Inschrijven zeeland 119 Zierikzeese geeft les aan de Masaï in Kenia O J info@zeelandplant.nl S www.zeelandplant.nl Meditatieve wandeling door natuur Renesse vrijdag 12 oktober 2012 ZIE R! K ZEE B en W presenteren nieuw sportcentrum Sportend Schouwen-Duiveland is maandagavond welkom in het ge meentehuis. B en W presenteren daar vanaf 20.00 uur het ontwerp voor het nieuwe sportcentrum aan de Lange Blokweg in Zierikzee. Er worden impressies getoond van de buitenzijde, maar ook van de sport hallen, het zwembad, de kleed- en wasruimten en het horecagedeelte. Bewoners en toekomstige gebrui kers mogen hun mening geven. RENESSE Uilenballen pluizen bij het NME Centrum NOORDGOUWE Meester Gerretsen krijgt eigen plantsoen Meester Gerretsen uit Noordgouwe krijgt zijn eigen plantsoen. Van daag wordt nabij de oude school het naambordje onthuld. Guus Ger retsen was van 1954 tot medio 1990 als (hoofd-)onderwijzer betrokken bij de school in Noordgouwe. Hij stak ook buiten schooltijd veel tijd in het dorp en zijn leerlingen. Eer der dit jaar werd de meester al ver rast met een reünie ter ere van zijn tachtigste verjaardag. De onthul ling is om 15.00 uur. Oosterlander Piet Roks scande honderden foto's en maakte nieuwe foto's van dezelfde plekken. foto Ronald den Dekker Bij het NME Centrum in Renesse kunnen kinderen woensdag 17 ok tober 'uilenballen pluizen'. Deze ac tiviteit is geschikt voor kinderen vanaf een jaar of 8. De kinderen krijgen eerst van alles verteld over uilen. Daarna krijgen alle deelnemers een braakbal om uit te pluizen en wordt met een IVN-gids de inhoud nagezocht Van 13.30 tot 15.00 uur. Informatie via: 0111-462153 ofinfo@nmesd.nl. Het fotoboek gewijd aan de watersnoodramp in Oosterland ligt nu bij de drukker. In woners van Oosterland kunnen zich tijdens de vergadering van de dorpsraad op dins dag 23 oktober inschrijven voor een exemplaar. Het boek gaat 13 euro kosten. Oosterland een van de zwaarst door watersnood getroffen dorpen op Schouwen-Duiveland Met Bruinisse en Ouwerkerk be hoorde Oosterland in 1953 tot de door de ramp zwaarst getroffen dorpen. Dit terwijl het dorp eigenlijk net een beetje hersteld was van de schade door beschietingen en inun datie tijdens WO II. Acht jaar van wederopbouw werd in die fatale februarinacht in 1953 teniet gedaan. De ervaringen tijdens de inundatie speelden veel mensen parten. Ze dachten dat het water in de ramp nacht niet hoger zou komen dan tij dens de inundatie. Volgens de samenstellers van Ge kwelde Grond - een van de bekend ste boeken over de watersnood ramp - kwam het water echter veel hoger en kon een aantal mensen niet meer tijdig vluchten. Tijdens de rampnacht is nog gepro beerd om met zandzakken de ga- Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl I ZEELRflDPlRfjL .V- ~™T-r -jy-. HET adres voor tuinplanten haagplanten lei/dakbomen heesters Mediterraan Kwekerij open: elke zaterdag 9:00-16:00 uur Ravesteinweg 3 Grijpskerke ten te dichten, maar dat bleek on begonnen werk. Het water steeg in de dorpskern van Oosterland tot een hoogte van 3 a 3,5 meter hoogte. Later zakte het water omdat ver derop bij Bruinisse de dijk brak. Die doorbraak betekende achteraf gezien het behoud van Oosterland. Het zakken van het water kwam voor veel Oosterlanders te laat. In het dorp kwamen tijdens de wa tersnoodramp van 1953 in totaal 65 mensen om het leven. In Gekwelde Grond staan al hun na men. Vaak complete gezinnen von den de dood. De watersnoodramp van 1953 wordt op Schouwen-Duiveland wordt elk jaar centraal herdacht In Oosterland wordt elk jaar ook een lokale herdenking gehouden. Dat gebeurt ook onder meer in Nieuwerkerk. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De 21-jarige Isabel Bou- man uit Zierikzee, docente aan de Theo Thijssenschool, vertrekt zon dag voor twee weken naar Kenia. Bouman wordt uitgezonden door de liefdadigheidsinstelling Edu- kans en gaat in Afrika vijf dagen les geven. De groep Nederlandse docenten, waarmee Bouman reist, bezoekt ook twee onderwijsprojec ten bij de Masaï. Tot voor kort waren er in Kenia terroristische aanslagen. Kenia steunt buurland Somalië namelijk in de strijd tegen de extremis tische moslimbeweging Al-Sha- RENESSE - Vanuit het NME in Ren esse start dinsdag 16 oktober een meditatieve stiltewandeling. Voor af wordt met de deelnemers een korte meditatie gehouden. De tocht voor volwassenen is een wandeling om de stilte van de na tuur en de stilte in jezelf te erva ren. Tijdens de wandeling zal gids Bianca Willemse aanwijzingen ge ven om de innerlijke stilte beter te kunnen bereiken. De start van de tocht is om 14.00 uur, Roelandsweg 3 (voormalig ecoscoop). Aanmelden: info@nmesd.nl. haab. „Inmiddels is het weer rus tig en maak ik me geen zorgen meer", zegt Bouman. „De aansla gen waren trouwens in de toeris tengebieden als Mombassa en Nai robi en wij zitten 65 kilometer ver derop in in Machakos." De groep van vijftig docenten vliegt zondag via Instanbul naar Nairobi. Daar wordt overnacht. Maandag gaat het per bus verder naar Machakos. De docenten betalen hun reis zelf en dragen ieder tenminste dui zend euro bij aan het project dat zij bezoeken. De Zierikzeese lera res heeft ruim 1700 euro ingeza meld. KIJKEN In kerk Brouwershaven mag je wel kij ken, maar niet fotograferen: lees ver haal op www.pzc.nl/monnikenwerk STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51