Groenlinks vreest voor uitholling milieudienst brieven zich in te zetten Tim van den Eisen loopt winst in mbo-uitblinkerswedstrifd net mis vrijdag 12 oktober 2012 bijna fout. Een richel daar langs het zogenaamde fietspad deed mij bijna op de grond belanden met fiets en al. Niets aan de hand en dus door. Sla- lommend langs toeristen en mede stadsbewoners kom je er wel, maar je moet niet vragen hoe. De mensen hebben geen idee dat ze op het fietspad lopen. Als je belt, worden ze kwaad en kan je iets naar je hoofd geslingerd krij gen. Voor buitenlanders (lees: toeris ten) is het al helemaal niet duide lijk waar ze lopen. Waar blijft het goede fietsbeleid van Middelburg? Plaats duidelijk zichtbaar op de grond afbeeldingen van een fiets(er) i.p.v. die onduidelijke borden waar je veel te lang moet lei zen voordat je weet wanneer je er nou wel of niet mag fietsen. Middelburg fietsstad? C. C. Huner Korendijk 8, Middelburg Fietsen II Vallen met je fiets is heel verve lend. Heeft het met onderhoud of met een niet zichtbaar paaltje te maken dan is dat extra zuur. Dat zijn onnodige ongevallen. Mijn vrouw heeft nu twee keer een ernstig ongeval met de fiets ge had. Twee keer onnodig als de weg- beheerder zijn werk goed had ge daan. Eén keer tegen een paaltje wat niet goed gemarkeerd was en laatst ge vallen door de ronde rand langs het asfalt en de pols gebroken. De afwikkeling van het ongeval met het paaltje heeft 2 jaar ge duurd. Dan heb je geluk als je je ge lijk krijgt. De ergernis over de af wikkeling krijg je er gratis bij. Gerard M. Nieuwenhuize Singelweg 11, Grijpskerke naar huis stuurt met 70 procent sa laris tot aan hun pensioen. En dat is nog 10 jaar. Als je werkzaam bent in de 'gewo ne sector' en je bent 59 jaar en je wordt door reorganisatie ontsla gen, dan krijg je hooguit nog 2 jaar 70 procent van je salaris. En om dat te mogen ontvangen heb je nog een sollicitatieplicht. Omdat je nog een partner hebt die werkt, houdt de uitkering na 2 jaar gewoon op. Het is wrang want vol gens mij betalen we allemaal mee aan de spaarpot van de provincie. B. Vergouwe Langestraat 83, Hoek Reorganisatie III Ik ben het helemaal eens met de reactie van de heer Pilaar (brief 10 oktober). Het is echt een groot schandaal dat zo'n regeling getroffen wordt, ter wijl iedereen gedwongen langer moet doorwerken. Dat juist de overheid met deze re geling het overtollig personeel kan laten.afvloeien is zeer kwalijk. De rest van Nederland, zeker de groep van 55-plussers, worden gekort op allerlei voorzieningen die ze dach ten geregeld te hebben voor als ze de leeftijd van 65 jaar zouden berei ken. En de overheid maar zoeken waar ze nog kunnen bezuinigen? Begin in eigen zaak met dit soort regelingen af te schaffen. F. S. Verstraeten Van Waesberghestraat 58, Hulst Fietsen Vanmiddag lekker op de fiets bood schappen doen in het centrum van Middelburg. Gezien een slechte knie een goede oefening. Helaas ging het op de Langeviele Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0T18-434005 lezersredacteur@pzc.nl Reorganisatie De provincie Zeeland reorgani seert. Een kwart van de ruim 660 voltijdbanen verdwijnt. Je denkt dan: hoe is het mogelijk dat de provincie jarenlang meer dan 160 medewerkers te veel in dienst heeft en dan toch nog een reserve heeft van meer dan 100 mil joen? Het antwoord: jaarlijks tien tallen miljoenen dividend van Del ta. Bij deze reorganisatie maken 163 medewerkers gebruik van de ver- trekregeling voor medewerkers van 57-plus. Een super royale regeling, anno 2012 niet te verantwoorden. Ze krijgen tot aan hun pensioen 70% van hun salaris. In de krant lezen we dat iemand dat percentage 5 jaar lang krijgt. Dat is dus 5x70% 350% van zijn jaarsalaris, 3,5 jaarsalaris waarvoor hij helemaal niets hoeft te doen. Aan niemand uit te leggen, zeker niet aan de 57-plussers die bij Zal- co of Thermphos werk(t)en. Een kleine 60 miljoen dividend van Delta komt nu wel bij een heel kleine groep van 163 bofkonten te recht. Stoffel bij de Vaate Goudsbloemstraat 28, Heinkenszand Reorganisatie II De spaarpot provincie raakt gevaar lijk leeg. Logisch als je mensen vanaf 57 jaar van de banen en voor het behoud van Thermphos in Vlissingen." Een garantie dat Europa helpt, kan Ver hagen niet geven. „We hebben een investeerder nodig met een goed plan en daar gaan we samen naar op zoek. Ik haal alles uit de kast om dat mogelijk te maken." Voor een video van het bezoek aan mi nister Verhagen: www.pzc.nl foto Jos van Leeuwen MIDDELBURG - De fractie van GroenLinks in Provinciale Staten betwijfelt of de provincie na de ambtelijke reorganisatie nog wel in staat is tot voldoende toezicht op de risico-bedrijven (BRZO). Ook bij de afdeling handhaving verdwijnen er namelijk mensen en daarmee de nodige kennis, voert fractievoorzitter Leen Harpe aan in schriftelijke vragen aan Ge- depudeerde Staten. Harpe heeft vernomen dat er nu al extern personeel wordt ingehuurd om de gewenste kwaliteit te kun nen leveren. Hij wil van GS weten wat de huidge personeelssterkte op die afdeling is en wat daar van overblijft na de reorganisatie. Ook is hij benieuwd of de provincie straks nog kan voldoen aan de per sonele verplichtingen ten opzichte van de Milieudienst Rijnmond. De Zeeuwse BZRO-bedrijven (zoals Dow en Thermphos) worden van af 1 januari gecontroleerd door de Rotterdamse organisatie. Daartoe wordt de Regionale Uitvoerings dienst (RUD) opgericht. GroenLinks maakt zich ook zor gen over recente uitspraken van minister Henk Kamp, waaruit zou blijken dat de nationale regelge ving op het gebied van veiligheid rond het werken met gevaarlijke stoffen, wordt vervangen door Eu ropese regels. „Na Moerdijk zou de minister beter moeten weten." ROTTERDAM - Tim van den Eisen (20) uit Terneuzen liep donderdag in Rotterdam de winst van de lan delijke uitblinkersverkiezing voor de beste mbo'ers nét mis. Hij hoor de bij de top vier van de finalisten, maar de winnaar van de wedstrijd werd uiteindelijk toch Dennis Bij- leveld van Rijn IJssel (Arnhem)-. Tim werd in mei gekozen als mbo-topper van Scalda en mocht daarom Zeeland vertegenwoordi gen bij de landelijke verkiezing. Hij volgt de opleiding Applicatie Ontwikkelaar bij Scalda in Terneu zen (voorheen ROC Westerschel- de). Hij is daarnaast voorzitter van het leerwerkbedrijf van de ICT-op- leiding. Ook ontwerpt en onderhoudt hij websites voor stichtingen in Zeeuws-Vlaanderen. "f Zeeland i.-v 9S^KÊKQÜBS6C' s. - i"''1 H«s®Bra»»s£8«a Geniet Van een! authentiek Italiaans 3-gangenmenu hij Pizzeria Di Firenze in Westenschouwen Burgh Haamstede voor €14,50 per persoon! Waan je in Italië en verwen je smaakpapillen met een heerlijk diner. Start met een heerlijk voorgerecht, gevolgd door een rijk belegde pizza naar keuze. De pizza's worden kraakvers in de hout gestookte steenoven gebakken. Aan zoetigheid tenslotte geen gebrek, als dessert krijgjeeenhuisgemaakte tiramisu geserveerd met vers fruit en slagroom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23