse ge huchten krijgen overigens van SLZ een informatiebord. VROUWENPOLDER Hoogstamfruitdag camping Elzenoord Stichting Landschapsbeheer Zee land houdt vandaag een Hoogstam fruitdag op Hofstedecamping Elzen oord, Koningin Emmaweg 2a in Vrouwenpolder. Er zijn om 11.00 uur en 14.30 uur excursies. Verder is van alles te zien en te koop op het gebied van fruit, oude ambach ten en natuur. Er staat een Mobi- pers waarmee appelsap gemaakt wordt MIDDELBURG Theatervoorstelling over prinses Juliana In het Middelburgse Spiegeltheater is vanavond een solo-theatervoor stelling te zien over kroonprinses Juliana's achttiende verjaardag. De rol wordt neergezet door Nel Kars, die daarmee haar gouden toneelju- bileum viert. De actrice zette de af gelopen decennia vier Oranjepor tretten neer. De voorstelling, die 12,50 euro entree kost, begint om 20.00 uur in het theater aan de J. V. Sprengerlaan in Middelburg. GOES Tuinhuisveiling voor Stichting Jayden Een handgemaakt houten tuinhuis wordt woensdag 24 oktober ge veild ten bate van de Stichting Jay den bij de Bouwopleiding Zeeland in Goes. Het tuinhuis is een leerop dracht van derdejaars leerlingen van het Vakcollege Walcheren, voortgekomen uit het Nehalennia in Middelburg en Scheldemond College in Vlissingen. De leerlin gen werken bij het Goese BOZ aan hun vakmanschap. Bij de veiling zijn Jayden-ambassadeur Johnny Hoogerland en zanger Danny Vera. De veiling is van 19 tot 21 uur. re voor het onzekere en stuurt de KNRM erop af Met een mobiel te lefoonnummer op het achtergela ten zeil of board kunnen de vin ders contact opnemen met de sur fer, alvorens alarm te slaan. De KN RM heeft stickers laten maken. Wind- en kitesurfers kunnen daar op hun naam en telefoonnummer schrijven. De sticker kan met wa terdichte folie op zeil of board wor den geplakt Er zijn inmiddels drie duizend stickers in omloop. VLISSINGEN - Rond de pas gerestau reerde Scheldekraan in Vlissingen komt een nieuw hekwerk. Momenteel staan er bouwhekken, om te voorkomen dat er mensen in de kraan klimmen. Dat is al een paar keer gebeurd sinds de opleve ring. Vanwege de veiligheid en om dat er een dure elektromotor in de kraan zit, wil de gemeente dat per tinent voorkomen. Daarom heeft ze nieuwe, definitie ve hekken besteld. Zodra die zijn gearriveerd, gaan de huidige bouw hekken weg. Het nieuwe hekwerk kost een paar duizend euro. Dat gaat ten koste van de 15.000 euro die de gemeente jaarlijks opzij legt voor onderhoud van de kraan, ten minste twee jaar lang. Dat budget is nodig omdat een kraan die stil staat, snel verslechtert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23