Sportclubs blijven in kern Tholen BEVELANDEN/THOLEN En de school heetHet Samenspel Gala Euphonia almanak Sportief VRIJDAG 12 oktober 2012 17 FZC Raad welwillend over Bokkegat 18 en 19 1 Gemeenteraad geeft Tholense Boys en Eegedima zekerheid door Rob Paardekam THOLEN - Voetbalvereniging Tho lense Boys en tennisvereniging Ee gedima uit Tholen hebben zeker heid. De gemeenteraad besloot donderdag unaniem dat ze in het gebied rondom de Zoekweg kun nen blijven zitten. Tot pak 'm beet anderhalfjaar gele den leek het zeker dat beide clubs zouden verkassen naar een enigs zins afgelegen locatie ten noorden van de Nieuwe Postweg. Op die manier zou ruimte ontstaat voor de scholen, die ook in het gebied rond de Zoekweg zitten en veelal krap in hun jasje zitten. De twee sportclubs leken zich te schikken in het plan, maar beetje bij beetje werd er steeds meer ge mord over een verplaatsing naar een plek buiten de kern. Daarom schreef toenmalig voorzitter Jan Heshof van Tholense Boys, tevens raadslid voor de PvdA, een plan waarin zowel de sportclubs als de scholen kunnen blijven zitten in het Zoekweg-gebied. Dat plan is de afgelopen tijd verder uitge werkt. Donderdag besloot de ge meenteraad beide clubs zekerheid te geven door 'ja' te zeggen tegen het plan. „Het is belangrijk dat de clubs weten waar ze aan toe zijn", stelde Henk Nieuwenhuis (PvdA), die daarmee de gedachte van vrij wel alle fracties verwoordde. Het besluit betekent dat de Tholen se Boys daadwerkelijk op hun hui dige plek kunnen blijven zitten. Sportpark De Bent wordt aange past en uitgebreid. Eegedima krijgt, ten gevolge daarvan, een nieuw tenniscomplex ten noorden van het zwembad. Financiële dek king voor het plan moet overigens nog worden gevonden. Veel fracties vroegen wel nadruk kelijk aandacht voor de positie van de scholen. Die mogen niet de du pe worden van het besluit dat don derdag werd genomen. Bram van de Sande vindt het belangrijk dat in 2017 kan worden begonnen met nieuwbouw danwel aanpassing van de basisscholen die nu in ver ouderde en te krappe gebouwen zitten. Volgens wethouder Peter Hoek hoeft dat niet in gevaar te ko men. „Het geld daarvoor staat op genomen in de kadernota", stelde hij. Hoe de toekomst van de Thoolse scholen eruit ziet is overigens nog onzeker. Ze werken momenteel aan een gezamenlijke visie op de toekomst. Wellicht komt er een verregaande samenwerking. WOLPHAARTSDIJK - In Wolphaartsdijk is don derdagmiddag de nieuwe brede school offici eel geopend. Ook is de nieuwe naam bekend gemaakt: Het Samenspel. Om de opening te vieren zongen leerlingen van de christelijke Ichthusschool en de openbare Achthoek sa men een lied. „De brede school is cool!" De naam van de school is verzonnen door André en Joke Eggebeen, die pal tegenover de nieuwe school wonen. „We dachten eerst aan 'Tehaere', zegt Joke, „Maar we merkten dat kinderen niet weten wat dat betekent. Ze spreken bijna geen Zeeuws meer" Dus werd het Het Samenspel: de letters hangen kleurig aan de gevel. De brede school is al na de zomervakantie in gebruik genomen. In het gebouw zitten twee basisscholen, de bibliotheek, de kinderopvang en het consultatiebureau. foto Willem Mieras üssssggggsasgffliiai TSS&EBOSeaSSSSSBQMmSmaBBlSSSSSSSSai Muziekverening Euphonia geeft za terdag een galaconcert in de My the in Goes. De muziekvereniging bestaat dit jaar 125 jaar. Ter gelegen heid daarvan is een speciaal jubi leumstuk gemaakt: Euphonic Sparks. Tijdens het concert speelt ook het kampioensorkest De Hoop uit Stellendam. Het jubileumconcert begint om 19.30 uur. Kaarten kosten tien eu ro aan de kassa. In december is er nog een jubileumconcert. Tip? redactie@pzc.nl O Ga verder op Het heeft lang geduurd, maar die vrouw uit Goes heeft na vijftig jaar a-sportief leven toch de lol van bewe gen ontdekt. Het begon met wat oefe nen met gewichten. Al snel vond ze dat niet meer voldoende en werden er hardloopschoenen aangeschaft en een trainingsprogramma voor op de i-pod. Bijna dagelijks viel ze haar collega's lastig met verhalen over de verbetering van de conditie en dat het voor hen ook best goed zou zijn. Dat werd allemaal goedwillend aan gehoord. Tot ze onlangs haar hand overspeelde met het voorstel om met z'n allen mee te doen aan een spin- ningmarathon voor het goede doel. Toen kreeg ze slechts wat ijzige blik ken toegeworpen en de kort maar krachtige mededeling: nee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59