Borssele staat water tot aan de lippen FZC 281 sport Rentree Nuytinck na veel blessureleed Broos gokt met Koewacht op top drie Broers Mesu en Tolhoek starten met marathons x André Kuipers Expedition 30/31 vrijdag 12 oktober 2012 door Bariry van der Hooft ROTTERDAM - Erwin Nuytinck heeft donderdagmiddag na lang blessureleed zijn rentree gemaakt. De middenvelder van Excelsior speelde als invaller twintig minu ten mee in het oefenduel met Feye- noord. Excelsior won met 4-1 van de stadgenoot, die veel spelers mis te vanwege interlandverplichtin gen. De voetballer uit Wolphaartsdijk raakte vorig seizoen geblesseerd aan zijn been, maar het was lange tijd onduidelijk wat er precies mis was. Uiteindelijk bleek het om een compartimentsyndroom te gaan. De huls om de spier bij zijn knie bleek te smal, waardoor de spier bij belasting niet uit kon zetten en zijn rechterbeen snel verzuurd raakte. In maart werd Nuytinck geope reerd, waarna hij snel weer hoopte te kunnen spelen. Het herstel duur de opnieuw langer dan gehoopt. Donderdag kon hij eindelijk weer eens een wedstrijd spelen. Bij rust leidde Excelsior met 2-1, door doel punten van Mick van Buren en Niels Vörthoren. Namens Feye- noord scoorde Cas Knoester tegen. Vorthoren maakte er in de tweede helft 1-3 van, waarna Nuytinck in viel. In de slotminuut schoot Ro land Alberg nog een vrije trap raak. MIDDELBURG - Op de Jaap Eden- baan in Amsterdam beginnen de Middelburgse broers Erwin en Niels Mesu en Yersekenaar Antwan Tolhoek zaterdag aan hun mara thonseizoen. Daar is de eerste wed strijd van de KPN Marathon Cup. De drie Zeeuwen schaatsen bij ver schillende ploegen. De 23-jarige Er win Mesu rijdt mee in de Top Divi sie en komt uit voor Radson-]in- stal. Zijn drie jaar jongere broer de buteert in Amsterdam op dat hoog ste niveau. Hij is nieuw bij Team De Haan Westerhoff De achttienja rige Tolhoek heeft in de zomer een plaats gevonden bij Wadro BV. Hij schaatst in de Eerste Divisie. sss mssm STEENBERGEN Stevig verlies voor 's Lands Welvaren Het kaderteam 's Lands Welvaren 1 kreeg tegen Wellse Vaert 2 een zwa re nederlaag te slikken: 6-2. Zwaar was de tik vooral vanwege de verschillen in de onderlinge par tijen. Alleen Jan Goudzwaard won zijn partij en moest zich haasten om dat te doen. Hij haalde de fi nish in zeven beurten. De andere partijen werden in tien (Danny Walhout) en vijf beurten (Robert van Stevendaal en Jaap Ha- meling) in het voordeel van de thuisspelers beslist. UIT BILJARTEN Driebanden groot Vierde divisie poule 5. Ca fé 't Steegje 2-'s Lands Welvaren 2 8-0: Frans Bambacht-Nico Peeters 30-25, 64; Peter Contini-André Schouwenaar 25-18, 38; Anton Pals-Peter Smulder 25-10, 46; Jimmy Sege- ren-Willem Smid 20-19, 40. Kader. Wellse Vaert 2-Kaderfeam 's Lands Welvaren 1 6-2: Ludo Kools (250-5 7/2)-Ro- bert van Stevendaal (220-57/2) 250-107, 5; Remko van Oosterom (140-38/2)-Danny Wal hout (160-57/2) 140-44, 10; Nathaniel Nguyen (130-38/2)-Jaap Hameling (160-38/2) 130-15, 5; Jurgen Monster (110-38/2)-Jan Goudzwaard (130-38/2) 70-130, 7. Pool. Reginale eerste klasse. Tilburg Jo- kers-Roadhouse Blues 5-1: 8-ball. Joost Fe- ijen-Jan Roskam 5-6; Ronald Bakx-Patrick Gil de 1-6. 9-ball. Mark Kerckhoven-Jeroen Dam man 3-7; Kevin van de Wouw-Dennïs van Bel- zen 3-7. 10 ball. Bart Luijkx-Dennis van Belzen 6-3. Straight. Bart Luijkx-Jeroen Damman 55-75. Raodhouse Roadies-Dead Strokers 4-2: 8-ball. Jasper Vantricht-Andrew Roodbol 6-4; Mark van Wijngarden-Danny Prinse 6-19-ball. Rinus Witte-Danny Prinse 7-6; Robbin Jobse- Robin Rooijakkers 3-7. 10-ball. Stefan Hof- man-Robïn Rooijakkers 3-6. Straight. Chris van Renswoude-Andrew Roodbol 75-24. WIELRENNEN World Tour. Ronde van Peking. Derde etappe, Men Tou Gou - Badaling Gre at Wall: 1. Gavazzi (Ita) 162,5 km in 4.05.08, 2. Daniel Martin (Ier), 3. Boasson Plagen (Noo), 4. Nocentini (Ita); 56. Ploogerland 2.00. ZAALVOETBAL Hoofdklasse. Groene Ster 2-Botafogo 3-5 (1-2). Scores Groene Ster: lad Azzanagui, Mo hammed Alhajaji en Khalid Saiboua 1. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Reinbert Broos (33) valt als aanvoerder van zondag- vijfdeklasser Koewacht de eer ten deel om zich in de top zeven van de PZC-toto te nestelen. Met zijn ploeg zet hij dit seizoen wat hoger in. Laatste man Broos treft zondag op eigen veld koploper Corn Boys. „Ik zet thuis toch in op een één. Wij hebben het tegen Sluis hele maal laten liggen, maar de weken daarna hebben we het goed opge pakt. We staan nu drie punten achter op Corn Boys en gelijk ko men is ons doel. De eerste drie ploegen in de vijfde klasse promo veren. Ik schat in dat wij, Corn Boys en Breskens in de top drie eindigen." Het invullen van de toto was geen eitje voor Broos. Vroeger volgde hij het Zeeuwse voetbal intensief, maar tegenwoordig beperkt hij zich voornamelijk tot het Zeeuws- Vlaamse deel. Bij Serooskerke-Ar- nemuiden voorspelt hij een zege voor de bezoekers. „Maar dat is meer het gevoel", geeft hij aan. „En De Valk zegt me- helemaal niks", verklapt hij bij het duel tus sen Vlissingen en die ploeg. Hij voorspelt een gelijkspel. Hoek is wel gesneden koek. Tegen Zwalu wen V. pakt de hoofdklasser vol gens Broos drie punten. „Vorige week was het niet goed. Die gaan voor eerherstel." Hoek-Zwaluwen V X Nivo Sparta-Kloetinge X LRC-Terneuzense Boys X Drechtstreek-GPC Vlissingen X Serooskerke-Arnemuiden X Vlissingen-Walcheren X SKNWK-Smerdiek X Venray SV-Goes X Viissingen-De Valk X Moerse Boys-RCS X Koewacht-Corn Boys Zaterdag-vierdeklasser Borssele heeft op dit moment negen fitte spelers in de eerste selectie. door Bob Maes SjBaBKMWgiglB BORSSELE - De kleinste voetbalver eniging van Zeeland, Borssele, houdt rekening met een doemsce nario. De hekkensluiter in de vier de klasse A van het zaterdagvoet bal heeft dringend behoefte aan nieuwe spelers. Komend seizoen moeten er minstens drie spelers bijkomen, wil de club niet afzak ken naar de reserveklasse. Aan het begin van het seizoen moest de club zich al terugtrekken uit het bekertoernooi, wegens een gebrek aan spelers. „Hier houden wel al drie jaar rekening mee, maar nu komt het toch wel dichtbij", zegt trainer Andres de Visser. Het zou er voor Borssele niet zo zwart, uitgezien hebben als de ploeg niet te kampen had met een karrenvracht aan blessures. De Vis ser (36) moet de laatste weken., flink puzzelen, wil hij een degelijk elftal op de mat krijgen. „Op dit moment hebben we zeven gebles seerden. In een selectie van zes tien spelers is dat enorm", zegt De Visser. De eerste mankementen dienden zich al aan in de voorbereiding. Martijn van de Graaf scheurde zo wel zijn kruisband als meniscus compleet af Het bleek een opmaat naar meer ellende: William Boone heeft een knieblessure, evenals René de Jonge. De ribben van nieuwkomer Kevin Raas zorgen er voor dat hij pas in januari weer be schikbaar is. Michel Leonhart (op zondag trainer van Axel) en Bram Boone zitten ook in de lappen mand. Het verhaal van Anders Ooms is misschien nog wel het meest schrijnend. Omdat Borssele tegen SVD niet aan genoeg spelers mma&msmmssssssimmsssst kwam, bood keeper Ooms zich aan om in het veld te staan. Zijn hamstrings dachten daar anders over. De coach vult het gapende gat op met speler uit het tweede elftal. Maar: „Dat is zo'n groot verschil. Met die jongens kan ik de wegge vallen spelers, met alle respect, niet opvangen." En of dat nog niet genoeg is, moest De Visser keeper Ronald van 't Hul tegen Vlissingen en SVD missen wegens werkver- plichtingen. Een veldspeler moest het doel vervolgens verdedigen. De Visser: „Tegen Vlissingen ston den we daarom na een .kwartier al met 4-0 achter." Toch ziet De Visser licht aan het einde van tunnel. Voor dit seizoen althans. „Ik denk dat we het ergste nu wel gehad hebben. Zaterdag te gen Waarde wordt het nog puzze len, maar over twee weken heb ik alweer wat spelers terug." En dan kan Borssele best in staat zijn te stunten. In de derde speelronde, toen de blessuregolf de selectie nog niet had bereikt, haalde het team een punt tegen titelkandi daat Wemeldinge. In een uitwed strijd. „Toen speelden we in een zo sterk mogelijke opstelling. We meldinge maakte in de 95e mi nuut de 2-2." Dat was ook het énige punt dat tot nu toe behaald werd en dat heeft consequenties voor de doelstelling die de club vóór ogen had, name lijk het linkerrijtje. „Dat is niet meer realistisch", aldus De Visser. „We moeten gewoon een keer drie punten pakken, dan praat je al veel makkelijker." Zaterdag is weer een kans daartoe, als het verrassend presterende Waarde op bezoek komt. Keeper pzc.nl/webwinkel categorie dvd's en games Na zijn elfdaagse ruimtemissie Delta in april 2004, ging ESA-astronaut André Kuipers 18 december 2011 voor de tweede keer de ruimte in. Daar woonde en werkte hij vijfenhalve maand aan boord van het in ternationale ruimtestation ISS. Aan boord was Kuipers behalve astro naut ook wetenschapper, arts en docent. Op zijn programma stonden talrijke wetenschappelijke experimenten en educatieve activiteiten. Deze boeiende NOS-documentaires volgen Kuipers vanaf de count down op de steppe van Kazachstan, tijdens het leven aan boord van de ISS, tot aan zijn huldiging op de boulevard van Noordwijk. Totale speelduur: circa 335 minuten, Nederlands gesproken. Adviesprijs 19,95 Lezersprijs 14,95* *Exclusief verzendkosten i A BON André Kuipers Expedition 30/31 i Hierbij bestel ik: (aantal) x 'André Kuipers Expedition 30/3114.95* I excl.verzendkosten van 2.95 Levertijd met bon 10 werkdagen. Levertijd webwinkel I 5 werkdagen. Klantenservice: 0900 - 2021-352 0,45 p.g.) Het is helaas niet mogelijk uw bestel - I llng telefonisch of per mail door te geven. Om Uv GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Buckeroo Payment Service om i.o.v. Wegener NieuwsMedia BV eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BANK-/GIROREKENING HANDTEKENING Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. 'André Kuipers Expedition 30/31', Postbus 1090,5004 BB Tilburg. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt Is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing, In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66