platteland buitenland j 9 'Ergste terreurdreiging in Frankrijk sinds tijden' Eerste kliniek voor abortus in Ierland Bestel snel op www.vodafone.nl/pzc vrijdag 12 oktober 2012 n Gizeh. Om haar laatste rust- leed en wanneer ze is begraven (272 dagen na ilden uitgehouwen. haar dood). in wanneer de koningin over- foto Nariman EI-Mofty/AP school open te houden, de laatste bakker te behouden, de buslijn ren dabel te maken. In het Noord- Spaanse Tarcuende (vijfhonderd inwoners) zocht de eigenaresse van de enige winkel een opvolger. Binnen twee dagen meldden zich zestig families uit heel Spanje. Alle maal werkloos, met kinderen, en zonder een cent spaargeld. Stuk voor stuk dropen ze af na het ho ren van de overnameprijs. De stichting Abraza la Tierra kent die harde realiteit en informeert en be geleidt Spanjaarden die kiezen voor het platteland. „Met de bezui nigingen is veel goeds teloorge gaan", weet coördinatrice Eva Gon zalez. „Er is geen baan in loon dienst meer te vinden, nieuwko mers moeten ondernemend zijn." De afgelopen drie jaar is het aantal aanvragen bij Abraza la Tierra met de helft gestegen. Het profiel van de mensen die zich aanmelden, is divers. Maar ze delen allemaal één zorg. „Hun toekomstplannen zijn teniet gedaan", aldus Gonzalez. De terugkeer naar het platteland, omdat de laagste tree van de socia le ladder is bereikt. Tot voor kort bezetten immigranten uit Zuid- Amerika en Afrika die trede. Maar boeren werken liever met autoch tone dagloners dan ingehuurde, buitenlandse arbeidskrachten. Een nieuwe emigratiegolf lijkt daarmee onvermijdelijk. PARIJS - Met de arrestaties in het af gelopen weekeinde is in Frankrijk de grootste dreiging van terroris me aan het licht gekomen sinds het midden van de jaren '90, toen het land met Algerijnse extremis ten te kampen had. Dat zei de Pa- rijse aanklager Francois Molins gis teren rond de voorgeleiding van ze ven verdachten. Molins zei dat hij hen beschuldigt van poging tot moord en misdaden die verband houden met terrorisme. De zeven verdachten werden sa men met vijf anderen zaterdag aan gehouden. Eén verdachte opende in Straatsburg het vuur op de poli tie en werd doodgeschoten. De vijf overige verdachten zijn inmid dels weer op vrije voeten, aldus Molins. Het gaat bij allen om Fran sen die tot de islam zijn bekeerd. De zeven behoren volgens de aan klager tot 'een uitermate gevaarlij ke cel terroristen'. Zij zouden ook plannen hebben om in Syrië deel te nemen aan de strijd en strijders ronselen om in Syrië te vechten. Ji- hadisten die de soennitische islam aanhangen, zien in het regime van president Assad in Syrië een secu liere vijand die tot overmaat van ramp behoort tot een religieuze (sjiitische) minderheid. De arrestaties hadden plaats in het kader van een onderzoek naar een anti-Joodse aanslag vorige maand op een Joodse winkel in een voor stad ten noorden van Parijs. De po litie is nog steeds op zoek naar an dere verdachten. Hoe gevaarlijk de verdachten zou den zijn, valt volgens justitie af te leiden uit hun voorraad spullen in garageboxen in de Parijse voorstad Torcy. Daar trof de politie wapens en materiaal om bommen te ma ken aan. BELFAST - In Belfast gaat volgende week de eerste abortuskliniek van Noord-Ierland open. Gevreesd wordt dat dit tot protesten zal lei den van tegenstanders van het on derbreken van zwangerschappen. De privékliniek is opgezet door de Marie Stopesgroep, die in een pand in Belfast een 'breed aanbod voor gezinsplanning en seksuele gezondheid' wil geven. De kliniek krijgt niet meteen politiebescher ming, omdat het een privéonder- neming betreft. Volgens de leiding zal er bewaking bij de deur staan en zullen bezoek(st)ers duidelijk moeten maken wat ze komen doen en wie ze zijn. Noord-Ierland kent geen wet die abortus binnen 24 weken toestaat zoals in Engeland, Schotland en Wales. Zwangerschapsonderbre king is onder bepaalde voorwaar den wel legaal. Afgelopen jaar "telde Noord-Ier- land 35 abortussen terwijl naar schatting elk jaar duizend zwange re vrouwen uit de provincie uitwij ken naar Engeland voor een behan deling. Een poging van Londen in 2008 om een abortuswet in Noord-Ierland te krijgen, stuitte op felle oppositie. Marie Stopes liet weten zich aan de regels in Noord-Ierland te zullen houden. Ierland is overwegend conservatief rooms-katholiek. In Noord-Ier land, dat bij het Verenigd Konink rijk hoort, is circa 40 procent van de bevolking rooms-katholiek. LONDEN Whatsapp kost 23 miljard dollar Gratis berichtendiensten voor de smartphone, zoals Whatsapp, kos ten telecombedrijven wereldwijd dit jaar 23 miljard dollar (18 miljard euro) aan gemiste sms-inkomsten. Onderzoeksbureau Ovum voor spelt dat het verlies in 2016 oploopt tot 54 miljard dollar per jaar. „Tele combedrijven moeten de invloed van sociale apps op consumenten gedrag begrijpen en moeten dien sten aanbieden die daarin passen", aldus Neha Dharia van Ovum. ROME Eeuwenoud galjoen in goede staat gevonden Een groepje Italianen heeft op de zeebodem vlak voor de kust van het uiterste zuidoosten van Sicilië een Spaans galjoen gevonden, dat volgens de vinders in verbluffend goede staat verkeert. De vinders zijn grenswachten die buiten diensttijd aan het duiken waren. De Italiaanse kustwacht heeft de ontdekking gisteren openbaar ge maakt. Het schip is helemaal gaaf, volgens de kustwacht. OTTAWA Nederland maakt paspoorten Canada In Canada is een rel ontstaan over Canadese paspoortomslagen die in Nederland worden geproduceerd. Een Canadese parlementariër spreekt er schande van, meldden Canadese media gisteren. De Cana dese overheid gaf de opdracht voor de plastic omslagen vorig jaar aan het in Ottawa gevestigde bedrijf Ca nadian Bank Note. Die besteedde het werk uit aan een niet nader ge noemd bedrijf in Nederland. TOULOUSE Ontdekking van diamanten planeet Wetenschappers hebben een pla neet ontdekt die voor een groot deel bestaat uit diamant. De pla neet is tweemaal zo groot als de aarde. De opmerkelijke planeet cir kelt rond een zonachtige ster die met het blote oog te zien is. Een derde van de planeet bestaat waar schijnlijk uit het kostbare materi aal. Een gelukzoeker die even wat diamanten wil ophalen, zal moeite moeten doen: de planeet vliegt op veertig lichtjaar afstand. PARIJS Unesco in het nauw door betaalstop VS Unesco zit zwaar in de financiële problemen omdat de VS hun bij drage aan de cultuur- en onderwijs organisatie van de VN hebben ge stopt. Dat meldde directeur-gene raal Irina Bokova van Unesco giste ren. Bokova zei dat haar organisa tie 'verlamd' is door de betaalstop en dat de financiële situatie on houdbaar is. Alleen al vorig jaar moest de organisatie het met 49 miljoen euro minder doen. PARIJS Frankrijk keurt euroverdrag goed Frankrijk heeft gisteren het nieu we euroverdrag goedgekeurd. Dat verdrag moet leiden tot een stren gere begrotingsdiscipline. In totaal 306 senatoren stemden voor het be grotingspact en 32 tegen. Dinsdag stemde de Franse Tweede Kamer al in met het verdrag. Eurolanden met hoge schulden moeten vol gens de nieuwe regels hun begro tingstekort onder de 0,5 procent houden. S0MSSSH88SSH!K5Si®^!S®®SS53SiSiKSf5XiH®KGK3iSI9St!S Kijk op de website voor meer gratis toestellen met identieke aanbiedingen! Voorvragen en meer informatie bel: 0900-0603 «/gesprek) Ki|k op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 7.50 en altijd in combinatie met een toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduurvan 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30.-. Zolang de voorraad strekt. Aan Mobiel Internet zijn geen aansluitkosten verbonden. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9