Hf Lokale lasten Middelburg licht omhoog Patiëntendossiers ADRZ digitaal 3 almanak Sportief Vier jaar cel en tbs geëist tegen Vlissinger voor brute overvallen VRIJDAG 12 oktober 2012 17 PZC WALCHEREN GOES - Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis digitaliseert de komen de twee jaar alle patiëntendossiers. Dat gebeurt in de oude units van de huisartsenpost. Het digitalise ren van de dossiers is in eerste in stantie voor de eigen organisatie, maar er wordt ook mee vooruitge lopen op toekomstige ontwikkelin gen met het landelijke Elektro nisch Patiëntendossier. Ga verder i op Tip? redactie@pzc.nl Het heeft lang geduurd, maar die vrouw uit Goes heeft na vijftig jaar a-sportief leven toch de lol van bewe gen ontdekt. Het begon met wat oefe nen met gewichten. Al snel vond ze dat niet meer voldoende en werden er hardloopschoenen aangeschaft en een trainingsprogramma voor op de i-pod. Bijna dagelijks viel ze haar collega's lastig met verhalen over de verbetering van de conditie en dat het voor hen ook best goed zou zijn. Dat werd allemaal goedwillend aan gehoord. Tot ze onlangs haar hand overspeelde met het voorstel om met z'n allen mee te doen aan een spin- ningmarathon voor het goede doel. Toen kreeg ze slechts wat ijzige blik ken toegeworpen en de kort maar krachtige mededeling: nee. Van paardrijden word je heel blij 18 en 19 Raad welwillend óver Bokkegat 20 en 21 Huishouden gemiddeld 6 ,ot 18 euro mee, kwijl Lang<; door Theo Giele MIDDELBURG - Middelburgse huis houdens is volgend jaar iets meer kwijt aan rioolheffing en onroe- rendzaakbelasting (OZB). Het gaat gemiddeld om zes euro voor huur ders en achttien euro voor eigen woningbezitters. Dit is te lezen in de begroting voor 2013 die in no vember door de gemeenteraad moet worden vastgesteld. Gaat de raad akkoord, dan is een huishou den in een huurwoning volgend jaar gemiddeld 312,16 euro kwijt Voor een huishouden met een ei gen woning, met een WOZ-waar- de van 200.000 euro, gaat het om 625 euro. Dat bedrag is hoger om dat zij ook het eigenarendeel moe ten betalen. Woningcorporaties en andere huurbazen verrekenen dat eigenarendeel via de huur. De OZB gaat in 2013 met 3 procent omhoog, de rioolheffing met 6,7 procent en de reinigingsheffing met 1 procent. De toeristenbelas ting gaat met 10 procent omhoog van 1,00 naar 1,10 euro per over nachting. Alle andere heffing gaan met 2 procent omhoog. Hoeveel een huishouden exact meer kwijt is ligt aan de persoonlijke situatie. Wie een hond heeft bijvoorbeeld is een dikke euro meer kwijt aan honderbelasting en wie een par keerbon krijgt zal volgend 56 euro in plaats van 54 euro 'naheffing parkeerbelasting' moeten betalen. Middelburg heeft vorig jaar een voor een bedrag van 6,5 miljoen euro aan bezuinigingsmaatregelen genomen. Voor komend jaar moet opnieuw gesnoeid worden vanwe ge de afspraken die landelijk zijn gemaakt in het Lente-, alias Kun- duzakkoord. Dat kost de gemeente anderhalf miljoen. Daarnaast is de gemeente meer kwijt aan pen sioenpremies. B en W stellen de raad voor om deze tegenvallers te betalen uit de algemene reserve. Het komende half jaar wordt be steed aan het zoeken naar nieuwe, blijvende besparingen die vanaf 2014 geld opleveren. De volledige programmabegroting is te lezen op de site van de gemeente en via een link op www.pzcnl door Ad Roos MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg is gisteren, nadat de zaak tegen een 21-jarige Vlissinger al ettelijke keren werd aangehou den, eindelijk toegekomen aan de behandeling. De Vlissinger weet nu, na 795 dagen voorarrest, einde lijk wat hem boven het hoofd hangt: vier jaar cel en tbs met dwangverpleging. Want dat eiste officier van justitie W. Suijker- buijk tegen hem. De Vlissinger werd verdacht van enkele diefstal len met geweld of pogingen daar toe. Zo werd in mei 2010 een me debewoner van 'Het Witte Huis' in Vlissingen letterlijk richting pin automaat getrapt en werd hij van twintig euro beroofd. Een geweld dadig bezoek aan een dealer lever de een tientje op en de oma van de Vlissinger werd eveneens ge dwongen haar portemonnee te trekken. In november 2009 was hij betrokken bij twee pogingen om een snackbar in Heinkenszand en Oost-Souburg te overvallen. In Heinkenszand ging de kassa niet open. In Oost-Souburg kreeg hij een metalen bak naar zijn hoofd geslingerd en nam hij de benen. Ook zou hij seks hebben gehad met een 14-jarige meisje. Uitspraak 25 oktober. MIDDELBURG - Op het stadhuis van Vlissingen wapper de de regenboogvlag, en ook in Goes, maar nergens was hij zo goed te zien als in Middelburg. Donderdag was het landelijke 'Coming Out-dag\ In 36 gemeenten en het ministerie van OCW werd de vlag van de homo beweging gehesen. De gemeenten Vlissingen, Middel burg en Goes voeren samen een plan uit om de veilig heid en acceptatie van homo's, lesbiennes, biseksuelen en transseksueien te vergroten. „We hebben voor de Lange Jan gekozen zodat iedereen in Middelburg de vlag kan zien", aldus wethouder Ed de Graaf. In Vlissingen ging de regenboogvlag in top op het ge meentehuis dankzij de vereende krachten van twee jon geren, Derek Meijer en Britt Liek, en wethouder Marin de Zwarte. Op www.pzc.nl/video is een korte reportage te zien over Coming Out-dag. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17