Schoonmaken Niet alleen appels, maar ook rettich 19 Tweede editie From Zero 2 Hero: coureurs bedwingen Mont Ventoux WÊÊKBSMSSMKÊÊÊ vrijdag 12 oktober 2012 Nicole Baets, Maaike Boerjan en Willy Kouyzer komen een uur van tevoren een bloem kool in kleine roosjes breken en tientallen peren wassen en schillen. Door het fruit met en zonder schil te presenteren, leren kinderen nog meer smaken proeven. Natuurouders vonden het eerst wel jammer dat 't Geuzennest naast de subsi die greep voor het schoolgruiten, het twee keer per week aanbieden van groente en fruit op school. Maar achteraf ziet Willy Kouyzer ook veel voordelen. „Nu we het zelf doen, kunnen we de kinderen kennis laten maken met meer soor ten groenten en fruit. Blijft het el- ders vaak bij appels en wortels, wij willen af en toe ook wat exoti scher groenten en fruit aanbieden om de kinderen veel verschillende smaken te laten proeven." De natuurouders hebben een deal gesloten met de Ciooo in IJzendij- ke. Niet om de plaatselijke winkel te boycotten, maar om de keuze mogelijkheden heel breed te kun nen houden. „We willen uit veel soorten groenten en fruit kunnen kiezen. Appels, komkommer, aard bei en wortel, maar ook mineola, rettich en radijs. Het kost ook nog al wat tijd en moeite voor het per soneel om alles voor ons uit te tel len en klaar te zetten. Daarom ko zen we voor een iets grotere super. De oudercommissie blijft voor an dere boodschappen gewoon in het dorp", benadrukt Kouyzer. De IJzendijkse supermarkt is blij met de klandizie van de Biervliet- se 'Gruitenschool', ook al omdat de eigenaars gezond- en duurzaam heid hoog in het vaandel hebben staan, verklaart Tiny Poissonnier. Ze nam gisteren voor de laatste gruitdag vóór de herfstvakantie een extraatje mee voor alle leerlin gen van 't Geuzennest: een manda rijn en een kleurplaat ®2S88S5üiï:W: BWMWHSWÜW58 VIDEO Kijk naar beelden van The Smart- phone Recordings van Herman Broek The Brockettes: www.pzc.nl/video KLASSENWERK Waarom verlaten jongeren de streek? Waarom blijven ze Zeeuws-Vlaande- ren trouw? www.pzc.nl/klassenwerk STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl door Sheila van Doorsselaer zaamslag - Na een succesvolle be klimming van de Alpe d'Huez dit jaar, gaan de coureurs van Zero 2 Hero een groep wieleramateurs klaarstomen om volgend jaar mei de Mont Ventöux te bedwingen. Behalve een overwinning op zich zelf, levert deze prestatie ook nog een fiks bedrag op voor orthopeda gogisch dagcentrum De Tjasker in Zaamslag. Mei dit jaar fietsten, na een inten sieve training, zo'n 65 Zeeuws-Vla mingen de Alpe d'Huez op onder begeleiding van de ervaren ren ners van From Zero 2 Hero. Dank zij de deelnemers en gulle spon sors kon uiteindelijk ruim 30.000 euro overhandigd worden aan de afdeling oncologie van het Terneu- zense ziekenhuis. De eerste editie van From Zero 2 Hero was zo'n succes, dat de formule wordt her haald, met als doel: de top van de Mont Ventoux. Deze 1912 meter hoge berg in Zuid-Frankrijk, ook wel de reus van de Provence ge noemd, is herhaaldelijk opgeno men in wielerklassiekers als de Tour de France. Typerend voor de Mont Ventoux is het kale 'maan landschap' rond de top en de lan ge, zware beklimming. De rit van From Zero 2 Hero wordt verreden van 22 tot en met 26 mei vanaf het basiskamp in Bé- doin. Wandelen kan ook. Wie de uitdaging aan wil gaan, kan zich nu opgeven via de website. Er is ruimte voor zo'n tachtig deelne mers. De komende maanden gaan ze zich onder deskundige begelei ding fysiek en mentaal voorberei den. Van de opbrengst worden spe ciale fietsen voor De Tjasker aange schaft en worden bewegings- en sportlessen voor cliënten van Tra gel Zorg bekostigd. Woensdag 24 oktober is er bij Bodyline in Ter- neuzen vanaf 19.30 uur een voor lichtingsavond. www.fromzero2hero.nl IJZEN DIJ KE Workshop kastelen maken in Het Bolwerk Kinderen van 6 tot 12 jaar kunnen zaterdag in museum Het Bolwerk in IJzendijke meedoen aan een workshop over kastelen. Ze leren er alles over en maken samen een groot kasteel. Aanvang 13.00 uur, meedoen kost 5,50 euro, inclusief drankje. Aanmelden is gewenst en kan via 0117 301200 of per mail: museuminfo@zeelandnet.nl. EEDE Sluitingstijd kermis nog eens onderzocht Een ontheffing voor latere sluiting van de kermis van Eede is door de gemeente Sluis niet te regelen. Maar aanpassing van de algemene plaatselijke verordening voor meer activiteiten in heel de gemeente is misschien een mogelijkheid. B en W van Sluis bekijken nog eens of festiviteiten langer kunnen door gaan dan één uur 's nachts zonder voor overlast te zorgen. OOSTBURG Oplossing veiligere kruising gezocht B en W van Sluis hebben het kruis punt bij het bedrijventerrein Stam- pershoek nog eens laten bekijken. Het college komt binnenkort met een voorstel voor passende maatre gelen, beloofde wethouder Alme- kinders. Nieuw Gemeentebelang vroeg eerder om actie, omdat smal le wegen van Stampershoek uitko men op onduidelijke en verwar ring scheppende kruispunten. IJZENDIJKE Vier afstanden bij herfstwandeltocht Het a4daagse comité IJzendijke houdt zaterdag een herfstwandel tocht. Deelnemers kunnen kiezen uit 7,5, 13, 20 en 30 kilometer. In schrijven kan tussen 8 en 15 uur in de sportkantine aan de Maurits- weg. Finishen moet uiterlijk om 17.30 uur. Meelopen kost 2,50 euro. HULST Open les bij teken en schildercursus Teken- en schildercursus 'de Pen seelstreek' houdt woensdag 24 ok tober van 9.30 tot 11.30 uur een 'open les' in het Dienstencentrum De Lieve aan de Broodmarkt in Hulst. De Penseelstreek bestaat al meer dan vijf jaar. Onder begelei ding van kunstenaar Willem Roos worden verschillende onderwer pen uitgewerkt Voor de gratis proefles hoeven bezoekers geen ei gen materiaal mee te nemen. HULST Dansmiddag Dullaert met Sempre Gaudete Het orkest Semper Gaudete is zon dag 14 oktober opnieuw te gast in het gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst. Het orkest ver zorgt dan een gezellige dansmid dag. Die begint om 14.00 uur en duurt tot omstreeks 16.45 uur. Een toegangskaartje kost 3,50 euro, in- cusief een kop koffie of thee. Ieder een is welkom. Sempre Gaudete heeft al toegezegd komend voor jaar nog een dansmiddag te verzor gen in Den Dullaert. De datum is nog niet bekend. Willy Kouyzer en Nicole Baets stimuleren een kwartet van groep 4 om een bloemkoolroosje te proberen. foto's Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71