21 wonen vrijdag 12 oktober 2012 Ruim 1 op de 28 wonin gen staat in verkoop. Hier mee is het woningaanbod ongekend groot. Hoe maakt de koper nu de juis te keuze? De woningprijzen staan onder druk en er heerst onzekerheid over de on derhandelingsmogelijkheden en de waarde van een woning, nu en in de toekomst. Waar de ene verkoper be reid is een realistische vraagprijs te stellen en daarbij vaak zijn verlies te nemen, probeert een andere verko per stug vast te houden aan oude (emotionele) waardes. Meer dan ooit is er de noodzaak om een eigen r makelaar in te schakelen, y Uit onderzoek van Make- laarsland blijkt dat 47 pro cent van de kopers interes se heeft om een aankoop makelaar in te schakelen wanneer de makelaarskosten bene den de 1000 euro blijven. Kopers zijn vaak onbekend met allerlei voor waarden die tegenwoordig opgeno men kunnen worden in een bieding en die een belangrijke rol spelen in de onderhandelingen. Veel nieuwe koop- en huurwoningen ontwikkeld op vier locaties in Vlissingen Betrokken partijen en kopers van het nieuwbouwproject 'De Groote Markt' in Vlissingen, vieren het hoogste punt van het project. Het gaat om het zogenoemde blok A en B; achttien koopwoningen en vier huurwoningen. De 'Groote Markt', ook wel 'de Oude Stad' genoemd, ondergaat de komende jaren een enorme verbetering. De locatie ligt direct achter de Boulevard en grenst aan de andere kant aan het Bellamypark. Woonservice l'Escaut en Marsaki ontwikkelen op vier loca ties nieuwbouwwoningen. Het plan omvat zo'n 91 woningen, verdeeld over de vier locaties. Het is een mix van koop- en huurwoningen. Aan de Slijkstraat komen in totaal 22 stads woningen van drie woonlagen. Op de hoek van Groote Markt en Bree- waterstraat komt een appartemen tencomplex dat ruimte biedt aan 39 appartementen en twee etagewonin gen in de sociale huursector. Aan de Gasthuisstraat wordt ook een appar tementencomplex ontwikkeld, voor 28 huurappartementen. Alles over bouw- en verbouwingen tijdens de 'Eigen huis (ver)bouwen inrichten' beurs Heeft u bouw- of ver bouwplannen? Dan is de beurs 'Eigen huis (ver)bouwen inrichten' van vrijdag 19 tot en met 21 oktober In Ahoy Rot terdam, misschien iets voor u. Het verbouwen van een huis vergt veel voorbereiding en uit zoekwerk en neemt daardoor veel tijd in beslag. In korte tijd moeten veel beslissingen worden genomen. Op de beurs is een selectie van top bedrijven vertegenwoordigd die pro ducten en/of diensten leveren op het gebied van bouwen, verbouwen en inrichten. De bezoeker krijgt een totaaloverzicht van bedrij ven die kunnen helpen bij het maken van keuzes met betrekking tot een verbouwing. Tijdens de beurs kunt u in contact komen met ver schillende van deze vak mensen. Dan hebben we het over aannemers en architecten, maar ook gemeentes die hun kavels aanbieden, adviseurs op het gebied van vloeren, keukens, badkamers, tuinen en nog veel meer. De ver schillende branches zijn in speciale zones ingedeeld. De toegangsprijs bedraagt 15 euro en de beurs is van 10.00 tot 17.00 uur te bezoeken. Excellent Wonen Leven Beurs in Beursgebouw Eindhoven foto's Ruben Oreel Van 15 tot en met 19 november vindt de zevende editie plaats van de Excellent Wonen Leven Beurs in het Beursgebouw Eindhoven. Vo rig jaar trok het evenement 32.000 bezoekers. De woonbeurs staat vijf dagen lang in het teken van bijzondere kunst, interieur en exterieur, design, exclu sieve architectuur en kookkunst van sterrenniveau. Op de beurs, waar bezoekers naast kijken ook kunnen kopen, zijn diver se Nederlandse bedrijven vertegen woordigd, van zwembaden tot interi eurinrichting en van architectuur tot tuindesign. Er is zelfs de moge lijkheid om een complete woning volgens het 'sleutelklaar-principe' te kopen. De beurs wordt donderdagavond 15 november officieel geopend. Naast deze feestavond zijn er verschillen de themadagen, zoals de Ladies Night op vrijdag 16 november (van 17.00 tot 21.00 uur) en Excellent Bu siness Day op maandag 19 novem ber (van 11.00 tot 19.00 uur). Kopers schakelen vaak geen aankoopmakelaar in terwijl ze dat wel zouden moeten doen Zevenhonderd mensen in Ter Reede In Ter Reede wonen zo'n zevenhonderd mensen. In het woonzorg centrum gaat het om 385 bewoners. Zij wonen rondom het Atrium. Bij Ter Reede hoort ook de achttien verdiepingen tellende torenflat Résidence Vredehoflaan met 66 koopappartementen. Die flat wordt geflankeerd door 196 tweekamer-huurappartementen in de sociale sector en Rooseveltstaete met 22 driekamer-appartementen (huur en vrije sector).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38