m/m/A 19 Burgemeester Roep: Er is geen toename van geweld in Vlissingen vrijdag 12 oktober 2012 „Veel zwaargehandicapten komen nooit uit bed. Het is ontroerend om te zien hoe ze dan genieten van een rit in het huifbed." Ria van Elswijk, voorzitter Stichting Huifbedrijjden Walcheren ZOUJELANDE Zestienjarige niet dader van overval De 16-jarige jongen die dinsdag is aangehouden op verdenking van een overval in Zoutelande is on schuldig. Dat heeft de politie bekendge maakt. Zijn alibi bleek te kloppen. De jon gen werd verdacht van de overval op de eigenaar van campingwinkel Weltevreden. De jongen is inmiddels weer vrijge laten. De politie zet de zoektocht naar de overvallers voort. BIGGEKERKE Ruit van woning ingegooid In Biggekerke is in de nacht van woensdag op donderdag een ruit van een woonhuis ingegooid met een stuk baksteen. De bewoners lagen te slapen, toen zij rond half een opgeschrikt wer den door een harde klap. Bij nade re inspectie bleek een ruit van de woonkamer te zijn ingegooid. Op camerabeelden is te zien hoe een jongere aan komt fietsen, de steen gooit en weer verder fietst. De be woners doen aangifte van vernie ling. VLISSINGEN Hele schooldag lezen tijdens Langleesdag Op de Vlissingse basisschool Theo Thijssen/Paauwenburg wordt van daag de Langleesdag gehouden. De hele schooldag staat in het teken van lezen. Alle leerlingen uit de groepen vier tot en met acht doen mee. 's Morgens komen de kinde ren naar school met zitzakken en dergelijke om een leesplekje te creëren. Vanaf half negen wordt er alleen nog gelezen. De bibliotheek zorgt voor een collectie, maar er mag ook leesmateriaal van thuis meegenomen worden. Adriana Buist ment de huifbedkoets van haar stichting in Numansdorp. ELECTRO foto Stichting Huifbedrijden Hoeksche Waard Kanaalstraat 44 Oost-Souburg Tel: 0118-47 17 77 www.avaelectro.nl Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl •5®®afi52SK3i®55St® door Carla van de Merbel VLISSINGEN - Er is geen sprake van toenemend geweld in het uit- gaans- en winkelgebied van Vlis singen. Dat zei burgemeester René Roep donderdagavond in de verga dering van de gemeenteraad. Hij reageerde daarmee op schriftelijke vragen die eerder die dag waren ge steld door de LPV. Volgens de LPV vinden er terugke rende incidenten plaats 'met daar bij geweldplegingen (tasjesroof, roofoverval, doodsbedreigingen, poging tot doodslag) die de nodige onrust en overlast veroorzaken'. De partij dringt bij het college aan op maatregelen om het toenemen de geweld en de overlast in de bin nenstad te beperken. Als middel noemt ze meer camera's op straat. Roep zei donderdagavond niet te begrijpen waar de informatie als zou het onveiliger worden van daan komt. „Ik heb elke maandag ochtend overleg met de teamchef van de politie. Er is géén toene mend geweld in het uitgaansge bied eb het winkelgebied. Er zijn wel incidenten." Hij betichtte ver volgens de LPV van stemmingma kerij. „We hebben het over veilig heidsbeleving. je creëert zo een ge voel van onveiligheid. Het meest moeilijke is te vechten tegen die beleving. Het is jammer dat nu de focus wordt gelegd op dat het in onze stad gevaarlijk zou zijn." Waarop Wim Hirdes van de LPV reageerde met: „Ik kom daar niet zélf mee. Dit komt vanuit de bevol king. De afgelopen week zijn er weer twee overvallen gepleegd en is iemand van zijn fiets getrokken en in elkaar geschopt. Als de poli tie op het Bellamypark is, is ze niet in de Walstraat. Ik wil graag met u in discussie over hoe we daar uit kunnen komen." Het. onderwerp wordt op de agen da van een komende commissie vergadering algemeen bestuur ge zet. 'mfq@zeelandp!ant.nl www.zeelandplant.nl HET adres voor tuinplanten haagplanten lei/dakbomen heesters Mediterraan Kwekerij open: elke zaterdag 9:00-16:00 uur Ravesteinweg 3 Grijpskerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19