Raad welwillend over omstreden Bokkegat ADRZ digitaliseert patiëntendossiers Marinus Schipper in Museum Fietstunnel Kaaistraat en kerkplein dicht vernieuwing Afscheid van de witrikken in Zwaakse Weel Gabor vrijdag 12 oktober 2012 door Luc Oggel GOES - Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) in Goes digita liseert de komende twee jaar alle patiëntendossiers. Dat gebeurt in de oude units van de huisartsen post, die daarvoor worden ver plaatst. Het Goese college van burgemees ter en wethouders heeft een omge- veingsvergunning verleend voor het verplaatsten van de units op het terrein van het ziekenhuis. Het digitaliseren van de dossiers is in eerste instantie voor de eigen or ganisatie, maar er wordt volgens woordvoerster Jacqueline van de Kreeke van het ADRZ ook mee vooruitgelopen op toekomstige ontwikkelingen met het landelijke. Elektronisch Patiëntendossier (EPD). Dat bestaat al, maar de wet die het landelijk EPD zou regelen, is in april 2011 door de Eerste Ka mer verworpen. Ongeveer de helft van de Neder landse bevolking is op dit moment bij het EPD aangemeld, wat bete kent dat van hen patiëntgegevens kunnen worden uitgewisseld tus sen huisarts, apotheek, huisartsen post en ziekenhuis. Vanaf volgend jaar is expliciete toestemming van de burger vereist voor deelname, dus de verwachting is dat dat aan tal dan zal afnemen. Vooralsnog kunnen alleen medicatiegegëvens en huisarts-waarneemgegevens worden uitgewisseld. De ontwikke ling van andere toepassingen is op dit moment nog ongewis. Overigens wordt in Zeeland onder de naam Zorgportaal al langer ge werkt met een regionaal digitaal dossier. Daarin kunnen huisartsen de gegevens van hun patiënten bij het ADRZ inzien, maar ook artsen op de huisartsenpost kunnen het gebruiken om te kijken welke be handeling een patiënt in het verle den heeft ondergaan en welke me dicijnen iemand gebruikt. Die pa tiënten hebben daar indertijd wel toestemming voor moeten geven. Eind mei dit jaar opende de nieu we huisartsenpost bij het zieken huis in Goes. Die zat sinds 2000 in tijdelijke eenheden op het zieken huisterrein. Die eenheden worden nu gebruikt als kantoorruimte voor het digitaliseren van de dos siers. GOES - Marinus Schipper leefde een eeuw en maakte een groot aantal schil derijen van Zeeuwse mensen en landschappen. Die zijn nu tot en met het voorjaar van 2013 te zien in Historisch Museum de Bevelanden. Schipper werd in 1887 geboren in Wilhelminadorp, volgde in Den Haag een opleiding tot tekenleraar en leerde zichzelf schilderen. Hij was in 1936 me de-oprichter van kunstenaarscollectief De Groep. Hij gaf les aan de kunsta cademies in Rotterdam en Den Haag. Later woonde hij in Hoogerheide. Hij overleed in Goes, in 1987. Schipper heeft het Historisch Museum een groot aantal werken geschonken. foto Willem Mieras Natuurresort Bokkegat is ook belangrijk voor de zinge ving van de vorig jaar aangelegde fietstunnel onder de Oost-Westweg. De tunnel kostte 1,2 miljoen euro. De gemeente betaalde 650.000 euro en de provincie 550.000 euro voor de noord-zuid-fietsroute. KORTGENE - De herinrichting van de Kaaistraat en het Kerkplein in Kortgene begint maandag. Per dan is de Kaaistraat voor onbepaalde tijd dicht. Het verkeer en de bus worden ter plaatse omgeleid. Het werk moet eind van dit jaar klaar zijn. Er komen nieuwe straatstenen in de stijl van de Hoofdstraat. Een deel van de tuin van de Nicolaas- kerk wordt bij het kerkplein ge trokken. De parkeerplaatsen daar worden anders neergelegd. Bij de planvorming is een werkgroep van middenstanders, aanwonenden en van de beheersstichting van de Ni- colaaskerk betrokken geweest. 'S-GRAVENPOLDER - De Zeeuwse witrikken verlaten natuurgebied de Zwaakse Weel. Over enkele we ken, als het te koud wordt om bui ten te blijven, verhuizen ze naar de Groedese polders in eigendom van Eric van Damme, een i#r, Zeeuws-Vlaamse recreatieonderne- mer. Stichting De Zeeuwse Witrik verkocht de kudde omdat er geen winterstalling voor de dieren kan worden gevonden. Jonge Zeeuwse trekpaardmerries van leden van stichting Het Werkend Trekpaard nemen de begrazing in de Zwaak se Weel over. De nieuwe eigenaar zal verder fokken met de kudde uF van het oude Zeeuwse runderras. Toeristen belanden in de sloot langs de smalle Vlietenburgweg, is de door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Het plan van Bal last Nedam voor een recreatiepark met golfbaan en visvijver en 150 vakantiewoningen naast natuurge bied Bokkegat in Wissenkerke vond gisteren een vriendelijk ont haal in de gemeenteraad Noord-Beveland. „Morgen begin nen", riep NBB-fractievoorzitter Ariekees Oudshoorn gewoontege trouw, maar het lijkt er wel op dat over twee weken het voorstel om het plan in een bestemmingsplan te gieten een ruime meerderheid haalt. Ondanks het protest vanuit het pu bliek, dat in groten getale was op gekomen. Omwonenden vrezen een tweede 'Roompot'-vakantie- park in het open hart van Noord-Beveland en aantasting van de natuur. Bovendien is er weinig geloof in de grote aantallen banen die het park - Natuurresort Bokke gat in de volksmond, plan Vlieten- burgh voor Ballast Nedam - vol gens een economische verkenning zou opleveren. De twee inspre kers, Dien Geelhoed en Ine Bloe men pleitten namens een aantal inwoners voor het onaangeroerd laten van de Vlietepolder en de naastgelegen, beboste kreekrest Bokkegat. Recreatiewoningen te over, betoogden zij. Wat als het park straks met leegstand te kam pen krijgt? Ballast Nedam respecteert de na tuur van het Bokkegat, vult die aan en wil de zichtlijnen en het open landschap behouden, ver weerde ontwikkelingsmanager Ron Scheijven van Ballast Nedam het plan. Staande de vergadering bleek de startnota dan ook aangepast te zijn: in plaats van drie bebouwings kernen aan de westrand van het gebied, bij de Vlietenburgweg, zijn er nu twee groepen bebouwing ge projecteerd: bij de camping Vlie- tenburg en het agrarisch bedrijf van Van den Berg in het noordwes ten en rond landschapscamping Wilgenoord in het zuidwesten. De 'boomwal' die moest voorkomen dat de vakantiehuizen pal in het zicht van de aanwonenden liggen, is ook geen wetmatigheid, zei Scheijven. Een spanningspunt is de toegang van het park. Die is voorzien aan de smalle Oostmolenweg. Van de nog smallere Vlietenburgweg wil Ballast Nedam wegblijven, stelt Scheijven. „We gaan in samen spraak met het waterschap de toe gang nader bekijken", beloofde hij. Ron Meuldijk (PvdA) wilde weten waarom Staatsbosbeheer en de Zeeuwse Milieu Federatie, die aan vankelijk in een werkgroep over het plan meedachten, nu de grote bouwmassa afwijzen.. „ZMF en Staatsbosbeheer zijn niet afge haakt, zij wilden een kritische noot plaatsen en zijn gestopt met meedenken", meldde Scheijven. De PvdA lijkt als enige een voorbe houd te maken jegens het plan. De WD toonde zich bij monde van Dirk Hage voluit een voorstander: „Dit is uniek en is een sterke eco nomische impuls voor Wissenker ke." ZEELRflD f]_L Id I info@zeelandplant.nl f www.zeelandplant.nl HET adres voor tuinplanten haagplanten lei/dakbomen heesters Mediterraan Kwekerij open: elke zaterdag 9:00-16:00 uur Ravesteinweg 3 Grijpskerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60