Herkenbaar en flexibel in crisistijd 81 wonen 'ME TO' DESIGN INTERN ETGENER AT SE vrijdag 12 oktober 2012 Flexibel wonen is in en dat merk je aan alles. In Londen waren opvallend veel magnetische wanden te zien, waar kast-elemen- ten en planken simpelweg tegenaan kunnen worden gehangen op de plek die de gebruiker wil. Het Britse merk Magniq heeft een systeem speciaal voor winkels, maar presenteerde nu de iQ_ Lifestyle-collectie. De achterwand bestaat uit panelen van 6o bij 90 centimeter, waar planken tegenaan kunnen worden geplakt. Meer mogelijkheden heb je met de collectie van Magnetic Spirit London Design Week, dat tien jaar bestaat, gaat er prat op 's werelds meest innovatieve designfestival te zijn. Of dat waar is, laten we in het midden. Maar een leuke plek om trends te spotten, is het zeker. De belangrijkste van 2012 op een rij. door Cor-Peter Pasma Het is een bekend fenomeen dat crisis ervoor zorgt we ons prettiger voelen bij dingen die we al kennen. Wat doe je dan als meubelmerk dat een plek wil veroveren? Precies: je neemt een modelletje dat we allemaal herkennen en geeft er een eigen slinger aan. Het was tijdens de London Design Week opvallend te zien hoe veel ontwerpen gebaseerd zijn op het verleden. Het Italiaanse KubikofFpresenteerde zich met dit zogenoemde 'Me to' design. De collectie bestaat uit eetkamerstoelen, gebaseerd op een ontwerp van het wereld beroemde ontwerpersechtpaar Charles Ray Eames uit 1948. Ze zijn nog steeds bij Vitra te koop. KubikofF voorziet de modellen van opnieuw ontworpen onderstellen. Twee ervan zijn van de hand van Nederlander Sander Mulder: de Icon en de Slice Chair. SI www.kubikoff.it uit Frankrijk. Op de website van het bedrijf kun je het achterpa neel zo groot maken als je zelf wilt en er vervolgens de verschil lende losse elementen op plaatsen. Het leukste ontwerp, maar helaas nog niet verkrijgbaar in Nederland, komt van de hand van Magic Wall. Dit ontwerp uit Zwitserland is bedoeld voor in de keuken. Je kunt vier verschillende achterwanden kiezen. www.magnetic-spirit.com,www.magicwall.at Als 'Londen' iets duidelijk maakte, dan is het vooral dat een compleet nieuwe generatie ontwerpers klaarstaat, die de kracht van internet volledig benut. Zoals de Engelse ontwer per David Irwin. Hij grossiert al sinds zijn afstuderen in prestigieuze designprijzen. Hij presenteerde in Londen zijn eigen merk, samen met een investeerder: Juniper Design. Naast de presentatie van zijn meubels vroeg Irwin aandacht voor zijn M Lamp. Deze (draadloze) losjes op een mijnlamp gebaseerde bureaulamp won vorig jaar al een prijs voor het Beste Interieur Product „Voor de productie hebben we ech ter behoorlijk wat mallen nodig en dat geld hebben we nog niet", zegt David Irwin. Kickstarter biedt uitkomst. Iedereen die de lamp mooi vindt, kan die voor 160 dollar bestellen. Met het geld dat wordt opgehaald, financiert Juniper de productie. Zo sim pel kan het soms zijn. www.juniper-design.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44