Extra bussen voor Zeeland Twee doden bij bedrijfsongeval in Terneuzen Spaanse peper kan helpen tegen pijn Dode merels Rabobank-ploeg kampt ook met dopingverleden VRIJDAG 12 oktober 2012 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 254e jaargang nr. 242 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,01 I Bewolking en regen, 14° NOBELPRIJS Meest prestigieuze Nobelprijs wordt vanochtend toegekend 10 en 11 WONEN In Ter Reede kunnen bewoners alles doen wat nodig is Connexxion en Veolia Transport integreren Zeeuwse buslijnen door Marcel Modde MIDDELBURG - Buspassagiers uit Zeeuws-Vlaanderen krijgen een rechtstreekse verbinding naar Goes, Middelburg en vice versa. Vanaf december is overstappen in Terneuzen niet meer nodig. Ook op andere lijnen in Zeeland gaan Connexxion en Veolia Trans port intensief samenwerken, waar door aansluitingen (ook op de trei nen en het fietsvoetveer) verbete ren. Busdiensten op Breda, Rotter dam, Tholen en Goes waar veel studenten en scholieren gebruik van maken, gaan in de spits extra ritten rijden. Daarmee wordt vol gens manager Patrick Siliacus van Connexxion ingespeeld op de vraag van de reizigers. Vijftien buslijnen naar de dorpen staan onder druk, maar blijven vooralsnog behouden door in de loop van volgend jaar op die trajec ten buurtbussen in te zetten. De beroepschauffeurs op de huidige kleine dorpsbus worden ingeruild voor vrijwilligers. Die kostenbespa ring helpt de rustige lijnen renda bel te houden, aldus Siliacus en zijn collega Jan-Kees Korteweg van Veolia. De maatschappijen begin nen op korte termijn met het wer ven van vrijwilligers. Per lijn zijn zo'n twintig chauffeurs nodig. Si liacus gaat er op basis van de erva ringen met de drie bestaande buurtbusverenigingen in Zeeland en de zeventig in Brabant van uit, dat het geen probleem moet zijn voldoende mensen te vinden die bereid zijn vier uur per week te rij TERNEUZEN - Bij Oiltanking Terneuzen zijn don derdagochtend even voor half negen twee Poolse werknemers om het leven gekomen. Ze raakten bekneld onder stalen platen. Het personeel mocht naar huis, waarna er een onwerkelijke stil te neerdaalde over het bedrijf. Mare Tesselaar, be drijfsleider in Terneuzen: „Ik wil mijn steun betui gen aan familie, vrienden en collega's van de om gekomen medewerkers", zei hij. De Polen ten via een Pools aannemingsbedrijf aan nieuwe opslagtanks voor Oiltanking. foto PZC pagina 3: onwezenlijke stilte na ongeval www.pzcwtisjfn.nl DEN HAAG - Mensen met ernstige en chronische pijnklachten heb ben soms baat bij Spaanse pepers. De werkzame stof daarin, capsaïcine, houdt pijnreceptoren zo voor de gek dat die de oorspron kelijke pijnpriklcels niet meer door geven. Patiënten met zenuwpijn melden pijnvrij te zijn of minder pijn te hebben, aldus het vakblad Pijnpe- riodiek. Sinds anderhalf jaar wor den in pijnpoli's in ziekenhuizen 'peperpleisters' gebruikt. De pleis ters bevatten 179 milligram capsaïcine, wat ongeveer 120 keer zo sterk is als sambal. De huid wordt daarom eerst verdoofd en de pleisters worden al na een uur verwijderd. den. Lukt dat niet, dan blijven de bestaande kleine bussen in elk ge val in dienst tot het aflopen van het vervoerscontract met de pro vincie eind 2014, aldus Siliacus. Het 'verbeterplan' van de vervoer ders is opgesteld in nauwe samen spraak met de provincie. pagina 2 en 3: bus met extra service pagina 3: commentaar AMSTERDAM - Als het aan Harold Knebel, baas van de Rabobank Wielerploegen, ligt moet er een waarheidscommisie worden ge vormd om definitief af te r.ekenen met een periode in de wielersport waarin doping wijdvertakt heeft plaatsgevonden. Dat zegt hij in een reactie op de ophef die is ont staan over het Usada-rapport waar in Lance Armstrong wordt ontmas kerd als spil in een groots doping- netwerk. Rabobank werd direct betrokkene omdat Levi Leipheimer in het rap port verklaarde ook in zijn tijd als Rabo-renner (2002-2004) epo te hebben gebruikt, met medeweten van een ploegarts. Knebel; „Een onaangename verrassing. Als dat klopt zouden er afspraken die des tijds tussen sponsor en ploeg be stonden geschonden zijn." pagina 26: Rabo is c DE STELLING Doping hoort bij de wielersport Reageer op pzc.nl UW MENING 281 reacties Medisch specialisten zijn hun honorarium dubbel en dwars waard eens oneens ZEIST - De Vogelbescherming en het Dutch Wildlife Health Centre in Utrecht worden platgebeld door mensen die willen melden dat ze een dode of lusteloze merel heb ben gezien. De Vogelbescherming vroeg begin deze week om die mel dingen, aangezien de organisatie verwacht dat het zogeheten usutu- virus.zal opduiken in Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1