37 4 tompoucen 1,99 19 Toeristen raken op smalle wegen geheid in de sloot Nieuw elan voor beroepshaven en vismijn Colijnsplaat wordt kostbaar Goes benoemt Van Wijk tot stadsorganist Schaatspret vrijdag 12 oktober 2012 Het plangebied beslaat 37 hectaren: de Vlietepolder en kreekrest het Bokke- gat Ballast Nedam hoopt dat het bestemmingsplan komend voorjaar ter in zage komt De bouw is voorzien voor 2014, de opening in 2015. Het Bokkegat ligt bij menig Noord-Bevelander, behal ve als wandeloord, ook als dé natuurijsbaan van Noord-Beveland na aan het hart. Dat schaatsplezier gaat niet teloor als het natuurresort er komt, stelt Ballast Nedam: de kreek blijft beschikbaar. W EE KEN D A AN B I E D ING AMBACHTELIJKE KWALITEIT SINDS 1882 door Claudia Sondervan De bewoners van de Oost molenweg en de Vlieten- burgweg vrezen de komst van Natuurresort Bokkègat. Een Roompotcamping vlak voor hun deur: wég weids uitzicht over de akkers naar de bosrand. Ze begrijpen dat de campings Vlie- tenburg en Wilgenoord er hun toe komst in zien, maar de omwonen den zien niets in een verstening van hun woonomgeving. „Wij zijn niet voor niets zo ver buiten het dorp gaan wonen", stelt Ine Bloemen. Bloemen is mede-woordvoerdster namens de families Geelhoed van melkveebedrijf Willeminahoeve en de families van akkerbouwer Van Malgedem en Braun. Van het land van Van Maldegem staat 1,5 hectare op het verwervingslijstje van Ballast Nedam. Het dierenleven van de waterrijke biotoop raakt verstoord door druk te en nachtelijke lichtvervuiling. Maar de omwonenden zien vooral niet hoe het toeristische en dienst verlenende verkeer zich moet be wegen over de smalle Dorpsdijk, de zeer smalle Vlietenburgweg en de Oostmolenweg. „Wij zijn het gewend, maar toeristen die hier landbouwvoertuigen tegenkomen, raken geheid in de sloot", voor spelt Bloemen. „De gemeente Noord-Beveland verkwanselt met dit plan met hon derdvijftig vakantiehuizen de ei gen kernwaarden: rust, ruimte en openheid van het landschap", al dus woordvoerster Ine Bloemen. OUD-VOSSEMEER Liedjes en verhalen in De Vossenkuil Maurits Fondse en Britta Maria tre den morgenavond op in dorpshuis De Vossenkuil in Oud-Vossemeer. Ze zingen chansons van onder meer Edith Piaf, Serge Gainsbourg en Michel Fugian. Elk liedje wordt ingeleid door een verhaal of ge dicht. www.uitoptholen.nl ZOUTELANDE Zestienjarige is niet dader van overval De 16-jarige jongen die dinsdag is aangehouden op verdenking van een overval in Zoutelande is on schuldig. Zijn alibi bleek te klop pen. De jongen werd verdacht van de overval op de eigenaar van cam pingwinkel Weltevreden. De jongen is inmiddels weer vrij. De politie zoekt verder naar de overvallers. POORTVLIET Politie roeit wiet in de berm uit De politie heeft woensdag aan de Zuiddijlt in Poortvliet 63 hennep planten aangetroffen. De planten stonden op drie plaatsen. De plan ten zijn vernietigd. Volgens de poli tie is nog niet bekend wie de plan ten daar heeft neergezet „Gezien de hoeveelheid zullen het wel geen verwaaide zaadjes zijn", zegt een ZaSSSKKSZSSSïEïv door Claudia Sondervan WlSSENKERKE - Èen nieuw perspec tief voor de vismijn en de visserij in Colijnsplaat wordt het duurste en moeilijkste speerpunt uit het ambitieuze plan dat Colijnsplaat nieuw leven in moet blazen. Die waarschuwing klonk gisteren bij de behandeling van de startno titie waarmee de gemeenteraad Noord-Beveland voor meerdere ja ren geld reserveert om Colijns plaat nieuw leven in te blazen. Vooral een nieuwe toegang naar de beroepshaven - dwars door de Oost-Zeedijk - is duur, maar nood zakelijk om de knel zittende ple- zierhaven en de bedrijven op de kade daar meer ruimte te bieden. Daarvoor moet Delta Yachts, dat op die kade onvoldoende manoeu vreerruimte voor boten heeft, waarschijnlijk verhuizen. De startnotitie, waarin behalve voor de impuls voor de vismijn ook geld wordt gevraagd voor de opknap van de vissteiger, de aan leg van eén nieuw strand, maatre gelen tegen de 'verrommeling' van het dorp en onderzoek naar- de ver ruiming van de jachthaven, zal over twee weken als besluit afgeha merd worden in de besluitende ge meenteraad. Daarmee commit teert de gemeente zich alvast voor 400.000 euro. De gemeente neemt het voortouw, nu moeten inwo ners en ondernemers de schou ders zetten onder de vernieuwing van de vissersplaats, zei Cor van de Woestijne (SGP). Burgemeester Henny van Kooten, portefeuille houder van het verbeterplan, bena drukte dat. Er zijn al gesprekken gaande over het opspuiten van het nieuwe strand, pal naast vakantie park in aanbouw Ganuenta^ Van Kooten hoopt dat te kunnen kop pelen met het opspuiten van het Sophiastrand. Rijkswaterstaat wil dat strand vergroten tot een 'zach te zeewering'. Dat moet gebeuren in 2014, of wellicht eerder. GOES - Arno van Wijk, organist van de Grote Kerk in Goes, is be noemd tot stadsorganist. Het Goe- se college van burgemeester en wethouders heeft hem per 1 okto ber voor die functie aangewezen. Van Wijk wordt gezien als het 'or- gelspelende visitekaartje' van de stad. De functie 'stadorganist' is een eeuwenoud beroep dat voorkwam in steden met een goed ontwikkel de muziekcultuur. De organist van de hoofdkerk werd beschouwd als de belangrijkste musicus. De func tie keen steeds meer terug. Heel veel gemeenten hebben een stad- beiaardier in dienst, zo ook Goes (in de persoon van Sjoerd Tam- minga). Daar is nu dus een stadsor ganist bijgekomen. Goes ziet moge lijkheden om zo de lokale en regio nale orgelcultuur te promoten. Van Wijk is ambassadeur van het Marcussen-orgel in de Grote Kerk. Andere taken van de stadsorganist zijn het organiseren van orgelcon certen, het bespelen van het orgel tijdens officiële gelegenheden en het ontwikkelen van lesprogram ma's om kinderen en jeugd meer bij het orgel te betrekken. Er wordt nog nagedacht over de op richting van een Stichting Stads- muziek Goes, waarin stadsorganist en -beiaardier samenwerken. Ine Bloemen spreekt in bij de gemeenteraad in een volle raadzaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61