VeeS meer dan 'meneer de burgemeester* CA \e\ Speedmeet Maatschappelijke Stage Verdachte ripdeal krijgt van officier een kans 20 De nieuwe Toyota Yaris Vanaf 11.970,- Weg van ZeSzate naar Sas van Cent eind oktober af waar uw interieur van opknapt Dagje Interieur Paauwe in vrijdag 12 oktober 2012 HULST - Stichting Welzijn Hulst en het Reynaertcollege houden vrij dagmiddag 26 oktober een Speed meet Maatschappelijke Stages. In de aula van het Reynaertcollege aan de Zoutestraat in Hulst wor den leerlingen dan in contact ge bracht met met vrijwilligersorgani saties. De leerlingen kunnen tij dens een kort gesprek kennisma ken met vrijwilligersorganisaties en op deze manier kan er een 'klik' ontstaan. Leerlingen moeten verplicht een maatschappelijke sta ge volgen. De Speedmeet wil de zoektocht naar een stageplaats ge- TOYOTA Today Tomorrow Nu bij ons in de showroom! To"°ta CAPPENPIJK TOYOTA TERNEUZEN Mr.F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 makkelijker maken. SWH roept vrijwilligersorganisaties en vereni gingen die jongeren bij hun organi satie willen betrekken op zich voor 23 oktober aan te melden voor de Speedmeet bij Mariska Sijs, e-mail msijs@welzijnhulst.nl, of 0114-684700. SAS VAN GENT - Als het weer een beetje meewerkt, kunnen automo bilisten eind oktober weer tussen Sas van Gent en Zelzate-West rij den over een totaal vernieuwde Be- neluxlaan. „We hebben tegenslag gehad bij de betonwerken", meldt werklei- der Jurgen Mersch van het Vlaams Agentschap voor Wegen en Ver keer. „Vorige week moesten we bij zware regenval het werk stilleg gen." Hij verwacht desondanks dat het mogelijk moet zijn de weg, in clusief een verhoogd vrijliggend fietspad, eind oktober op te leve ren. Voor bedrijven in Sas van Gent zal dat een opluchting zijn. De Bene- luxlaan werd 10 september opeens afgesloten, zonder bericht vooraf. Sasse winkeliers plaatsten zelf bor den om Belgische klanten de weg te wijzen. Wie meer wil met zijn interieur begint bij Paauwe, midden in het toeristische hart van Zeeland. Maak er een dagje uit van en geniet onderweg van al het moois dat onze kustprovincie te bieden heeft. Eenmaal gearriveerd parkeert u gratis voor de deur en1 ontdekt u een van de mooiste collecties van Nederland. Op ruim 10.000 m2 krijgen vnjwel alle internationale topmerken écht de ruimte. Om de opening van ons Hülsta Design Center te vieren, mag u het hele najaar acties verwachten, zoals onze unieke Hülsta-inruilactie. Plan uw volgende dagtochtje naar Zonnemaire, de voorpret begint op interieur-paauwe.nl. INT ER I EU R Op- rtög- [Mrs Rotterdam-, \/&ssénger^ Terma^e*^ A yitujerpew ofc Roos endoog. Kigk- ooor iufy<d>reide- uittips op- OniifiPMjf-pt m 'fy ons op- Facdtook- m "ZONNEMAIRE Zuidweg 20a, 4316 LB Zonnemaire (0111) 40 13 18. info@interieur-paauwe.nl www.interieur-paauwe.nl. Daniël Termont is een man van het volk. De burgemeester van Gent werd geboren als zoon van woonwagenbewoners, vandaar misschien. Zijn grootste deugd? „Ik denk dat mijn sociale vaardig heden, doorspekt met humor, mijn grootste deugd zijn." door Wout Bareman Het is dezer dagen alle maal nog hectischer dan anders. Gisteren werd zijn 80-jarige vader gecremeerd. En zondag zijn de raadsverkiezin gen. Daniël Termont treurt om de dood van z'n vader, die hem zijn handelsgeest bijbracht, maar kan het zich niet permitteren het ver driet de vrije loop te laten. De cam pagne loopt ten einde en hoewel de kaarten geschud lijken en de so cialistische burgemeester op een overweldigende zege lijkt af te ste venen, moet er tot het moment dat de stembureaus opengaan wor den gestreden. De presentatie van het boek over zijn leven, zijn meningen en visie, een paar weken geleden, bleek een voltreffer in verkiezingstijd. De Gentenaren stonden bij de ver schillende boekhandels in de rij voor een gesigneerd exemplaar. Wat opviel - of eigenlijk niet meer eens - was dat Termont bijna ieder een van gezicht of zelfs van naam kende. Het typeert hem. Hij rijdt 's morgens om zeven uur op zijn fiets door de stad naar het stad huis en is meestal niet voor mid dernacht weer thuis. In de tussen tijd bestuurt hij, ontvangt hij hoog waardigheidsbekleders, maar ook 'gewone' Gentenaars, die 'meneer de burgemeester' hun persoonlijke probleem willen voorleggen. Hij rijdt van evenement naar buurt feest je, schudt handen, 'klapt' met iedereen en tussendoor beant woordt hij e-mails en sms-jes, vele tientallen per dag. Leuke dingen twittert hij snel door. En zit hij niet in vergadering, dan neemt hij steevast zijn mobieltje op. De hal ve wereld heeft zijn nummer en hij stelt nooit een beller teleur. Premier Elio di Rupo in het voor woord: „Al de positieve eigen schappen die van toepassing zijn op Gent, beschrijven ook het ka rakter van Daniël. Warm en goed lachs, rijk aan verhalen en met een bezorgdheid voor iedereen. Daniël is een man van het volk die tege lijk zijn blik op de wereld richt." Dat laatste deed hij vooral als ha venschepen. Hij was het van 1995 tot 2007. Het aantal handelsmis sies in die periode is ontelbaar, vooral naar Zuid-Amerika. Maar ook dichter bij huis, met de haven bazen van Terneuzen, hield hij nauw contact. Toenmalig burge meester Ron Barbé was zijn vriend, al bekoelde die vriend schap toen Barbé teveel koketteer de met Rotterdam. Termont werd in 1953 in Mariaker- ke bij Gent geboren als zoon van woonwagenbewoners. Zijn vader was. scharenslijper. Termont stapte op zijn vijftiende de socialistische wereld binnen en had er tal van banen. De kroon op het werk was zijn benoeming tot burgemeester, eind 2006, notabene op 'Onnozele kinderendag'. Hij constateert het met een lach. Na zondag nog zes jaar erbij. door Emüle Galon MIDDELBURG - Verrast re een inwoner (26) van Terneuzen toen hij donderdag hoorde dat offi cier van justitie M. Paapen vindt dat hij alleen maar een voorwaar delijke cèlstraf van twaalf maan den cel moet krijgen. Raadsman R. Maat had de Terneu- zenaar voorbereid op minimaal een werkstraf omdat hij vorig jaar oktober een drugsdealer beroofd zou hebben van een flink aantal bolletjes cocaïne. Daarbij zou hij ook. gedreigd hebben met een mes, aldus de officier. De man meldde zich de volgende dag bij de politie omdat zijn moeder, na die ripdeal, door die dealer werd bedreigd en gaf zichzelf aan. Na zijn voorarrest vond de Terneu- zenaar dat het tijd was voor iets an ders. Na vele jaren van drugsversla ving koos hij uit vrije wil voor een afkickcentrum. Daar verblijft hij nog steeds, vertelde de man tegen zijn rechters. Paapen liet weten dat ze vindt dat de man op de goede weg is en dat een werkstraf dat proces alleen maar kan verstoren. „We zitten hier toch vooral omdat we willen voorkomen dat iemand nog eens in herhaling valt", moti veerde ze haar eis tot alleen een voorwaardelijke straf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 72