Moskou woedend op Turkije Trek naar Spaanse 81 buitenland Grafkamer Meresankh III heropend Nobelprijs voor Literatuur naar Chinees Mo Yan BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm SEMI ALL-INCLUSIVE TOPCRUISE DUBAI MIDDEN-OOSTEN vrijdag 12 oktober 2012 Ankara dwingt Russisch toestel tot landen Turkije zegt dat Russisch toe stel wapens aan boord had voor Syrië. Moskou stelt dat de Turken het leven van de passagiers in gevaar hebben gebracht. 9 Poetin stelt voorgenomen be zoek aan Turkije uit. MOSKOU/ANKARA - Rusland, de trouwe bondgenoot en wapenleve rancier van Syrië, is ziedend op Turkije. Dat land dwong woens dag een Syrisch passagiersvliegtuig met zeventien Russische passa giers aan boord, tot landen op de luchthaven van Ankara. Volgens Turkije vervoerde de Airbus, on derweg van Moskou naar Damas cus, mogelijk militair materiaal. Bij doorzoeking werd 'verdachte vracht' gevonden en in beslag ge nomen. Na controle mocht het toe stel verder naar Damascus. De Turkse premier Erdogan maakte gisteren bekend dat munitie van Russische makelij was aangetrof fen. De munitie was bestemd voor het Syrische ministerie van Defen sie. Rusland eiste gisteren uitleg van Turkije. „Wij willen een uitleg over de reden voor een dergelijke actie van de Turkse autoriteiten", aldus een verklaring van het Russi sche ministerie van Buitenlandse Zaken. Rusland beschuldigt Tur kije ervan het leven van de passa giers in gevaar te hebben gebracht door het toestel te dwingen te lan den in Ankara. Maar Turkije zegt dat het alle maat regelen had genomen om de veilig heid van de passagiers te garande ren. Het verklaarde dat de piloot nog de keus was gegeven om te ke ren toen het toestel nog over de Zwarte Zee vloog. Een bron binnen een Russisch agentschap voor wapenexport ver klaarde dat er geen wapens aan boord van het vliegtuig waren. Turkije beschikte naar eigen zeg gen vooraf al over informatie dat er mogelijk voor driehonderd kilo aan militaire goederen aan boord zou zijn en eventueel ook onderde len voor raketten. President Poetin van Rusland stel de gisteren zijn bezoek aan Turkije van komende maandag uit tot 3 de cember. Officieel heet het dat hij andere afspraken heeft. De krant Vedomosti citeert echter een Kremlin-medewerker die zegt dat Poetin zich niet wil mengen in het conflict tussen Syrië en Turkije. De Syrische minister van Trans port beschuldigde Turkije gisteren van 'luchtpiraterij'. Tegen een Liba nees tv-station zei hij dat de Turk se actie tegen alle afspraken in de civiele luchtvaart ingaat. In Syrië zelf hebben rebellen een stuk van de belangrijke hoofdweg M5 van Damascus naar Aleppo in handen, meldde het Franse persbu reau AFP vanuit Maaret al-Nu- man. Die plaats ligt aan de M5, 225 kilometer ten noorden van de hoofdstad Damascus en 75 kilome ter ten zuidwesten van Aleppo, de economische hoofdstad van het land. zie onze website:buitenland Luister naar audiofragment van een correspondent in Moskou CAIRO - Een toerist loopt in de graftombe van gisteren heropend na drie jaar van restauratie, reerd mastabagraf de Egyptische koningin Meresankh III op de loca- Meresankh, die zo'n 2600 jaar voor Christus re- plaats heen zijn be tie van de piramiden van Gizeh. De grafkamer is geerde, werd begraven in een uitbundig gedeco- inscripties geven Voor elke vacature in de steden wordt geknokt Er is geen werk meer in Spanje, terwijl vijf miljoen ernaar op zoek zijn. Het drijft de wanhopigen de ste den uit op zoek naar de een voud van het platteland. door onze correspondent Pauline Blom Advocaten en economen plukken de druiven in Galicië. De hoogopgelei de Spanjaarden zijn wanhopig op zoek naar werk. En nemen in steeds groteren getale de wijk naar het platteland. De armoedeval kan snel gaan. Al leen een baan biedt nog bescher ming, na de bezuinigingen op on der meer de WW-uitkering en bij stand. In de steden wordt geknokt om iedere vacature. De strijd is hard onder de vijf miljoen werklo zen. Om koffie rond te mogen brengen op kantoor, worden al exorbitante eisen gesteld: liefst drietalig en universitair afgestu- deerd in communicatie-weten schappen. De redding, denken veel Spanjaarden, ligt in een terug keer naar de eenvoud. Het dorpsle ven, een moestuin en een paar koeien. Ver weg van de sociale on rust, die steeds meer toeneemt. Meer dan 40.000 Spanjaarden heb ben afgelopen jaar het roer al om gegooid en bijna 40 procent heeft er wel eens aan gedacht. De binnenlandse migranten kie zen veelal bewust voor terugkeer naar het dorp waar ze zijn opge groeid. Jongeren, van wie de helft werkloos thuis zit, keren terug om weer bij hun ouders te gaan wo nen. De kleine gemeenten ontvan gen de nieuwkomers met open ar men. Zo worden ondernemers snel langs de bureaucratische hor den geloodst, zodat ze snel aan de slag kunnen. De vergrijsde dorpen zijn vooral op zoek naar gezinnen met kinderen. Om de lagere Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. STOCKHOLM - De Nobelprijs voor de Literatuur gaat dit jaar naar de Chinese schrijver Mo Yan. Dat heeft de Zweedse Academie voor Wetenschappen gisteren bekendge maakt. Zijn bekendste boek is Het rode korenveld (1987), dat ook in het Nederlands verscheen. Mo Yan (57) is een pseudoniem en betekent 'spreek niet'. Zijn echte naam is Guan Moye. De boeken van de boerenzoon en voormalig soldaat zijn doorspekt met sociale kritiek. Ondanks die kritiek, wordt hij ook in eigen land als een van de meest vooraanstaande schrij vers gezien. Het boerenleven staat ook centraal in zijn boeken. Andere werken van Mo Yan zijn ook vertaald. Het gaat om De wijn- republiek, Alles voor een glimlach, De knojlookliederen en Grote bor sten, brede heupen. Het boek Het ro de korenveld is ook verfilmd. vliegreis transfers cruise per MS AIDAblu** alle maaltijden aan boord bier, wijn en fris drank tijdens de buffetmaaltijden fooien onvV-et A -sIBfe ISBBf I-01#! -f 4-STERREN CRUISE inclusief FOOIEN en diverse DRANKJES CIuisem« Zie www.kras.nl/32863 9-daagse reis inclusief cruise per MS AIDAblu Nu slechts 799 euro voor deze TOPCRUISE naar Dubai en het Midden-Oosten! Dit is echt waanzinnig laag geprijsd als u bedenkt dat écht alles is inbegrepen: vliegreis, transfers en cruise per 4-sterren MS AIDAblu o.b.v. semi-all inclusive. Dus inclusief alle maaltijden, drankjes en fooien! AIDA is dé rederij die staat voor cruisen op een ongedwongen en informele manier. Geen galakleding of vaste dinerzittingen en excursies hebben vaak een bijzonder of een sportief tintje. Reageer snel, want er zijn maar 3 vertrekdata. V0L=V0L! Dag 1. vliegreis van Amsterdam naar Dubai (nachtvlucht). Dag 2: aankomst Dubai, transfer, inscheping en vrije tijd. Dag 3: dag op zee, geniet van alle luxe faciliteiten aan boord. Dag 4- volop tijd voor Muscat, de hoofdstad van Oman. Dag 5-6: dag op zee, dag in de rijke cultuurstad Abu Dhabi. Dag 7: ontdek Bahrein met eeuwenoude cultuur, eindeloze woestijnen, fascinerende steden en het Formule-l-circuit. Dag 8: naar hypermodern Dubai, stad van glitter glamour. Dag 9: ontscheping Dubai, transfer en vliegreis terug. Het kleurrijke MS AIDAblu**** (bj 2010) beschikt over restaurants, bars, zwembaden, theater, wellnesscentrum en sportfaciliteiten. Aan boord bevindt zich zelfs een bierbrouwerij! November 29 799 Januari 3 969 December 13 €889 Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2-p.binnenhut en de voordeligste klasse ArkeFly.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8