Kleine geuzen houden het niet bij harinkie Schoolgruiten Hulp horeca opvanghuis Wandelnetwerk ontsluit 'binnenland' van West-Zeeuws-Vlaanderen Klachten over parkeerbeleid in gemeente Sluis komen vooral vanuit de onderbuik almanak Sportief vrijdag 12 oktober 2012 door Raymond de Frel Bij de gemeente Sluis kwa men de voorbije maan den nogal wat klachten binnen over het parkeer beleid. Die ongenoegens varieer- dennogal. Er werd gekommeerd over de hoogte van parkeerboetes en het feit dat er überhaupt boetes wer den uitgedeeld. Maar één klacht kwam meer dan eens terug: de on vriendelijke bejegening van par keerders door controleurs. Het leidde tot een politieke discus sie, die in de krant en op de websi te werd samengevat in een kort bericht. Wethouder Conny Alme- kinders gaf daarin aan dat er regel matig wordt gepraat met de con troleurs en dat de opmerkingen zouden leiden tot een nieuwe eva luatie. Die mededeling was voor veel rea- geerders aanleiding om op de website van de PZC ook nog een duit in het zakje te doen. 'Piet' en 'Tony' maken zich er als eerste wel erg makkelijk van af. Er is im mers niets makkelijker dan via de digitale weg een makkelijke prooi als parkeerwachters in een kwaad daglicht te zetten. 'Piet' stelt voor om een foto te ma ken van de parkeerwachter 'en die eikel met zijn kop op internet te zetten'. En 'Tony' denkt dat het gedrag van de parkeerwachters voorkomt uit een lust naar macht, 'omdat zijn thuis niets in te bren gen hebben'. Het zijn kwalificaties in de onder buikcategorie, die met geen enkel argument zijn te onderbouwen. Bram Bonnewei, voorzitter van de stadsraad in het koopstadje Sluis, geeft de discussie een heel andere draai. Hij komt met een uitgebreide aanvulling voor wet houder Almekinders. „Er klopt geen moer van het parkeerbeleid. Zeker het laatste jaar is het een puinhoop, sinds er een ander be drijf is ingehuurd om voor par keerwachter in Sluis te spelen. Hierbij wat voorbeelden: Mensen die naar supermarkt Emté gaan worden aan de achterzijde van de winkel, op eigen terrein van Em té, bekeurd! De dierenarts van dienst wordt bekeurd, omdat zij haar auto noodgedwongen voor haar eigen inrit parkeert, omdat een foutgeparkeerde Belg niet ge noeg ruimte overliet om de oprit op te kunnen rijden. Dit is alle maal al aangekaart bij de gemeen te, maar er wordt blijkbaar weinig mee gedaan. Wat houdt die evalua tie met de parkeerwachters dan ei genlijk in?" Bonnewei krijgt steun van 'bewo ner uit Sluis'. „De mensen die bij de bakker twee minuten stoppen om een broodje te halen worden gelijk opgeschreven. Een vracht wagen die anderhalf uur staat te lossen op een verboden plek wordt daarentegen niet opgeschre ven. Hoe leg je dat uit? Dit beleid trekt op niets." Reageerder 'Enter' kent zelfs mensen die omwille van het parkeerbeleid absoluut niet meer in Sluis willen wonen. „Er zijn al mensen voor verhuisd. En de Belgen klagen ook steen en been." 'Vrolijke fietser' probeert het ge klaag te doorbreken met een alter natief voor het betaald parkeren. „Ach gottegot, de automobilist heeft het weer moeilijk. Ga toch fietsen, stelletje zeuren!" Reageer ook op artikelen op de website van de PZC. Post uw bijdrage on deraan een bericht. De landelijke overheid promoot het eten van groente en fruit ('gruiten') op school. Een aantal scholen kan beroep doen op subsidie. De natuurouders van het Geuzennest rege len het zelf, met als voordeel dat ze meer soorten fruit en groenten kunnen aanbieden. De natuurouders van het Geu zennest willen hun kroost ken nis laten maken met zoveel mo gelijk soorten fruit en groenten. „Als kinderen hun smaak op school ontwikkelen, grijpen ze thuis ook vaker naar een stuk fruit en eten ze meer groenten." door René Hoonhorst RensJce vindt de bloem koolroosjes niet zo lek ker geeft ze schoorvoe tend toe. De leerling van groep prefereert de peer en dan nog het liefst geschild. Noud laat even merken dat hij een stuk stoerder is dan zijn klasge noot. „Ik heb wel bloemkool op. Maar ik vind de peer nog lekker der." Bijna alle leerlingen van groep en 2 van het Geuzennest proberen een roosje bloemkool en/of een stukje peer. De meeste kinderen vinden het gewoon leuk om dingen uit te proberen, weet juf Chris. De oudste scholieren van groep 7 en 8 proeven ook bijna allemaal uit zichzelf de aangeboden halve peren en bloemkoolroosjes. Maar bij de dames Denisha en Marieke (leerlingen van groep 8) verdwij nen groente en fruit wat makkelij ker in het keelgat dan bij groepsge noten Simon en Sander. Denisha en Marieke eten achter elkaar een aantal bloemkoolroosjes op, Si mon en Sander laten het bord de tweede keer aan zich voorbijgaan. Sander zegt nog nooit eerder peer te hebben gegeten, maar de vrucht smaakt hem een stuk beter dan de bloemkool. Willy Kouyzer, met an dere natuurouders voortrekster van het Schoolgruiten op de Bier- vlietse brede school, laat weten dat ook zoon Simon een goed proefko nijn is. Thuis hoeft hij echt geen wortel, maar op school heeft-ie toch mooi een stuk bospeen opge- knaagd. Ook Nicole Baets, die vandaag de natuurouders Maaike Boerjan en 'Nadat mijn kinderen op schooi paprika aten, moest en zou ik voor thuis ook paprika kopen' Willy helpt, merkt dat de. kennis making met onbekende - en daar door onbeminde - groenten helpt. „Nadat ze op school paprika had den gegeten, moest en zou ilc ook voor thuis paprika kopen." Maaike vindt dat niet gek en legt uit: „Zien eten, doet eten. Daarom willen we als natuurouders de vruchten en groentensoorten ook graag in de Idas op laten eten. Op het schoolplein gooien kinderen een wortel misschien weg. Maar als ze zien dat andere kinderen een peen eten, willen ze zelf ook wel eens proeven." De middengroepen 4 en 5 verzet- ten zich het meest tegen 'nieuwe' f groenten. Enkele kinderen laten bloemkool of peer geheel aan zich voorbijgaan. Ashley probeert na enig aandringen nog wel een roos je, maar rent vervolgens naar de kraan. „Getver, ik moest echt even j mijn mond spoelen. Goor zeg." 1 Twan wil Ashley een beetje onder- steunen. „Ja, ik vind het ook wel vies." Zijn buurmeisje kijkt hem stomverbaasd aan: „Je hebt net 1 drie bloemkooltjes op!" Twan, on- j| verstoorbaar: „Dat was dan toch een beetje te veel." HULST - De horeca in Hulst heeft duizend euro geschonken aan Stichting Huize Verder. Het is een deel van de winst van de Trappis- tenweekend van vorige maand. De Stichting Huize Verder aan de Glacisweg in Hulst is het enige op vangtehuis voor tienermoeders in Zeeland. De tienermoeders, die met niets binnenkomen, worden opgevangen en uiteindelijk vertrek ken ze weer met een nieuwe toe- Het heeft lang geduurd, maar die vrouw uit Goes heeft na vijftig jaar a-sportief leven toch de lol van bewe gen ontdekt. Het begon met wat oefe nen met gewichten. Al snel vond ze dat niet meer voldoende en werden er hardloopschoenen aangeschaft en een trainingsprogramma voor op de i-pod. Bijna dagelijks viel ze haar collega's lastig met verhalen over de komst en een mooie baby. Huize Verder is en initiatief van Arnold en Marianne Verbis, die zo deze meisjes*helpen aan hun toekomst te werken. Ze zorgen onder meer voor inrichting van een nieuwe woning en huishoudgeld tijdens hun verblijf Horeca-ondernemer Carl de Wolf „Als organisatie van het Trappistenweekend 2012 zijn we enorm blij deze stichting te kunnen helpen." Tip? redactie@pzc.nl Norbert (10), groep 7. Na drie roosjes bloemkool vond Nor- bert het wel genoeg. Maar het smaakte hem, in tegenstelling tot enkele klasgenoten, goed. Ook de halve peren gingen er in als koek. HEILLE - Driehonderd 'kilometer lang is het nieuwe wandelnetwerk West-Zeeuws-Vlaanderen. En voor wie nóg verder wil lopen: het sluit ook nog eens naadloos aan op netwerken in Vlaanderen en, binnenkort, op dat van Oost- Zeeuws-Vlaanderen. Het wandelnetwerk werd gisteren in Heille officieel geopend. Zo'n honderd kilometer gaat over onver harde paden, lieten initiatiefne mers Landschapsbeheer Zeeland, gemeente Sluis en wandelorganisa tie Voor de Wind weten. Daar naast voert vijftien kilometer over boerenlandpaden, vlak langs akker landen. De routes zijn aangegeven met pijltjes en hebben hetzelfde systeem als die met fietsknooppun- ten: op tal van plekken kun je zelf kiezen welke kant j,e op gaat. De totstandkoming van het net werk staat niet op zichzelf, bena^ drukten bestuurders van gemeen ten en de provincie tijdens de ope ning. Zo zijn er, om verbindingen tussen bestaande paden te realise ren, bruggetjes gebouwd (zoals in het Pontebos bij IJzendijke) en pa den door natuurgebieden aange legd. Langs kale stukken zijn meer dan zeshonderd bomen geplant. Het netwerk heeft alleen meer- Jasper (6), groep 4. Jasper wil wel even laten zien dat hij bloemkool ook rauw, lust. „Zo smaakt het toch heel anders dan als-ie gekookt is. Maar de peer vind ik toch nog iets lekkerder." verbetering van de conditie en dat het voor hen ook best goed zou zijn. Dat werd allemaal goedwillend aan gehoord. Tot ze onlangs haar hand overspeelde met het voorstel om met z'n allen mee te doen aan een spin- ningmarathon voor het goede doel. Toen kreeg ze slechts wat ijzige blik ken toegeworpen en de kort maar krachtige mededeling: nee. Julia (6), groep 4. Julia heeft voorzichtig een roosje bloemkool geprobeerd. Maar ze vindt de peer toch een stuk lekker der. „De peer is nog niet zo heel sap pig, maar wel lekker zoet." waarde als allé paden goed onder houden worden, benadrukte voor zitter Lous Coppoolse van Stich ting Landschapsbeheer Zeeland. „We zijn bezig met een plan, waar bij vrijwilligers een belangrijke rol spelen. We gaan het goed onder- houden." Die belofte garandeert §1 de ontsluiting van het Sluise 'bin- nenland' voor wandelaars, bena drukte wethouder Peter Ploegaert gisteren. En dat biedt onderne mers weer kansen om aan de rou te bedrijvigheid te ontplooien, hoopt de Sluise wethouder. De netwerkkaart is voor 5 euro te koop bij de VW's in Zeeuws- Vlaanderen. door Marton de Koning

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70