Q V€OUA 3 Een bus met extra service 'Teringlijer, teringlijer' krijgt 12 jaar vrijdag Zeeman De krant 6 weken voor 18 euro! PZC vrijdag 12 oktober 2012 door Ondine van der Vleuten Zoals bijna elke morgen stond ze er weer, bij de bushalte tegenover mijn huis. En zoals elke keer lachte ze breeduit toen ze me zag, en zei vriendelijk: 'Goedemor gen!' Ik knikte, zoals altijd, vriendelijk terug en haastte me naar de auto, op weg naar een drukke werkdag. Maar halverwege stopte ik abrupt en draaide me om. „Ik moet naar Middelburg", zei ik. „U ook, toevallig? Dan kan ik mis schien een lift geven." Haar glimlach werd zo mogelijk nog warmer. Nou! Dat kwam uit! Toevallig had ze net een bus ge mist, en na zoveel keer gedag zeg gen kon je toch ook niet meer be weren dat we vreemden waren voor elkaar, dus nestelde ze zich even later gezellig in mijn autoo tje, alsof we elkaar al jaren ken den. Ze glimlachte weer hartelijk naar me en bedankte me uitvoe rig. Daarna werd het stil. Na al dat geglimlach was het uitge sloten dat we de komende vijf tien minuten zwijgend naast el kaar zouden doorbrengen. COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus.914330 AB Middelburg 0118-43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp. c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg. T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie BeyelandenrTholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: beveianden@pzc.nl tholen@pzc,nl. Redactie Zeeüws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties Verkoop.teamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.ni/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Antwoordnr 10008, 5680 VB Best Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro 80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro 299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt Op informatie van de PZC of indien u uw toestemming Voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (nazsi een doorlopend abonnement metbetaling per accept van 80,85 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor€ 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden ge Stuur de bon haar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het' abonnementsgeld v Rekeningnummer 'an mijn rekening af te schrijven. Handtekening" De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsi üegcvens. In het colofc in trelt u nadere informatie aan. Lijndiensten worden buurtbussen Met de samenwerking tussen Connexxion en Veolia veranderen 15 lijnbussen in buurtbussen, gerund door vrijwilligers. De lijnen en de kernen die ze aandoen. ggggi Oostburg-Breskens 3 Oostburg, Zuidzande, Nièuwvliet, Groede, Breskens (Cadzand) pastil' Axel-Westdorpe 13 Axel, Zuiddorpe, Overslag, ZZZI Westdorpe, Sas van Gent Oostburg-Oostburg Oostbu rg, Zuidzande, Cadzand-Do rp, Cadzand-Bad, Retranchement, Sluis, Heille, Aardenburg, Eede, Sint Kruis Breskens-Biervliet 5 Breskens, Nummer Een, Hoofd plaat, Driewegen, Biervliet Terneuzen-Westdorpe Hoek, Philippine, Zandstraat, Sas van Gent Hggi; Terneuzen-Ossenisse 15 Terneuzen, Zeedorp, Reuzehoek, Ossenisse Dus opende ik het gesprek. Waar kon ik haar afzetten? Waar was zij naar op weg? Naar de Zeeman, glimlachte ze. Daar werkte ze alweer, even reke nen, zo'n dertien jaar. In vaste dienst Dat kunnen niet veel men sen meer zeggen, tegenwoordig. Dertien jaar, naar eigen tevreden heid én naar tevredenheid van de klanten. „Soms zeggen ze tegen mij: u bent zo vriendelijk", straal de ze. Bovendien: het assortiment van Zeeman werd alleen maar leuker. „Nu hebben we weer heel leuke colbertjes", verklaarde ze wer vend. „Ook in bordeauxrood." Achter de glimlach ging zo te ho ren een verkooptalent schuil. Blijkbaar was haar niet ontgaan dat ik die dag een bordeauxrood ensemble droeg. Ze wees: daar kon ik haar afeet ten, dan zou ze verder wel lopen. Ik keek haar na, terwijl ze opge wekt voortstapte. Dansend naar haar werk. Al dertien jaar. Het Zeeman-logo op de kontzak van haar jeans danste vrolijk mee. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Zeeland krijgt er straks vijf tien buurtbussen bij, zo staat in het verbeterplan van de vervoersmaatschap pijen en de provincie. Een rit met de buurtbus Rei- merswaal, die meer dan der tig jaar bestaat. door Cornelleke Blok en Marcel Modde V ijf over één, donder dagmiddag. Chauffeur Piet Geertse uit Krui- ningen zet de witte buurtbus stil bij het treinstation van Krabbendijke. Al le passagiersstoelen achter hem zijn leeg, en ook bij deze halte staat er niemand te wachten. Piet, die bijna tien jaar vrijwilliger is bij de buurtbus, is het wel gewend: „De meeste ritten rijden we met een lege bus." Per dag maken zo'n vijftien mensen gebruik van de buurtbus, die elke twee uur langs komt. „De meeste passagiers zijn studenten die van huis haar het station reizen. Er reizen ook veel ouderen mee. Vaak zijn het alleen staande mensen die geen auto heb ben." Passagiers kunnen voorafbel len om opgehaald te worden, of bij één van de haltes gaan staan. „Maar als je ergens langs de route gaat staan en je hand opsteekt, dan stoppen we ook." Piet houdt het aantal nauwkeurig bij op de passagierslijst die naast hem ligt. De teller staat vandaag op drie. Vijf voor half twee. Bij de halte in Rilland staan Corry Tempelaars en Lenie Raamsdonk te wachten. Le- nie gaat boodschappen doen en Corry moet naar de tandarts in Krabbendijke. „Ik zou ook met de trein kunnen gaan", geeft Corry toe. „Maar dan moet je de fiets pakken om naar het station te rij den: En de chauffeurs van de buurtbus zijn altijd zo behulp zaam. Ik had een tijdje geleden iets aan m'n been: dan zetten ze je voor de deur af" Ze neemt de buurtbus ook wel eens om haar zus te bezoeken. „Ik rijd geen auto meer. Mijn man wel, maar ik vind het ook wel eens leuk om dingen alleen te ondernemen." Tien over half twee. De dames stappen uit. Piet rijdt via zorgcen trum Ter Weel naar het station van Krabbendijke. Elke dag haalt de chauffeur daar aan het eind van de ochtend maaltijden op om langs te brengen bij ouderen in Reimerswaal. „We zetten ze soms zelfs op tafel en halen het deksel eraf', zegt Piet. De lege schalen worden 's middags weer afgele verd bij Ter Weel. Tien voor twee. Tina Wondergem stapt op met een volle tas bood schappen. Ze is vroeger ook chauf feur geweest van de buurtbus, en maakt er nu regelmatig als passa gier gebruik van. „Als je met de au to gaat, moet je toch oppassen in het verkeer. In de buurtbus hoefje nergens op te letten." Twee uur. „Rij maar even rond hoor Piét, dan stap ik daarginds wel uit", zegt Tina als de bus door Waarde rijdt. Ze wordt op haar wenken bediend. „In de buurtbus letten we niet op haltes." door Emile Galon MIDDELBURG - 'Teringlijer, tering lijer' riep donderdagmiddag de moeder van Bianca Nieuwenburg tegen de man (48) die op 27 augus tus 2011 in Breskens haar dochter om het leven bracht met 22 messte ken. Ze riep die woorden nadat de rechtbank bepaalde dat de man een straf van twaalf jaar moet uit zitten voor doodslag op zijn toen malige vriendin (35). Twee weken geleden eiste de offi cier van justitie nog achttien jaar voor moord. De veroordeelde rea geerde niet op de woorden van haar moeder toen hij de rechtszaal verliet. Moeder en vader van het slachtoffer lieten na afloop van de zitting van de rechtbank duidelijk blijken dat ze die celstraf veel te laag vonden. Volgens de rechtbank kan moord niet bewezen worden omdat niet duidelijk is geworden wanneer de dader het mes in handen kreeg zo dat niet kan worden vastgesteld of de man even heeft kunnen naden ken over wat hij deed met haar. Gezien de vele steken menen de drie Middelburgse rechters dat de man in een uitbarsting van woede handelde. Bij de strafmaat hield de recht bank ook rekening met het feit dat de man zijn vriendin op 'gruwelij ke wijze om het leven bracht' ter wijl hun zoontje toekeek en hun dochtertje in de directe nabijheid was. Beide kinderen (6 en 3) zijn ernstig getraumatiseerd en wonen nu bij hun grootouders. Twee weken geleden zei raadsman A. Sol dat de man mogelijk handel de uit noodweer. Daar is geen be wijs voor gevonden, aldus de recht bank. Omdat de 48-jarige weiger de mee te werken aan een onder zoek in het Pieter Baan Centrum vindt de rechtbank dat niet duide lijk is geworden of hij verminderd toerekeningsvatbaar was. Wel con cludeert de rechtbank dat niet uit gesloten kan worden dat de man, als hij ooit een nieuwe relatie krijgt, nog weer eens in een vlaag van woede iets dergelijks uithaalt. Het Openbaar Ministerie gaat eerst het vonnis bestuderen voor het een besluit neemt over al dan niet hoger beroep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2