20lzeeian Provi ciegeSd voor Invangen mosselzaad Studentenunits komen aan in Scheldekwartier Officier: 'Wie springt nu naakt uit een raam' College: plan keersluis eerst nader bekijken Spinmarathon Boekstart li bieb Uittip waar uw interieur van opknapt Dagje Interieur Paauwe in Zeeland PAAUWE vrijdag 12 oktober 2012 De Kiwanisclub Zierikzee is de organisatie achter de spinningmaratho Burgh-Haamstede. De leden dragen vooral bij met heel veel hand- en sten. De daadwerkelijke organisatie is in handen van een klein groepji aanvoering van Marcel Willemse door Piet Kleemans BRUINISSE - De Vereniging van Be roepsvissers De Grevelirigen kan rekenen op een subsidie van ruim 5300 euro voor voorbereidende werkzaamheden voor het invan gen van mosselzaad. Met het invangen van mosselzaad wordt al geruime tijd geëxperimen teerd en daar willen de vissers ook graag mee doorgaan. De provincie wil dat steunen. „Uw initiatief draagt bij aan onze doelstellingen om de visserij- en aquacultuursec- tor in onze provincie verder uit te breiden. Met name het verbreden van de bedrijfsvoering van de bin- nenvisserijbedrijven in onze pro vincie levert hieraan een belangrij ke bijdrage", motiveert het college van gedeputeerde staten de beslis sing om subsidie te verlenen. Het geld wordt besteed aan het in huren van deskundigen die helpen bij het inventariseren van wat er al lemaal nodig is voor het invangen van mosselzaad door middel van mosselzaadinvanginstallaties. Nor maal gesproken wordt subsidie ver strekt onder voorwaarde dan ken baar gemaakt wordt dat de ge steunde activiteiten mede moge lijk wordt gemaakt dankzij steun van de provincie. Deze keer hoeft dat niet. VLISSINGEN - De eerste studenten units arriveren volgende week in het Scheldekwartier in Vlissingen. Eind oktober zouden de meeste er moeten staan. De woonunits met in totaal 135 kamers komen niet, zoals het oorspronkelijke plan, te gen de zijgevel van de Machinefa briek, maar iets verderop. Dat is veranderd nadat Damen Schelde bezwaar aantekende, omdat die met de gemeente in gesprek is over sloop van een deel van de Ma chinefabriek. Momenteel worden op het terrein voorbereidingen getroffen voor de units. Eigenlijk zouden die er in de zomer al zijn neergezet, zodat de studenten er na de zomer in konden, maar dat proces was ver traagd. Er ligt nu tijdelijk een hotel boot in de Dokhaven. THOLEN - Burgemeester en wethou ders van Tholen reageren voorals nog afwachtend op het voorne men van het ministerie van Infra structuur en Milieu om de toekom stige keersluis in het midden van de Thoolse haven aan te leggen. Het college en de raad hadden de voorkeur uitgesproken voor een sluis aan de buitenkant van de ha ven, veel verder van het stadje van daan. „Het is jammer dat waar schijnlijk gekozen wordt voor de variant waar de gemeenteraad niet de voorkeur voor had", zegt wet houder Kees van Dis. „Ik zeg waar schijnlijk, want de precieze in houd van het plan kennen we nog niet. Zodra we de plannen in ons bezit hebben, kunnen we deze na der bestuderen en bepalen we hoe we daarop zullen reageren." De keersluis is nodig om de Thool se wijk Waterfront te beschermen als het Volkerak-Zoommeer in de toekomst wordt ingezet als water berging bij extreem hoogwater. THOLEN - In de bibliotheek van Tholen wordt 24 oktober een boek start koffieochtend gehouden. Tij dens de bijeenkomst worden tips gegeven over hoe mensen kunnen lezen met heel jonge kinderen. Aanmelden via 0166-607027. Wie meer wil met zijn interieur begint bij Paauwe, midden in het toeristische hart van Zeeland. Maak er een dagje üit van en geniet onderweg van al het moois dat onze kustprovincie te bieden heeft. Eenmaal gearriveerd parkeert u gratis voor de deur en. ontdekt u een van de mooiste collecties van Nederland. Op ruim 10,000 m2 l<rijgen vnjwel alle internationale topmerken écht de ruimte. Om de opening van ons Hülsta Design Center te vieren, mag u het héle najaar acties verwachten, zoals onze unieke Hülsta-inruilactie. Plan uw volgende dagtochtje naar Zonnemaire, de voorpret begint op interieur-paauwe.nl. e Rafferste/n-, V&sswq&M Ternew^e^ INT E R I E U R Kifyk/WW li üntirieM -pacuMua. mPydoJ^fye^e&>jnet g-óns Facüböök' B ZONNEMAIRE Zuidweg 20a, 4316 LB Zonnemaire (0111) 40 13 18 info@interieur-paauwe.nl www.interieur-paauwe.nl MIDDELBURG - Wie doet dat, wie springt naakt uit het raam op de eerste verdieping met het risico op ernstige verwondingen omdat er onder dat raam van alles staat? Vöf- gens officier van justitie W. Suij- kerbuijk doet alleen iemand dat die in totale paniek is, zo zei hij gis teren tijdens de strafzaak tegen een 48-jarige man uit Alkmaar. Die man zou zondag 1 juli 2012 in een Zuid-Bevelands dorp een vrouw anaal hebben verkracht. De twee, beiden afkomstig uit Soma lië, hadden elkaar leren kennen via internet. Ze hadden elkaar en kele keren ontmoet en daarbij had den ze ook seks gehad. Maar dat anale seks, zo zei de officier, was iets wat ze niet wilde. „U hebt een grens overschreden." Hij eiste een celstraf van achttien maanden waarvan acht voorwaardelijk. Advocate R. Davids stelde juist dat de vrouw om anale seks vroeg en dat haar cliënt dat in eerste instan tie helemaal niet wilde omdat die vorm van seks niet in zijn cultuur past. Zij wees er ook op dat de vrouw tegenover politie en rech- ter-commissaris totaal verschillen de verklaringen heeft afgelegd. Zo blijft ze ontkennen dat de twee el kaar ook voor het weekeinde in juli hadden gezien. Volgens haar staat gewoon vast dat zij liegt en dat haar cliënt daar het slachtoffer van is. Haar cliënt vertelde dat zij uit het raam sprong omdat ze twee nach ten niet had geslapen en veel drank en drugs had gebruikt. Suij- kerbuijk zei op zijn beurt dat de politie, noch de GGD-arts en de buren, die haar na die sprong uit het raam in hun huis opnamen, iets gemerkt hadden van een psy chose. Uitspraak 25 oktober.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62