tussen de kamerplante wonen7 Op kamers in de eigen achtertuin L vrijdag 12 oktober 2012 NAMEN Fred (39), Jacolien (37), Femme (7), Lis (5) en Sien (1 maand) Eenkhoorn. BEROE PEN hij: logistiek medewerker, zij: verpleeg kundige WOONPLAATS Cenemuiden TWEE DE HUISJE sinds 2009 Bovenverdieping? Dat klinkt als een fors huis. Fred: Ja, dat is het ook. Het is 3,5 bij 3,5 meter oppervlakte en dan nog eens 3 meter hoog. Met een trapje naar de tweede verdieping, die ongeveer 3 meter bij 1,5 meter groot is." Lis (links) en Femme Eenkhoorn brengen veel uren door in hun speelhuis. foto's FE 'l/ï Niet elk tweede huisje staat in mondain Monte Carlo of in ongerept Varmland. fTy De meeste staan in eigen tuin. door Bauke Boersma Een trampoline is, zo weet ik uit ervaring, een enorme kin dermagneet. Maar zo'n uniek kinderspeelhuis als jullie in de tuin hebben, moet helemaal drommen kinderen trekken. Fred Èenkhoorn: „Ja, dat kun je wel zeggen. Soms zijn er wel zeven, acht kinderen aan het spelen. Uit de hele buurt komen ze graag hier, er staan weieens kinderen van vijf, zes-straten verderop aan de deur of ze mogen komen spelen. Maar dat mag natuurlijk alleen als Fem me en Lis, onze oudste twee kinderen, thuis zijn." Want die zijn tenslotte de baas over het huis! „Zo is dat. Papa en mama zijn de baas over het gewone huis, Femme en Lis over het tuinhuis. Inderdaad, je zou kunnen zeggen dat ze nu al op kamers wonen. Maar dan wel lekker in de eigen achtertuin. Of ons de toegang wel eens wordt geweigerd? Tot nu toe is dat maar één keer gebeurd. Toen waren ze een beetje boos op mama en mocht die even niet binnenkomen." En ik hoorde iets over een modeshow? Fred: „Er staat een gro te doos met verkleed- kleren en ze houden met een grote groep meiden regelmatig een modeshow. Mét rode loper. En de jury op de veranda." Jullie hoeven niet meer op straat te spelen joh! Femme: „We spelen ook veel in het huisje, het is leuker dan het speelveldje bij ons voor de deur. En ik slaap er ook wel eens in, met vriendinnetjes die komen logeren. Dan slapen we op de bovenverdieping." Een flinke investering zeker? „We kochten het als bouwpakket en met wat andere kosten erbij, zoals een stukje kunstgras dat we ervoor hebben gelegd, ben je dan zo tussen de 3.000 en 4.000 euro kwijt. Flink bedrag, maar wat ons betreft is het dat dubbel en dwars waard. Femme en Lis hebben er zo veel plezier van. En het kan denk ik ook nog jaren mee. Nu spelen ze er nog met poppen, en als ze straks tieners zijn, kunnen ze er met vriendinnen 'chillen'." Wat valt er in jullie huis allemaal te beleven? Lis: „Vader en moeder tje, doktertje en poli tie spelen. En school tje spelen, want er is ook een schoolbord." Kamerplanten zaten een tijd in het verdomhoekje. Nu mogen ze weer, want volgens onderzoek word je van groen gelukkig. Bovendien is groen in huis weer trendy. Maar dan niet suf op de vensterbank, door Suzanne Dijkstra verticale tuin in huis is ook heel bijzonder. Of zet eens hangplanten in de badkamer, die als een wa terval langs de tegels hangen." Maar het onderhoud dan? Boekenschrijver Kroll merkt dat mensen bang zijn dat ze geen groene vin gers hebben. „Je moet niet te moeilijk doen over ka merplanten. Een beetje water zo nu en dan is vaak al voldoende. Gaat het plantje dood, dan koop je een nieuwe." Daar is Steijn het mee oneens. „Wie goed voor zijn planten zorgt, kan er echt jaren van genieten. Maar de informatie op dat kleine kaartje dat je bij je plant krijgt, is niet genoeg. Ik coach mijn klanten na de aankoop van hun plant. Ze kun nen daarna eventueel een onderhoudscontract af sluiten. In de praktijk gebeurt dat nooit, want als je weet hoe het moet, is de verzorging van kamerplan ten heel goed te doen. Ik kreeg laatst een mail van iemand die zijn kamerplant al veertig jaar had." Ook het Bloemenbureau weet dat velen bang zijn hun plantjes te 'doden'. Oplossing: download de speciale Mijn Plant-app voor de smartphone. Die geeft een seintje als de kamerplanten water moeten hebben. En het kan nóg makkelijker: de Cavmipot heeft een ingebouwd watersysteem. Hierdoor geeft de plant zichzelf water wanneer dat nodig is. www.mooiwatplantendoen.nl www.kiplant.com www.fabiosteijn.nl www.angeliquediks.nl www.cavmishop.nl www.flowercouncil.org Reageren? wonen@wegener.nl Kamerplanten waren lange tijd not done, maar ze duiken tegenwoordig overal weer op. „Mensen voelen zich prettiger in de buurt van planten. Ze zuiveren de lucht, geven zuurstof en werken geluiddempend." foto's PR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43