dat het echt óns huis kon worden wonen5 'Badkamer leek mooi maar was zo lek ais mandje' vrijdag 12 oktober 2012 Heeft u tips? Mail dan naar. wonen@pzc.nl Aan klussen voorlopig nog geen gebrek in de Meelstraat. Erdo is aan het werk in de dakkapel. Met uitzicht op de dikke toren. foto Dirk-Jan Gjeltema De kamer is licht en ruim. De wandkast rechts staat niet tegen de wand, maar in de wand. foto Dirk-Jan Gjeltema heen, maar ze kregen weinig bijval. „De meeste mensen aan wie we het lieten zien verklaarden ons voor gek, maar we hebben toch doorgezet. En samen oplossingen be dacht voor problemen die we gaandeweg te genkwamen. „Rond de trap was een dichte wand. Daardoor werd een van de ramen aan de voorkant voor een groot deel afge dekt. Toen kwamen we op het idee om die wandjes weg te halen en gewoon een hekje om het trapgat te maken. Mariska: „En dat scheelt echt heel veel licht. En het oogt met een een stuk ruimer." Door een grote wandkast niet tegen maar in een wand te plaatsen neemt deze veel min der ruimte weg in de kamer terwijl de kast- ruimte hetzelfde blijft. Het resultaat: een bij zonder ruime en lichte woonkamer. Op de eerste verdieping. „Dat heeft dan weer als voordeel dat je geen nieuwsgierige toeristen hebt die naar binnen gluren." Het pronk stuk is de oude schoolkast die Erdo - werk zaam in het onderwijs - meesleepte naar de bovenwoning. „Tja, dat was nog een hele klus om die boven te krijgen. Maar het is uit eindelijk wel gelukt." Vanaf het aan de keuken grenzende platte dak heeft het stel een prachtig Zierikzees uit zicht. „We zien het stadhuis, de poort en de molen. Wat wil je nog meer. We wonen hier echt heerlijk." De studio in wording. Ooit was dit een loodgieterswerkplaats. foto Mariska Cator Wat kost de verbouwing? Erdo: „Nou, dat loopt denk ik wel rich ting een ton. Het stel doet er alles aan om de kosten binnen de perken te houden. Ze hebben er een sport van gemaakt om goedkoop aan materi alen te komen. „Soms gratis bij de vuilstort, soms voor weinig via Markt plaats," aldus Erdo. Hij wijst op de pa neeldeuren in de kamer. „Die zijn zo'n 100 jaar oud, dus dat past wel goed bij dit huis." De deuren die toegang geven tot de hal voor de studio van Mariska kocht hij inclusief dubbelglas voor een leuk prijsje. En zo gaat de lijst nog even door. Wat viel mee? „Tot nu toe zijn de klussen zonder al te veel problemen verlopen. We heb ben steeds oplossingen kunnen beden ken voor de problemen die we tegen kwamen." Wat viel tegen? „De badkamer. Die zag er mooi uit toen we dit huis kochten. Dus we had den zoiets van, daar hoeven we voorlo pig even niets aan te doen. Maar ik weet nog dat Mariska hier boven voor het eerst onder de douche stond en dat het hier in de woonkamer echt het water naar beneden kwam. Bleek dat die mooie badkamer zo lek als een mandje was. Dus dat wordt nog een aardig project." Hoe lang duurt de klus? „Het opknappen van het huis was oor spronkelijk een vijfjarenplan, maar mis schien gaat het wel langer duren. We hebben voor onszelf geen echte harde deadline gesteld. We zien wel hoe het loopt." Fotografe Mariska Cator aan het werk in haar eigen studio. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41