Muziekschool 25 'Hier veranderde er niets voor de leerlingen' Borsele heeft eigen streekfonds Basisscholen Hennep-koerier raakt van A58 'iPads houden B&W-stukken beter geheim' Tot voordeel op 50 nieuwe BMW's uit onze voorraad. zaterdag 13 oktober 2012 De gemeeenteraad van Reimerswaal neemt op 23 oktober een besluit over de toekomst van het muziekonderwijs. Sinds kort geven muziekverenigingen zelf lessen op basisscholen in Reimerswaal. De Zeeuwse Muziek School is ook actief op scholen. Gitaarles bij Aaike Jordens op de Zeeuwse Muziekschool in Goes. foto Willem Mieras Temeuzen is tot nu toe de enige. Zeeuwse gemeente die niet (meer) meedoet aan de Zeeuwse Muziekschool. Maar de situatie is niet te vergelij ken met die in Reimerswaal, want de muziekschool is nog wel actief in Temeuzen, door er docenten te detacheren. Leerlingen kunnen er onder dezelfde voorwaarden als eerst muziekles krijgen. Temeuzen besloot uit het bestuur te. stappen omdat er na de herinde ling twee aanbieders actief waren: Toonbeeld in Temeuzen en de Zeeuwse Muziekschool in de voor malige gemeenten Axel en Sas van Gent. „Vanaf 2010 wordt het muziekon derwijs volledig door Toonbeeld verzorgd", vertelt directeur Jo Star- renveld. „We hebben daarbij afge- KRUININGEN - Bij een eenzijdig au to-ongeval op de A58 is de politie - op een grote vracht hennep ge stuit. De politie ging poolshoogte nemen bij een bestuurder die in de nacht van donderdag op vrijdag rond 01.00 uur de macht over het stuur had verloren op de A58 ter hoogte van Kruiningen. De politie trof er een 37-jarige Fransman, die niet gewond bleek. In de nabijheid van zijn auto troffen de agenten een aantal tassen aan met in totaal bijna negen kilo hennep. De man is aangehouden en overgebracht naar een politiecel in Torentijd. Wegens succesvolle verkopen zijn wij op zoek naar: -Jonge twee-onder-één-kap- woning met tuin in Goes - Gezinswoning in Klarenbeek/ Griffioen te Middelburg - Twee-onder-eén-kapwonmg op Walcheren t Mónumèntenpand in Middelburg - Goed onderhouden starters woning sproken dat er voor leerlingen geen verandering mocht plaatsvin den. Ze krijgen les van dezelfde do centen, op dezelfde plaats. Alleen het loket veranderde." De twee organisaties werken op een aantal onderdelen samen: de scholing van de docenten wordt gezamenlijk gedaan en het ensem ble-onderwijs, les in samenspel, wordt samen gegeven. VLISSINGEN - Na de gemeenteraads leden gaan nu ook de Vlissingse collegeleden over op volledig pa pierloos vergaderen. Het managementteam van het Vlissingse stadhuis, dat evenals raads- en collegeleden begin dit jaar een iPad heeft gekregen, heeft geconcludeerd dat vergaderen met digitale stukken werkt. Daarom wordt voortaan ook voor het colle ge geen papier meer geprint Als voordeel wordt ook gemeld dat de vertrouwelijkheid van B8cW-stuk ken, zowel de openbare als de ge heime, is gegarandeerd. Die zijn op de iPad uitsluitend door college leden te lezen. Tot het afgelopen cursusjaar bleef ook het tarief voor de leerlingen in de gemeente Terneuzen gelijk aan dat voor de leerlingen van de Zeeuwse Muziekschool. „Dat was om ervoor te zorgen dat we niet met elkaar gaan concurreren. Dit jaar is het anders. De Zeeuwse Mu ziekschool heeft de tarieven flink verhoogd, Toonbeeld is daarin niet meegegaan." Saartje in Veere j zoekt 3 meisjes voor de zondag. 10.00 -18.00 uur, eenmaal in twee weken. Leeftijd: 14-18 jaar Aanmelden: vanavond 19.00 uur of tel. 0118 50 21 61 Markt 15 - Veere oen RSSSSrZBSHS; door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De oprichting van een streekfonds om bestaande pro jecten in de gemeente Borsele voort te zetten of nieuwe projec ten te kunnen starten, is een feit. Het bestuur van de Stichting Land van Borsele heeft vrijdagmorgen in een notariskantoor in Goes de statuten van de stichting onderte kend. Onderdeel van de nieuwe organisa tiestructuur is de oprichting van een streekfonds. De diverse moge lijkheden voor deelname in dit fonds worden verder uitgewerkt. Alle bedrijven, organisaties en in woners kunnen participeren. Dat kan zijn door mee te denken, uren of kennis beschikbaar te stel len of financieel bij te dragen. „Zo borgen alle partijen gezamenlijk de vitaliteit van het Land van Bor sele, stelt coördinator Sandra Dek ker. De Stichting Land van Borsele sti muleert duurzame activiteiten voor de sectoren wonen, werken en recreëren, bevordert de leefbaar heid en wil landschappelijke, cul tuurhistorische en natuurwaarden behouden en verder ontwikkelen. De afgelopen anderhalf jaar zijn de eerste resultaten al behaald zo als het uitwerken van een logo, slo gan en beeldmerk, het produceren van een toeristische gids en het lanceren van de website. Ook het initiatief om te komen tot het meest duurzame dorp van Europa via de prijsvraag Duurzaam Die- kendamme komt uit de koker van de stichting. Het plan voor een Energiecentrum wordt ook steeds verder uitgewerkt. www.landvanborsele.nl 15% Zwartepoorte Goes bv Amundsenweg 33,4462 GP Goes, T (0113) 24 52 45 Zwartepoorte Roosendaal bv Vlïerwerf 2,4704 SB Roosendaal, T (0165) 57 63 76

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 101