mijn manier van leven afpakken' Herfst Actie! 75 buitenland 19 Italië en Monti lijken tot elkaar veroordeeld weekendcompany0 026 20 20 707 weekendco JwglOIO woensdag 10 oktober 2012 Verenigde Staten zit heel diep bij veel conservatieven van de president in San Francisco. foto Mathew Sumner/AP Mitt Romney is Barack Oba- ma gepasseerd in de peilin gen. Tot genoegen van con servatieven, van wie velen de zittende president haten uit de grond van hun hart. door onze correspondent Hanneke Keultjes DENVER - In het congrescentrum van het hotel zitten aan het eind van een lange dag nog tientallen le den van de Conservative Political Action Conference (CPAC). Ze kij ken naar de film Obama's America, een documentaire van Dinesh D'Souza. De rolprent, een kaskra ker in de VS, wakkert de haat aan tegen de Democratische president. Reizen door Amerika leert dat Obama niet meer de president van alle Amerikanen is. Zo verraden de ogen van John Bulloch, senator in Georgia, een diepe minachting als hij praat over de president. „Lie ver een mormoon dan een mos lim", zo vat hij zijn voorkeur voor Mitt Romney samen. Bulloch is er van overtuigd dat de huidige presi dent 'zijn' Amerika wil afpakken. Hij is niet de enige. Een groeiend deel van de conserva tieven koestert een diepe haat te gen de democraat uit Chicago, die nog vier jaar in het Witte Huis wil blijven. Als het aan Maria Weese ligt, komt daar niks van in. Zij houdt een bord met 'Fire Obama' (ontsla Obama) in haar handen ge klemd bij de CPAC-bijeenkomst. Weese is geboren in Cuba en weet zeker dat Obama van Amerika net zo'n socialistische staat als haar ge boorteland wil maken. „Ik heb al een land verloren, verdomd als dat me nog een keer gebeurt." De VS had vaker impopulaire pre sidenten, maar zoals Obama ge haat wordt, werd geen president eerder gehaat, aldus Bill Press die The Obama Hate Machine schreef. „De persoonlijke aanvallen tegen hem zijn meedogenlozer en smeri ger dan tegen welke andere presi dent in onze historie. De haat neemt alleen maar toe." Dat viel ook Obama-biograaf Da vid Maraniss op. Hij noteerde in zijn The Story wat een grote groep Amerikanen denkt: Obama is niet in de VS geboren, hij is moslim, hij voert een oorlog tegen het christendom en hij is marxist en/of socialist, die Amerika naar Europees model wil omvormen en kapot wil maken. De CPAC speelt op die sentimen ten in door onderwerpen aan te snijden die 'aantonen' hoe slecht Obama is: slecht voor het onder wijs door vanuit Washington te be denken wat goed is voor de kinde ren, slecht voor de energievoorzie ning door groene energie te pro moten en kolen en gas te 'crimina liseren', en slecht voor de vrijheid. „Hij probeert mijn manier van le ven af te pakken", stelt Mras. De geboren Filipijnse, die vier jaar ge leden nog op Obama stemde, is daarvan compleet teruggekomen. Mras mompelt iets over 'de hoge belastingen' die het haar bedrijf moeilijk maken. In werkelijkheid zijn de belastin gen de laatste decennia gedaald. Dat neemt niet weg dat Obama voor de conservatieven het school voorbeeld van een voorvechter van een grote regering is, die zich overal mee bemoeit en mensen hun vrijheden ontneemt. Weese: „Hij denkt beter te weten wat goed voor ons is dan wij zelf." zie onze website:buitenland Luister naar de kritiek van presidents kandidaat Mitt Romney door onze correspondent Eelco van der Linden ROME - Wie wil Mario Monti en wat wil Monti zelf? De Italiaanse verkiezingen zijn pas in april 2013, maar de stellingen worden nu al ingenomen. De vraag wat de toe komst zal zijn van de 69-jarige eco nomieprofessor die een jaar gele den Berlusconi mocht vervangen als premier met een regering van technocraten, houdt ieder bezig. Monti's keuze was een hap zuur stof. Eindelijk stond er weer ie mand die wist waar hij het over had. Monti was 'grijs' en bloedse rieus, maar wel ideaal om de 'ka ter' Berlusconi mee weg te spoe len. Zijn ironie en gevoel voor un derstatement maakten bovendien veel goed. Monti kwam Italië red den en moderniseren. Dat laatste was nodig door de chronisch falen de Italiaanse politiek, maar des te urgenter vanwege de fmancieel- economische crisis. Italië zonder Monti is ook voor het buitenland inmiddels ondenkbaar geworden. De meeste Italianen klagen en zijn het eens met de cartoons waarin Monti figureert als een op belas tinggeld beluste vampier. Toch blijft de premier populair. Meer dan de helft van de Italianen is te vreden over zijn optreden. Onge woon hoog voor een Italiaanse pre mier. In peilingen staat Monti met 19 procent nummer één op de lijst als favoriet voor een premierschap na de stembusgang. De situatie heeft alles te maken met de mate waarin politieke par tijen hebben afgedaan. Dagelijks worden graaiende politici opge pakt. De partij van Berlusconi, PDL, is na alle schandalen op ster ven na dood. Links oogt netter, maar heeft ook zijn 'boeven'; en geldt als handlanger bij het in stand houden van het 'graaisys- teem'. Monti is voor veel Italianen beter dan de 'boevenbenden'. Maar er is ook het besef dat het buitenland meekijkt en dat Italië niet meer terug kan naar de prak tijken van weleer. De meeste poli tieke partijen kiezen eieren voor hun geld. Het verst gaan de kleine katholieke centrumpartijen die al een lijst-Monti hebben gepresen teerd: 'Voor Italië'. De PDL over weegt Monti ook te omarmen nu het waarschijnlijker is dat Berlusco ni niet zal terugkeren (zie inzet). Monti zelf blijft cryptisch over zijn toekomst Hij heeft wel laten we ten dat hij na de stembusgang 'een helpende hand' wil toesteken; dus als de politici er niet uitkomen. En die kans is groot. Italië en Monti lij ken tot elkaar veroordeeld. Silvio Berlusconi doet mogelijk niet mee Oud-premier Berlusconi heeft giste ren de deur geopend voor een tweede ambtstermijn van premier Monti. Hij zei bereid te zijn om zijn plan te laten vallen aan de par lementsverkiezingen van volgend voorjaar mee te doen, als de cen trumrechtse partijen een brede coa litie onder leiding van Monti vor men om centrumlinks te verslaan. Volgens de peilingen zou centrum links winnen, als er nu verkiezin gen zouden zijn. 2xovernachting 2 x ontbijtbuffet 1x 3-gangen herfstmenu 1x warme drank gratis* Golden Tulip Strandhotel Westduin -k k Koudekerke Zeeland Op 50 meter van het strand gelegen Uitgezonderd Golden Tiilip Strandhotel Westduin jypi.ij 22; Am rath Hotel Belvoir -k-k-k-k Nijmegen Gelderland Golden Tulip Weert k-k-tc-k Weert Limburg Hotel Resort Landgoed Westerlee Westerlee Groningen Gratis gebruik Wi-Fi in het hotel j In het knusse centrum van Weert gelegen Kamers voorzien van jacuzzi Bij het gezellige centrum gelegen i Bezoek het witte stadje Thom Overnachten in rust en natuur Hampshire Hotel - Mooi Veluwe Putten Gelderland Gratis parkeren en gebruik Wi-Fi Midden in de bossen gelegen ma-vr 09X0 21.00 uur j ia/zo 10.00 - 15X0 uur Exct resJXHten 12.S0 per boeking. Vcwwaarde^ rie website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9