Vaak niet zo leuk als het lijkt cultuur 113 Miss Molly Me wil heel puur blijven agenda Station Zuid neemt afscheid vrijdag 12 oktober 2012 Middelburgs Theater prikt plaatje van gezellig familieleven door Het Middelburgs Theater gaat zaterdagavond in het Minithea- ter in Middelburg in première met de tragikomedie Familie van Maria Goos. Aan de buitenkant ziet het er vrolijk uit, maar bin nen die familie zit veel opge kropte woede, pijn en verdriet. door Aii Pankow Regisseur Dini den Butter vindt het een mooie uit daging dat bedrieglijke, liefelijke plaatje door te prikken. „Ik heb dit stuk al op mijn verlanglijstjestaan sinds de Zeeuwse Komedie in Vlissingen het jaren geleden ging spelen. Zij waren me net voor en toen moest ik natuurlijk even geduld heb ben", zegt Den Butter. Het stuk spreekt haar vooral aan omdat het veel dieper steekt dan veel andere komedies. „Ilc heb nog al wat stukken van Haye van der Heyden geregisseerd. Met veel ple zier, maar nu was ik toe aan meer gelaagdheid en dat biedt het werk van Maria Goos absoluut. Het lijkt of die familieleden het zo leuk heb ben met elkaar, maar dat pakt heel anders uit. Het is verbijsterend hoe ervaringen van jaren geleden kunnen voortwoekeren en als ie mand zijn of haar frustraties dan uiteindelijk uitspreekt, doet de an der ze af met 'peanuts' en met de vraag 'Heb je je daar nou druk om gemaakt?' Het verhaal speelt zich af in Zwit serland. Vader Jan heeft zijn kinde ren Bibi en Nico met hun partners uitgenodigd voor een gezellig weekje wintersportvakantie. Zijn vrouw Els is ernstig ziek. Hij wil een laatste keer samen met het he le gezin goede herinneringen opha len. Het loopt allemaal wat anders Scène uit Familie met Jeanine Sinke en op de achtergrond Pirn Lokerse (I) en Krijn Schuil. foto Rolf van der Zwart dan verwacht. Van Familie bestaat zowel een. toneel- als een filmver sie. „Ik heb die film bewust niet bekeken, omdat ik me niet wil la ten beïnvloeden en blanco wil be ginnen met regisseren. Ik heb zelf direct wel plaatjes in mijn hoofd hoe ik het zou willen zien, maar dat wil niet zeggen dat de mi- se-en-scène bij voorbaat vast ligt. Daar geef ik de acteurs zelf graag veel ruimte in. De praktijk leert dat de ene speler daar gretiger op ingaat dan de ander", aldus Den Butter. Zij constateert dat Maria Goos het stuk als een filmscript heeft geschreven met wisselende locaties. „Dat is lastig op een to neel en ik heb daarom alle schuin gedrukte lettertjes met aanwijzin gen geschrapt en er een eigen vormgeving voor bedacht." De re gisseur is zeer te spreken over de wijze waarop de bouwers en de technici binnen Het Middelburgs Theater haar ideeën hebben uitge voerd. Acteur Pim Lokerse valt de regisseur daarin bij. „De speler- groep staat in het licht en krijgt het applaus, maar achter de scher men wordt belangrijk werk ver richt door Ad Riemens, Geurt van de Kraats, Gert-Jan Ariaanse en Qualid Riddersma." Lokerse speelt de rol van schoon zoon Von, de man van dochter Bi- bi. Hij is een cynicus die geen blad voor zijn mond neemt. Typecas ting? Hij grinnikt even: „Sommi gen vinden van wel. Ik heb zelf ook nogal de neiging te zeggen wat ik vind. Niet om mensen te kwetsen, maar gewoon om helder te zijn." In zijn rolfiguur vindt hij dus veel herkenning. „Aan de ene kant best leuk, maar een persona ge dat wat verder van jezelf af staat, biedt vaak wat meer uitda ging. Lokerse heeft inmiddels ook enkele keren geregisseerd en moet erkennen nu als speler weer even de grens te moeten beseffen. „Zelf had ik bijvoorbeeld wel iets meer aandacht aan karakterop- bouw van de personages willen be steden, maar dat zijn keuzes." Zaterdag 13 oktober (première), Mi- nitheater, Verwerijstraat 53, Middel burg, 20.30. Daar te zien t/m 15 de cember elke zaterdag (20.30 u.) en op de zondagen 28 okt, 25 nov en 9 dec., 14.30 uur. a®£SSS®2ffiSZ<SK®2K2i mzm&smssssms&mGmmi door René de Dreu Het voorprogramma van het concert van Molce van avond in Middelburg wordt verzorgd door Miss Molly Meeen. Het duo bestaat uit Hei- ge Slikker en Marlijn Weerden burg, die allebei een vracht aan muziek- en podiumervaring met zich meedragen. De klik was er ineens tijdens een auditie voor de muziektheatervoor stelling Marilyn Monroe: Diamonds are a girl's bestfriend in 2009. Na de selectie kreeg zangeres en actri ce Marlijn Weerdenburg het ver zoek om samen met zanger, gita rist en componist Helge Slikker een lied te zingen. „Een magisch moment waarvan we zelf mis schien nog wel meer onder de in druk waren dan de regisseur. We merkten dat we met onze stem men en karakters een bijzondere sfeer konden oproepen." Nog tijdens de voorstelling beslo ten ze als duo door te gaan. Alleen de naam Miss Molly verwijst nog naar de voorstelling en naar Molly Bloom uit Ulysses van James Joyce. De muziek en teksten van de ei gen liedjes staan helemaal op zich- Miss Molly Me bestaat uit Marlijn Weerdenburg (links) en Helge Slikker. zelf en hebben de kracht om te be toveren. Subtiel gearrangeerde Americana met melodieën die in je hoofd blijven cirkelen en waarin de nostalgie naast weemoed ook vrolijkheid oproept. Al direct na dat eerste magische moment is Miss Molly 8c. Me gaan optreden waar het maar kon. Hel ge Slikker, met zijn zachte, wat he se stem met een ongepolijst rand je, gaat uit van een simpele aanpak die terugvoert op tradities van Johnny Cash en June Carter, maar ook de vroege Dylan. „Mijn muzi kale invloeden liggen weer meer in de soul en blues, de zwarte kant van de muziek. Die combinatie be nutten we", verklaart Weerden burg. Zij is het voor de link zorgt tussen publiek en podium. Slikker is de zanger en gitarist die vooral met de muziek bezig is. „Het is zo als we zijn. Dat is het verschil met acteren. Je kunt als muzikant heel erg jezelf zijn en dat zelfs nog uit vergroten." Inmiddels bepaalt Miss Molly 8c. Me een groot deel van hun leven. Een keuze die voorvloeit uit de ambitie waarbij ze de lat hoog leg gen. „Veel optreden in Nederland, maar er liggen ook voor volgend jaar al plannen voor shows in New York en later Duitsland, Enge land en Zuid-Afrika. Door alle er varingen en optredens krijgt die muziek een nog groter Miss Molly 8c. Me-gehalte. Je ontdekt steeds meer van jezelf. Eigenlijk gaat het er vooral om muziek te maken waar we vooral zelf tevreden over zijn. Heel simpel dus, net als de muziek die, ook door de arrange menten, heel puur moet blijven." Moke Miss Molly Me, vanavond in De Spot, Middelburg, 21.00 uur (zaal open). Meer agendanieuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD Middelburg Presentatie boek 'Onvoltooid Verleden Tijd' (Zeeuws Museum), over de legenda rische museumdirecteur Piet van Daalen. De Drvkkery, 16.30 uur Oost-Souburg Workshop en voorstelling Daantje danst (voor kinderen 6 t/m 8 jaar). De Zwaan, 15 u (voorstelling 16 uur) PODIUM Domburg Concert Zeeuws Mandoline en Gitaar Orkest en duo Follie a Deux. Dorpskerk, 20.00 uur Hulst Festival van Z-Vlaanderen: Amsterdam Baroque Orchestra o.l.v. Ton Koopman. Basiliek, 20.00 uur Middelburg e 13.0.0.0.0 'Het Einde der Tijden' door het ensemble STRACC, concert rond Ma ya-voorspelling einde der tijden in 2012. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Optreden rockband Moke. De Spot, 21.00 uur (zaal open) Nieuw- en Sint joosland lain Matthews Egbert Derix met theaterconcert 'In The Now'. De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Nïlgün Yyerli brengt reprise cabaret voorstelling "Weer met Henk'. Ledeltheater, 20.15 uur Oosterland Uitwisselingconcert Oosterlands Fanfa re en Euterpe uit Sint-Maartensdijk. Dorpshuis Oosterhof, 20.00 uur. Temeuzen Optredens The Roughneck Riot, Fainte st Idea (UK) en The Booze Brothers (Did). De Pit, 21.00 uur. MIDDELBURG - De dansvoorstelling Mono, zaterdag in de Schouwburg Middelburg, is de laatste keer dat Station Zuid in Zeeland is te zien. Het danshuis houdt op te bestaan. De reden is dat de organisatie niet langer rijkssubsidie krijgt. Met een kleiner budget en een afgeslankte organisatie kan Station Zuid niet meer de kwaliteit bieden die het voor ogen heeft. Het professionele danshuis werd in 2006 opgericht en richtte zich op Zeeland, Brabant en Limburg. Uitvalsbasis was Tilburg. De zaal producties van Station Zuid de den, indien mogelijk, ook Zeeland aan. Verder had het danshuis vaak een inbreng bij het Zeeland Nazo merfestival. De provincie Zeeland droeg 50.000 euro per jaar bij aan Station Zuid. Mono, van choreograaf Itamar Ser- ussi, begint morgen om 20.00 uur. De voorstelling was genomineerd voor dansprijs De Zwaan, voor de meest indrukwekkende Nederland se dansproductie van 2012.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13