Het is hier gewoon goed geregeld' wonen 13 vrijdag 12 oktober 2012 door Emiie Calon wwvv.pzcvvonen.nl Heeft u tips? Mail dan naar: wonen@pzc.nl Ter Reede zou het worden en werd het ook. En na drie jaar is Maria van den Berk (85) nog steeds heel tevreden dat ze destijds besloot om vanuit de Van Raaltestraat in Vlissingen te verhuizen naar een apparte ment in Ter Reede. Ze verhuisde samen met haar man naar het woonzorgcentrum omdat hij aan het de menteren was. „Zelfstandig wonen werd te zwaar", aldus Maria. „Helaas", zo vervolgt ze, „heeft hij maar twee maanden plezier ge had van het wonen in Ter Reede." Ze heeft een appartement met een ruime woonkamer en open keuken, een slaapka mer, een kleine kamer, een ruime douche en een serre. Die serre, dat hoeft niet van haar niet zo, vertelt ze. Daar zit ze weinig. Persoonlijk had ze liever gehad dat de serre bij de slaap kamer was getrokken. „Maar zoals het nu is, is het ook prima." Ze weet dat tal van ande re bewoners die serre wel gebruiken. De een heeft er een computerkamer van gemaakt, de ander gebruikt haar om rustig te kunnen lezen of als hobbykamer. Zij heeft er enkele meubels staan en komt er weinig. Voor haar hobby, het luisteren naar de radio en kruis woordpuzzelen, heeft ze geen aparte ruimte nodig. Omroep Zeeland is haar favoriete sta tion. „Daar luister ik ben altijd naar. Het zendt nieuws uit en leuke muziek." Ze be kent dat ze altijd al naar regionale zenders luisterde. Voor ze naar Vlissingen verhuisde, jaren geleden, woonde ze in Eindhoven. „Daar stond altijd Omroep Brabant op." Ze weet dat er in Ter Reede veel mogelijkhe den zijn voor spel en ontspanning. „Van cur sussen tot kaarten en biljarten." Maar zij houdt vooral van rust. Ze kwam naar Vlissingen om dat haar doch ter daar woont, haar kleinkinderen en ach terkleinkinderen. „Inclusief de aangetrouw de heb ik er elf. En allemaal komen ze gere geld op bezoek." Vanuit haar appartement op de tweede ver dieping kijkt ze uit over de President Roose- veltlaan en geniet, zo zegt ze, van al het groen aan de overkant. „Dat is toch zo mooi." Ze weet dat er Vlissingers zijn die het liefst op de bovenste verdiepingen van Ter Reede wonen omdat ze dan uit kunnen kijken over de Westerschelde. Zij is niet zo'n water- en botenmens. „Hier zit ik goed." Ze is vooral blij dat ze aan de scha duwkant woont zodat de zon nooit hinder lijk in haar appartement schijnt. Maar ze hoort wel van bewoners die aan de zonne- kant wonen, dat die het daar ook goed heb ben. „Maar het zou niets voor mij zijn om daar te wonen." Elke namiddag eet ze samen met andere be woners in het restaurant van Ter Reede. Zij houdt vooral van de klassieke Hollandse pot; aardappelen, groenten en vlees. Maar een rijstgerecht of een pastaschotel gaat er ook goed in. Na het eten blijft ze altijd nog. een tijd beneden om té praten met tafelge noten. Buiten op straat komt ze niet veel meer. „Ik ben namelijk wat slecht ter been." Ze wijst er ook op dat ze in Ter Reede alles kan doen wat nodig is. Haar boodschappen haalt ze beneden in de winkel en voor verzorging hoeft ze ook niet naar buiten. „Het is hier gewoon goed geregeld", vat ze het voorzie ningenniveau van het verzorgingscomplex samen. Ze betaalt zo'n zeshonderd euro kale huur voor haar driekamerflat. Daar komeji maan delijks nog eens 175 euro aan servicekosten •bij. „Maar daar zit alles in. Ook de zorg." Daarnaast komt een medewerkster van Zorgstroom een keer in de week om haar ap partement te doen. Zij hielp haar al toen ze nog in de Van Raaltestraat woonde en helpt haar nu nog. „Ik wilde haar niet kwijt. Ze is goed en eerlijk." O Ga verder op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39